Автор Тема: FIAT Bertone X1/9 1981  (Прочетена 22793 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2018, 02:24:10
Отговор #40

Неактивен Bertone

  • Публикации: 12
Колеги ,някой има ли представа понеже скоро трябва да регистрирам Х1/9 нов внос от Германия как стоят нещата тук с прегледа при рег. и най-вече нововъведеното правило за вредните емисии,понеже колата е вече много стара ..?Благодаря!
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 02:27:23 от Bertone »

Януари 24, 2018, 10:25:56
Отговор #41

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Нали е ясно, че е невъзможно на кола от '70 г. да се иска сертификат евро 6
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 24, 2018, 10:41:21
Отговор #42

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
По-добре да питаш някъде, където четат и пишат автоджамбази, внасящи стари коли за автокъщите... новото правило май влезе в сила едва от нова година, но те все пак си работят постоянно. На колега от форума също му предстои такава процедура в началото на февруари с кола от Швейцария, надявам се да сподели после как е минало. Той също има притеснения, че може да отказват вече изобщо да регистрират нововнесени коли, неотговарящи на последните стандарти, но това означава почти напълно да отнемат хляба на автоджамбазите, та не ми се вярва...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 24, 2018, 11:12:53
Отговор #43

Неактивен Bertone

  • Публикации: 12
"София е добър старт, но ако не го направим в цялата страна, няма да има необходимия ефект. Това е добра първа стъпка и трябва да има и следващи за пунктовете за технически преглед, контрол върху сервизите и по пътищата", заяви министърът на околната среда Нено Димов. Той щял да преговаря с Европейската комисия да се намери финансиране за още уреди в страната"...мисля ,че става въпрос само обаче за София до момента ,като цяло "кампанията" .

Януари 24, 2018, 11:23:02
Отговор #44

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Цялата тая кампанийност нли се сещате, че има определен политически дискурс, а именно за пренасочване вниманието в по-различна от реалната посока. Всекиму е ясно, че автомобилите са не на първо място като фактор за мръсния въздух. Но не това е важното в случая , а законовата база , на която имат право да "отказват" регистрация. Отказът трябва да е законово аргументиран, а никой досега не се е аргументирал / или поне аз не съм срещал / на какво законово основание може да се откаже регистрация. Защото според мен е по-правилно МПС да се регистрира и евентуално автоматично да се спре от движение до отстраняване на причината, отколкото изобщо да не се регистрира.

Януари 24, 2018, 12:23:37
Отговор #45

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Боре, нали се сещаш, че в този случай отстраняване на причината може да е невъзможно - дори да сложиш катализатор на кола с карбуратор от преди 30-40 г. едва ли пак ще влезе в последните еко норми - Евро 6 ли, 7 ли беше не знам и аз вече. Даже при някои малки коли със заден или среден мотор, каквато е и Бертоне X1/9 слагането на катализатор може да се окаже дори технически невъзможно. Единствения начин е, ако Ретро клубовете се преборят примерно споменатите удостоверения в тази тема http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4486.90.html да освобождават определеният в тях като "исторически автомобил" от строгите съвременни изисквания, предвид че няма да се кара ежедневно като работна кола, а само по специални случаи и за удоволствие.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 24, 2018, 14:40:48
Отговор #46

Неактивен Bertone

  • Публикации: 12
Чета и се вкисвам...колицата ми идва и ако нещо ме спрат с рег. ще се самоубия буквално...все разчитам ,че тези новите добавки правят чудеса ,както и се убеждавам от приятели ,които вече сложиха(направо мотора млъква,вибрации и пушилки отзад също"чао") !
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 14:44:14 от Bertone »

Януари 24, 2018, 16:13:31
Отговор #47

Неактивен boris037

  • Публикации: 20
Нормите, на които трябва да отговарят вредните емисии на автомобилите са тези заложени от завода производител. Ако е упоменато, че колата покрива Евро 4, когато се отиде на ГТП и се замерят газовете, показанията трябва да са спрямо Евро 4. Ако колата не отговаря на зададените от производителя норми, единствено тогава служителите имат основание да не дадат прегледа и да твърдят, че автомобилът е технически неизправен. Същото би трябвало да е и за регистрация, защото все пак тогава също се минава ГТП.
За автомобилите, които са с карбуратори, изискванията са съвсем различни и не мисля, че има причини за притеснения.
Колкото за поставяне на катализатор и отразяването му в документите на колата(да речем с цел по-нисък данък), това мисля че може да го прави единствено оторизиран сервиз на марката.

Поне така мисля аз, не съм се ровил в закона, но мисля, че лесно може да се провери.

Януари 24, 2018, 18:14:02
Отговор #48

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Много правилно. Принципното положение би трябвало да е точно такова. Затова и упоменах, че Фандъкова и министърчето правят само пушек, въпреки че уж срещу него се борят  :))

Чета и се вкисвам...колицата ми идва и ако нещо ме спрат с рег. ще се самоубия буквално...все разчитам ,че тези новите добавки правят чудеса ,както и се убеждавам от приятели ,които вече сложиха(направо мотора млъква,вибрации и пушилки отзад също"чао") !

Споко, ще намериш някой братовчед в Каспичан и ще я регистрирате там, пък после ще си я прехвърлите  :P
Майтап да става, едва ли има изобщо някаква драма.

Януари 24, 2018, 20:41:41
Отговор #49

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Чета и се вкисвам...колицата ми идва и ако нещо ме спрат с рег. ще се самоубия буквално...все разчитам ,че тези новите добавки правят чудеса ,както и се убеждавам от приятели ,които вече сложиха(направо мотора млъква,вибрации и пушилки отзад също"чао") !

Какви добавки, какви 7 лева. Сместа се обеднява много лесно и с иначе читав двигател поне що се касае до COто можеш и евро 18 да покриеш. Дори и с карбуратори.
ПС. Имал съм случай със спортни Вебери СОто да отива на 0.4% ... след като смучеше повече от прилично въздух заради калпави/спекли гарнитури между карбовете и всмукателните колектори;).