Автомобили > Исторически бележки за Американски автомобили

Историята на Американ Моторс

(1/2) > >>

USfan:
Мда, като гледам сега този раздел, бая сме разтълкували разни отделни легендарни УС модели.  :)
А единствения конгломерат, донякъде успешно противопоставял им се в течение на 20-30 години, сме го оставили встрани.
Та, фирмите от обръча на големия 4-ти, доста често са правели често изумително грозни коли, но пък освен това и много иновационни возила, на общия фон в Америка през 50-те до 70-те години.
Ето вижте някои подробности около сливането на 2-3 известни автофирми в следвоенната история на САЩ,  като НАШ, Пакард и Хъдсън например, довело до създаването на конгломерата АМС.


















Chevy:
Да АМС сме ги поигнорирали ама аз лично на сум им голям фен въпреки че като Американски производител няма как да не му обърнеш внимание, но както каза повечето им модели са грозновати.
Аз лично истински съжалявам за ПАКАРД това е кола икона особено моделите от 30-те проектирани от Ле Барон няма такъв лукс :)

USfan:
Джип като първоприходци в проходимите коли в САЩ, най-накрая отговориха на предизвикателството на Г-класата 6х6, макар и реализирана чрез тунинг фирма, и на база старо от 2012 год. Вранглер боди.

http://www.msn.com/en-us/autos/enthusiasts/hell-hog-hellcat-powered-2012-jeep-wrangler-unlimited-6x6/ar-BBp8Bj2?li=BBnb7Kz&ocid=UP97DHP

USfan:
Култовия модел на Кади- Компресорния 2 Ген 6.2 литров ЦТС-Ве, правен от 2014 до 2019, според запознатия автоанализатор и тестер Дъг Демуро, след 2019 година вече няма да го има в тоя му екстремен вид.
Това, понеже моделните линии седани АТС и ЦТС от 2020 год. ще са заменени с общ седан модел, вероятно по безличен от тях.
Така че, насладете се на компресора, а който е и по-флуиден фен, да купува, докато още ги има нови.


USfan:
Допуснал съм грешката, като съм пъхнал теста на тоя Кади в темата с Американ, а не с Генерал моторс.  :))
Та ще помоля някой от модеаторите ако не го затруднава, да прехвърли Дъг и ЦТС-а в темата на Генерала.

А днес мисля да освежим темата с представянето на този изумителен ранен следвоенен автомобил- степдаун шаси модела Хорнет, на Хъдсън.

Навремето той е най-мощния 6 цил. автомобил на Америка, и е бил и най-добре управляващия се, покрай ниския център на гравитацията му.

Жалко, че не много години след правенето на Хорнетите, независимите производители Хъдсън и Наш, за да избегнат фалит, се обединяват в Американ Моторс.
Както и в други подобни случаи преди това, а и както 2 десетилетия по-късно, когато Пентастара концерн поглъща Американ Моторс, така света губи поредните 1-2 американски марки с ярка индивидуалност.



Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия