Автор Тема: 1984 Nissan 300ZX Z31 KAMINARI  (Прочетена 41518 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 03, 2013, 21:46:56
Отговор #10

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Добро освежаване. Мятай изолация във вратите и слагай тези Пайнери отпред!

Май 03, 2013, 22:06:02
Отговор #11

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna






Не пръскаше вода на задното стъкло ,а моторчето работеше.Случайно погледнах пода и видях че капе стабилно.Оказа се че като са я кърпили са срязали маркучето което минава под мокета близо до левия праг.Натискам си аз да пръска чистачките а то ми пълни пода с вода  :)) Веднага го свързахме кадърно ,отпушихме с бащата пръскалото и всичко заспа.



Другия неприятен момент беше ,че нито багажника нито капака на резервоара се отваряха от купето.Жилото беше скъсано точно до дръжките за отваряне до шофьорската врата.Бащата подходи Ентелигентно и накрая на жилото свърза една клема за да можем да го закрепим за лостчето.Стана супер.Оказа се че се отваря багажника вече ,но резервоара не... Поредната японска щуротия. С едно жило се отварят и двете.Вдигаш лостчето и се отваря багажника ,натискаш го на долу и се отваря резервоара...С жилото дефакто се отваря багажника ,а за да отворят резервоара използват осукването на корпуса на жилото ,минаващо през още една джажа,която англичанина беше боядисал и не се движеше...Вече си работи без да се налагат преправяния сериозни.
Моторчето за предните чистачки виеше като клаксон (а и клаксона ми не работи ) и след кратко чудене дали да го оставим така и да го ползвам за свирка ,решихме да го оправим.Бащата го почисти и смаза и сега отново си работи.След малко ще прочистя хубаво и казанчето ,че беше пълно с боклуци и оклепано с боя.Скоро ще имаме и предни пръскалки  ;D Общо взето част от проблемите ги решихме днес.

Май 03, 2013, 22:09:18
Отговор #12

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пайнерите да си седят отзад ,а за отпред ще търся други.Оригиналното радио ще си остане ,като за начало ще слушам музика от телефона през онея специални касетки  ;D Някой ден ще монтирам хубав плеър ,но ще бъде скрит.Подготвил съм и един малък 4 канален усилвател Блаупункт от 90_тте.

Май 03, 2013, 23:45:59
Отговор #13

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
много хубав плюшен салон,и седалките са страхотни!!!

Май 04, 2013, 00:17:53
Отговор #14

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Мой ти както си я подкарал ще я оправиш преди аз моята  ;D  Желая ти да си я правиш и караш с кеф и естествено да избухваме мощно  O0

Май 04, 2013, 02:05:11
Отговор #15

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Адашче, честито! Като видях, че си решил да продаваш галанта и се притесних, ма сега гледам причината и ме изпълва кротка и благородна завист >:D. Уникална е зетката, много щастливи километри ти желая с нея.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Май 04, 2013, 09:18:43
Отговор #16

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХАха ами използвах всяка минута ,че не разполагах с време вчера.Иначе наистина много се кефя как лека полека се връща към вида в който трябва да е.Открих,че имам пръскало и за фаровете ,като тия дни и него ще подкараме.Течеше и масло от една тръбичка от дифа.Беше се разпаднала направо от ръжда понеже е много финна.Вече и тя е ок.

Май 04, 2013, 11:36:58
Отговор #17

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Честито за придобивката.Да си Я караш безаварийно със здраве и удоволствие.

Адашче, честито! Като видях, че си решил да продаваш галанта и се притесних.................

Който веднъж е карал и имал Японка трудно би взел друга кола. :) :) :)
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 04, 2013, 15:05:59
Отговор #18

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Дидо, бронята кога планираш да боядисаш? И за джантите да питам - тези ли ще освежиш или имаш идея за други?

Май 04, 2013, 15:35:39
Отговор #19

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Японското си е тръпка особено преди 90-те  :D  Джантите за сега ще са тези ,като все още се чудя дали да махна черната боя от тях и да ги полирам.Иначе живот и здраве някой слънчев ден ще я качим на класически джанти с борд.Бронята ще я покарам още малко така ,че вчера я охлузих ниско долу все още не мога да осъзная колко точно е дълга тая предница хахах. Иначе като се прави трябва да оставя цялата кола.Както колегата Немо каза боди кита е пришит към нея .Това означава прагове ,брони и спойлери нямат махане.Минава ми през акъла и сам да опитам да я оправя ,тя не е пластмасова.