Автор Тема: 8-мо класик рали "Златни пясъци" 31.05 - 02.06. 2013 г.  (Прочетена 11919 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 30, 2013, 23:17:43
Прочетена 11919 пъти

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Имам удоволствието да съобщя, че и тази година Авто Мото Ретро Клуб "Варна" и "Нептун Мотор Спорт" отново ще преборят кризата и ще проведат 8-мо класик рали "Златни пясъци".
Предварителната програма общо взето е следната:

31-ви май (петък):
  - 19:30h - техническа конференция.
  - 21:00h - старт на ралито пред хотел "Астера" в к. к. "Златни пясъщи" - I-ви етап - точна езда "Аладжа манастир".
01-ви юни (събота):
  - 10:00h - старт на втория ден, отново пред хотел "Астера" в к. к. "Златни пясъщи", почивка в гр. Шумен и финал на деня в гр. Сливен.
02-ри юни (неделя) - финален ден, с преход от гр. Сливен към финала пред хотел "Астера" в к. к. "Златни пясъщи".

Поради дължината на маршрута и броя на изпитанията за класиране, ралито е с коефициент 4, т. е. носи най - много точки за шампионата на Авто Мото Ретро Клуб "Варна". Както е видно от програмата, ралито не става по - леко за участие - тази година новост е старта по тъмно и съответно провеждането на първото изпитание за ралито - точна езда "Аладжа манастир" със старт за първия автомобил в 21:00h.

В следващите дни ще има и повече подробности, но като цяло маршрутът е познат - Златни пясъци - Шумен - Сливен в събота и обратно в неделя.

За повече подробности и записване - 089 9000739 - Орлин Пенев.
« Последна редакция: Май 18, 2013, 13:36:25 от dido1903 »

Май 07, 2013, 10:18:46
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450



Май 14, 2013, 23:34:51
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Май 25, 2013, 21:29:20
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Понеже не остана много време, може ли малко по-подробна информация. Примерно в колко часа приблизително колите ще са в Шумен и Сливен съответно, за какъв период от време и на кое място за да могат да бъдат разгледани. Кои от тук пишещите ще участват, за да се търсим, че лично познавам само няколко човека :-[

Май 25, 2013, 21:59:35
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз съм се записал и се надявам този път да стигна и до Сливен, защото миналата година технически проблем ме извади от играта и останахме да нощуваме в Шумен... сега обаче съм с друга кола, надявам се по-надеждна. Иначе по план нощувката е в Сливен, така че там със сигурност ще ни засечеш... на предварително обявения график не разчитай много, понеже предишни години сме закъснявали доста.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 26, 2013, 23:55:45
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Спазването на графика основно зависи от участниците, които най - често не държат да го спазват - на един му се яде, друг се загубил, трети се повредил и т. н. Казвам го като участник и пряк наблюдател.
Иначе аз знам само предварителния график, според който след старта в 10:00 в събота, в Шумен колите би трябвало да са към 13:00, Преслав - 14:30, Кипилово - 15:40, но за Сливен вече не съм сигурен кога е планирано майсторското. Ще попитам за по - точен график и място на провеждане на майсторските и по - дългите почивки, ако има такива.

Май 27, 2013, 15:21:51
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не съм уточнявал чия е вината за закъсненията, просто ориентирах колегата по въпроса му да не се осланя на графика и евентуално да си изгуби времето в дълго чакане някъде по трасето. Ясно е, че в повечето случаи става по вина на участниците, но организаторите трябва да имат предвид, че винаги някой може да се замотае, аварира или дори изгуби по трасето, така че в графика според мен трябва да се предвиди времеви аванс за такива екстрени случаи. По-добре ще е примерно в Сливен да отидем даже по-рано от предвиденото в графика за майсторското, отколкото там да ни чакат с повече от час закъснение и да се разотидат повечето хора. А който закъснява за старт безпричинно просто изпуска етапа и не получава точки за него, всеки сам трябва да е наясно за какво отива - рали или разходка.
Миналата година отпаднах заради технически проблем още на старта, та не знам как е било, надявам се това издание да бъде с още по-подобрена организация.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 27, 2013, 16:40:32
Отговор #7

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... А който закъснява за старт безпричинно просто изпуска етапа и не получава точки за него, всеки сам трябва да е наясно за какво отива - рали или разходка...

Това е най - правилно.

Миналата година отпаднах заради технически проблем още на старта, та не знам как е било, надявам се това издание да бъде с още по-подобрена организация.

И ние с Ники с 924-ката като тебе не видяхме почти нищо от ралито...

Май 28, 2013, 20:19:06
Отговор #8

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Колко Екипажа са се записали вече?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 28, 2013, 22:57:22
Отговор #9

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колко Екипажа са се записали вече?

"Цели" десет... Все пак традицията ще се спази. Но нормално е да няма много желаещи - маршрутът е почти 550km, хотели, винетки... А и като си представя, че ще дойдат два екипажа от София, които ще навъртят за раз бройки над 1000km... Абе приключение си е отвсякъде, така че може да се каже, че десет екипажа пак са доста. Днес разбрах, че ти няма да си на линия, което е кофти :(