Автор Тема: 1984 Nissan 300ZX Z31 KAMINARI  (Прочетена 41522 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 07, 2013, 21:32:17
Отговор #30

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Дидо браво за колата и честито!!!

Изпълнил си една мечта:) Прав си за двете половин коли - по-добре една ама цяла и то каква! Ако всичко е наред скоро ще имаш подарък от мен - две калъвки за облегалките на главата на седалките с надпис Нисан. Само че са бели - ако ти харесат твои са.

Май 19, 2013, 17:15:48
Отговор #31

Неактивен pagocTuH

  • Публикации: 21
Дидо преди време я видях на общината и се уплаших при вида и..мислех че е поне 250 коня.

Май 19, 2013, 18:18:11
Отговор #32

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хехех мерси Ники ,стягай датсуна и лятото ще избухваме  >:D Колега с тоя бодикит и мене ме плаши аххахах изрод е голям  :D Мотора не е кой знае колко коне ,но за това което съм я взел е  достатъчна ,а именно приятно и по-спортно каране лятото ;D Иначе за сътезания на писта или дрифт не става и не е рентабилна.Въпреки това бих покарал на писта за удоволствие,След точно 20 дена от както пристигна в БГ ,впечатленията от колата са много добри.
Двигателя е много стегнат - не пуши ,не трака и така нататък.Леко играят оборотите,но предполагам е свещи/кабели ,понеже е стояла известно време без да се кара.Имам чувството ,че е след основен ремонт или много пазен.Смених някои дреболии ,пооправих разни забележки ще пусна снимки тия дни  :)

Май 21, 2013, 14:49:17
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, АЙДЕ ЧЕСТиТО, СЪС ЗДРАВЕ ДА си Я КАРАШ.  :D
СТРАХОТНА КоЛА И С ТРахОТЕН ЦВЯТ.
ПРЕди МНоГО ГОДИНИ ПаРТИЙНО С ЕДИН ПРИЯТеЛ ИМАХМЕ ТАКъВ 300, аМА БЕШЕ ТУРБО ВЕРсИЯ И СЛЕДИФТОВ.
Тя иначе разликата в динамиката спрямо турбото, доколкото съм карал и атмосферен като твоя, не е голяма, особено ако махнеш катализатора на колата, ако има такъв.

БРАВО за този, ЧЕ е С ОРИГИНалИЯ ЗаПАЗЕН цветово тониран ПЛюШЕН САЛОН.
Иначе, има ли като екстри автопилот и климатик?
А ОРИГ СТЕРЕО ДЕТО Е ПРАВено от НАКАМИШИ, И КАЛЪФКАТА ЗА ТАРГИТЕ СЕДЯТ ЛИ С КоЛАТА?  :)
Хаха, да,  :))  яко Каминари Тунинг, ама му отива.
« Последна редакция: Май 21, 2013, 14:51:48 от USfan »

Юни 02, 2013, 18:06:51
Отговор #34

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХАхах мерси Люси  :D Още повече се радвам за цвета след като на места личеше жълта боя.Добре ,че са я боядисали така много ми допада иначе щях да и лепна табела отгоре и такси да я правя  :)) :)) :))  Вуйче ти знаеш ли за други 300 Zетове в БГ?
След лифтовия  основно се различава по тесните стопове отзад.преди фейса са 160 атмосферен и 200 коня турбото.След това стават 165 и съответно 205.
На моя му викат Zenki а на фейслифта му викат Kouki хахахха . Клима няма,а круиз контрол има. Моето стерео конкретно е на Кларион ,а предполагам на турбо модела онова якото с еквалайзерите ще да е на Накамиши,което още повече искам да имам  :)) Калъфката е само една за съжаление, ще ровим в ибей  :) Правен е ъпгрейд от 4 на 5 болта,и интересното е че имам пръскалки на фаровете,които мисля са включени само в GLL топ версията. Снимки от ремонти и модификации има само трябва да се наканя да ги постна.

Юни 21, 2013, 18:19:35
Отговор #35

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко снимков материал от обслужването и разни профилактики.Смених въздушния филтър ,промих охладителната система и налях един препарат за почистване.Отидох до Несебър и се върнах и след това източих всичко.За щастие нямаше течове,но не съм много доволен от промивката... Сега пак си е мътно и съм налял само дестилирана вода.Ще сменя термостата скоро и тогава пак ще точа и промивам. Горивния филтър и него смених,като от стария изтече бензин и ръжда  :D


Юни 21, 2013, 18:26:49
Отговор #36

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Свалих декоративния капак на мотора и го изчистих.Трябва и да се боядиса ,но това по-нататък.



Демонтирах и уредите ,че прахоляка вътре много ме дразнеше.Почистих и върнах обратно:



Сменихме маслото и фълтъра в близкия сервиз,че не ми се цапаше двора..



Маслото доста го хвалят ,следващата смяна ще помисля за ENEOS Sustina.

Юни 21, 2013, 18:37:01
Отговор #37

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Част от консумативите :



Направих и един мод на фаровете.Разкачих черната букса под таблото и сега мога да ги светвам без да ги вдигам.Има и бутон за ръчно вдигане на фаровете ,така че пак могат да светят нормално.




Юни 21, 2013, 18:51:25
Отговор #38

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Резервоара течеше от 4 места.Залепих го с Локтайт течен метал и заспа! Ето и малко информативни снимки какво е дереджето отдолу. Нищо не ме учуди ,нормално за 30 години в Англия.

Отпред и отзад има по един радиатор.Предполагам единия охлажда олиото на дифа ,а другия спирачките?



Юни 21, 2013, 19:13:20
Отговор #39

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко разходки насам натам  :P