Автор Тема: FIAT Bertone X1/9 1981  (Прочетена 22799 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 13, 2013, 18:36:12
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A, то на 6000 лв седи от много време, така че по-скоро, ако въобще се взира сериозна продажба, трябва да има намаление и на тези цена.
За труда, хах, тия Фиати са винаги на загуба, колкото и пари да изливаш в тях.
Моите 3 броя Х 1/9 едно време, предвид, че най-младия от тях беше под 10 год възраст, преди 15-20 години, всичките ги продадох на загуба после, без значение, че по 2 броя от тях също хвърлих мегаремонти по кърпене и боядисване, вкл и с ориг. подове и предни калници, директно от фабриката в Груляско.  :))

Иначе онова другото хубаво синйо, което обаче, е абс. непипано и нереставрирано, което ще рече, примерно- по ценно, :)) дето е от Златица, също отдавна седи на 6 бона в лева по сайтовете.

Септември 13, 2013, 20:30:56
Отговор #11

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Ако е направено както трябва 6 хилки са нищо. Дано си намери добър стопанин.  Гният на 4-ри места поради запушване на тръбите за отичане. Окачването им е песен. Примерно това червеното в мобилето е майка плаче. Такъв модел е за тунинг.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 28, 2013, 20:29:11
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ако е направено както трябва 6 хилки са нищо. Дано си намери добър стопанин.  Гният на 4-ри места поради запушване на тръбите за отичане. Окачването им е песен. Примерно това червеното в мобилето е майка плаче. Такъв модел е за тунинг.

Абе, пазара и у нас и навън не дава сериозни цени за тоя модел.
Цените си стагнират общо взето навън, па у нас да не говорим.  :))
А и както се казва, цената е тая дето купувачите дават, не тая дето продавачите искат.  :)

Всъщност според мен не търпят сериозен силов тунинг Х1/9-тата, поради много слабата фабрична торсионна устойчивост на каросерията, дори на непипан оригинален перф запазен модел.
Освен разбира се, ако не се укрепва каросерията с някви прагове-греди, или професионален Рол-кейдж, нещо такова.

Ноември 29, 2013, 10:33:07
Отговор #13

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Люси, няма да споменавам за хилядите клипчета в Youtube за X1/9 по планински състезания, които са стабилно подсилени и с клетки.
Но има един израелец дето е сложил 2.0 16ка от делта интеграле, т.е. турбо в едно такова Бертоне и по последни данни тази кола е около 800 коня. Следващия линк е доста стар и до сега със сигурност има още подобрения.
http://www.network54.com/Forum/12159/message/1219205321/An+interview%25252C+a+car+and+it%252527s+man++%252526lt%25253BGENERAL+WARNING%252526gt%25253B
Така че купето ако се направи както трябва и се подсили на определени места дори и без кейдж може да понесе много. :)
Преди имаше доста клипове с негово участие, но почнаха да ги преследват ченгетата и ги свалиха.
Ето един все пак който още седи:

Наслаждавайте се!  >:D
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Ноември 29, 2013, 19:21:28
Отговор #14

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Чудесна колица, честито колега. Този е бил предназначен за  Американския пазар предполагам с тези брони и странични оранжеви бленди  ;)

Ноември 29, 2013, 19:33:32
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

Много добро разпределение на масите и управляемост имат тия въшки... ама и един сериозен поне за мен недостатък - не са за хора с моя номер обувки, могат да се карат само с балетни цвички :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 30, 2013, 22:10:20
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да де, аз затова казвам,че ако не се укрепи бодито, серийно си е голям скрибуцалник  :)) даже и почти или ново Бертоне.
На мен например при не чак толкова яки скоци по фуги и дупки на магистрали, даже и след кърпенията, редовно ми се вадеха винаги десните рогчета на таргите на двете броя по стари Х 1/9, отзад от дупките/гнездата им на напречната дъга.



Много добро разпределение на масите и управляемост имат тия въшки... ама и един сериозен поне за мен недостатък - не са за хора с моя номер обувки, могат да се карат само с балетни цвички :))

Е аз мисля, че в случая това не е толкова проблем, не е баш така.
Аз нося номер 43-44, и съм си карал 2 броя от 3-те Бертонета нон стоп и през зимата, с прилично по-дебели обувки.
Не че са чак толкоз тесни педалите и отстоянията до тях, а са прекалени изнесени вдясно.
Това мен лично мен ме е дразнело като стойка за каране.

И също така, прекалено далеч сложеното кормило от облегалката, при дръпната на макс. докрай назад седалка.
Тоест близкото нерегулируемо разстояние между кормилото и педалите, при дългучи е основен проблем.
Един мой приятел и той също собственик на Бертоне преди години, това го беше решил, като си беше сложил кормило от Застава ГТ 55, и по-лесно така се караше колата.

Разбира се, при италианска драйвинг позиция ако се заеме,  :)) а именно- леко приведен напред, няма проблем и по дълъг тип да кара х 1/9.

За сравнение, доколкото съм имал късмета в Германия преди 20+ години да покарам някои тогава актуални мидмотор бегачки като Мондиал и 328 Ферарита, и да седна зад волана на Пантера ДеТомасо и Каунтач, тия изброените коли бяха безкрайно по-дървени и неудобни като стойка от Х1/9 или Тойота МР2 да речем.

Специално абс. най-гадната кола като стойка за каране, в която въобще съм седял през целия ми живот, е Пантерата.  :-[
Поне първите и версии от 70-те год.
В по-нови версии от 80-те не съм сядал.
Може при тях, както и напр. при Каунтача Аниверсари от 1988 год, да са преправени седалките към по-ергономично.
Абс. няма никво място къде да си  качиш краката, освен на ушите.  ;D
А волана е плоско поставен както на някво Ситроен Грозно пате.
Ужас това ДеТомасо, иначе е бесна красавица.  :)
« Последна редакция: Ноември 30, 2013, 22:31:06 от USfan »

Декември 02, 2013, 19:18:43
Отговор #17

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
И въпреки всичко , нека дадем малко уважение  на  Бертонето ! Не е чак толкова лоша машина, на мен лично много ми допада защото е компактна и красива машина!

Декември 05, 2013, 08:48:09
Отговор #18

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Фиатчето е приказка. С кеф бих имал и поддържал такова. Цена някъде упомената ли е? Бартер за това от аватара ми? :)
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 09:55:39 от stingray »
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Декември 05, 2013, 10:17:44
Отговор #19

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Авторът на темата не е писал в нея от май тази година, а не е влизал въобще във форума от юли.
Едва ли ще има полза с питане .
Фиатът си стои в мобил-а за продажба.