Автор Тема: Nissan Sunny N13 1,6 GTI 1987-88 and Nissan Sunny B12 1,6 SLX 1986  (Прочетена 7486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 30, 2013, 23:46:10
Прочетена 7486 пъти

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
Здравейте,
накрая и аз се осмелих да ви запозная с моите два янгтаймера, които много харесвам  ::)
Любовта ми към по особени автомобили минава през доста експерименти докато стигна дотук и открия това което ми харесва.....
Та става въпрос за горепосочените два автомобила:
Първият от двата по реда на закупуването беше Нисана B12 SLX. Купих го от Благоевград преди една година. Годината на прозводство е 1986 - та (тогава съм бил 5-ти клас)  :)) Сънито е внесено от Австрия преди повече от 5 години....Разполага с мотор Е15  и мощност 74 к.с. изключително опростен и надежден двигател с доста приличен разхода. Карбуратор Хитачи и механична 5 -степенна скоростна кутия. Няма почти никакви екстри с изключение на електрически шибидах  :D, оборотомер рекаро салон и .....май това е......Техническото състояние е задоволително с изключение на някои огнища на ръжда по купето и проблем в диференциала лагери за смана може би. Колата пали двигателя работи ......но не върви все още  :(
Вторият закупих онзи ден от Кюстендил O:-) - Нисан Съни хетчбек с две врати с доста по - различен мотор СА16DE - винтилов с 16 клапана и мощност 110 кс - купето е почти перфектно откъм корозия, ное с лоша избеляла боя и очукани брони.....Имало е и борба със заден десен калник който е направен горе долу добре но шще търпи корекции...Колата не е в движение (засега)- има изгорял блок за управление на запалването (всяка свещ тук е с отделна бубина, която получва ток от този блок). Иначе има доста екстри ел шибидах  :)), хидрдавлика на волана, ел пакет, рекаро салон и други. Този модел е доста рядък вече не само в България и с този ДВГ е произвеждан само две години 1987 -1988.
Засега това от мен - предстои ми доста работа и интересни преживявания с тези две японки ......
ето малко снимки













« Последна редакция: Май 03, 2013, 23:43:46 от dido1903 »
Nissan Sunny N13 GTI

Май 01, 2013, 22:24:29
Отговор #1

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Привет колега и поздравления за машините. Имаме нещо общо с теб -  Е15 двигателя на В12 модела, моя Датсун е с Е13. Въпреки, че винаги съм мислил, че тези Сънита са с други и по-мощни мотори. Преди години имаше едно Съни във Варна, което печелеше доста гонки. Има ли по-късни версии  с други двигатели?

Май 07, 2013, 09:46:06
Отговор #2

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
Привет колега и поздравления за машините. Имаме нещо общо с теб -  Е15 двигателя на В12 модела, моя Датсун е с Е13. Въпреки, че винаги съм мислил, че тези Сънита са с други и по-мощни мотори. Преди години имаше едно Съни във Варна, което печелеше доста гонки. Има ли по-късни версии  с други двигатели?

Въпросния В12 е от първите пуснати на пазара, първоначално със старите Нисански двигатели Е15, впоследствие вграждат по новите мотори GA 16 12V и най мощната версия с CA18DE и 125 кс.
Nissan Sunny N13 GTI

Май 07, 2013, 21:36:03
Отговор #3

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Скоро ще прибирам на топло един работещ Е13 + още резервни части. Ако ти трябва нещо пиши ще имам по два - карбуратор(само че Nikki), алтернатор, стартер, делко, серво със спирачна помпа

Май 08, 2013, 12:56:49
Отговор #4

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
Основната ми идея за двувратката е да си я направя и да си я карам като евридейка, а червеното съни ще е за по специални поводи........ В момента съм в процес на събиране на части. От една обява си намерих почти пълен оптичен пакет от ГТИ за Б12 - ката и като бонус сиви като моите  ;D (нова предна здрава броня с халогени и нож, пластмасовите добавки на праговете,), два фара, които са доста по добри от моите, електрически машинки за стъклата (ръчките ме кефят повече обаче  :)), стъкла задни два броя, кори по купето и куп други неща). До сега по б12 - ката съм правил само стартера, карбуратор и бензинова помпа. Стратера при първият ми опит просто си изпуши  :D и грам не прояви желание да впрегне ДВГ-то. Смених му втулки и бубина и стана като нов - върти като луд.... Последва нов опит за възпламеняване, но уви....неще и неще, щото май беше карана далго време на газ и карбуратора с гарнитури и бензиновата помпа бяха станали на мармалад... Карбуратора претърпя сваляне, почистване, смяна на гарнитури, проверка на вакуми. Бензиновата помпа мина само със смяна на платна. Смених свещите, кабелите и дистрибуторната капачка с палеца и ............колата си запали без проблем  ::). Последва сваляне на резвоара, основно изчистване и боя, но още не съм го качил .......ей така си паля от бензин в шише ..... Клемореда също даваше ядове и го смених и него. Закупих и си и цял преден десен носач с шарнир и втулки, както и нови лагери за главини два броя. Смених носача и лагера отляво. Отдясно ще почака малко....В първо време (може би още следващата седмица) ще свалям скорости за рециклиране, като в най дория случай ще се размина само с лагери, но ще видим.....После малко работа по външния вид и спирачките, че да минеме пред властите и сложим СА номера  :) По колата има доста работа, но това може само да ме радва.
След борба с безчет стари разни италианки и германски недуразумения при всяко нещо което поправям в моите слънчица се убеждавам, че японеца е измислил всичко по най добрияначин, според това какъв автомобил ще си направи....
...и те така..... O:-)
Nissan Sunny N13 GTI