Автор Тема: 1984 Nissan 300ZX Z31 KAMINARI  (Прочетена 41529 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2014, 22:39:26
Отговор #80

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодарности на колегата от Москва ,още на 31.12 тръгнаха частите и днес си ги взех от митницата ,а именно носач и една щанга не знам как се води точно.Изплющяхме един тротоар баш на коледа и те така  :))
Болта е в добро състояние ,както и тампоните ,но все пак са 30 годишни.Но идеята е да стъпи на 4 гуми и следващата стъпка ще е цялостна подмяна с полиуретанови тампони и ревизия на окачването.




Февруари 07, 2014, 20:17:24
Отговор #81

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко да ъпдейтна темата  със снимки от смяната на носача и щангата.Яко ръжда има отдолу  >:D Беше поддал и рога и я разпъваха в сервиз. Болтовете ги развивам с мини горелка иначе е кошмар. Остана да и я закарам на реглаж,вече отново сме на колела.



« Последна редакция: Февруари 07, 2014, 20:21:33 от didotooo »

Февруари 07, 2014, 20:29:56
Отговор #82

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имах проблем със таргите на покрива ,едната не се затваряше хубаво ,а другата доста трудно.Почистих ги и ги смазах ,вече всичко е ок,макар да ми тече пак покрива ,но ще го видим тия дни  :D



« Последна редакция: Февруари 07, 2014, 20:38:45 от didotooo »

Март 12, 2014, 15:21:49
Отговор #83

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Дидо, може ли да ти видя ангренажния ремък, дето ти изкриви клапаните ?


Колата е много интересна, футуристична, луксозна и специална.  O0Дидо, цялата й предница е прогнила. Не гледам толкова удара, а как се е свила ламарината. Тя не се е свила - тя се е свила със отчупвания. Дидо, имах 505 със гнили рогове и един кривен такъв. Правя съпоставката, понеже двете предници технологично са сходни.  Дидо, това е проблем, който няма оправяне, докато не се изреже цялата предна част на колата и не се събере цялата с нови ламарини. Още повече, че веднъж свит така, рогът отслабва и след като е поправен, много е трудно да се регулира геометрията на колелата. Тя се гласи, проблемът е, че бързо се разваля тази регулировка . То, да го изправяш, усилваш, добре- ако има къде да го хване заварката, обаче.  М, дано човека ти го направи добре и да ти го усили по роговете, защото иначе с течение на дупките, повреденият рог ще започне отново да се деформира и лявото колело милиметър-по милиметър ще се измества назад. Това силно влошава управлението. Най-силно се усеща при преминаване от сух към мокър асфалтов път. При деформация при лявото колело - навит пълен ляв волан, трудно се изправя сам. Дори при по-висока скораст и непълен ляв, волана отново се връща или много бавно- или шофьора сам трябва да го изправи. На практика, реално това се получава. Автомобилът е спортивен и шикозен модел, моторът не е от слабите. Заслужава си да се разглоби основно, да се ревизира, да се възстанови. Подкараш ли го в това състояние, което е в момента - ще го караш 1-2 години. С постоянни ремонти, обаче. През това време постоянно нещо ще се разваля, поврежда и отказва. Като минат 2 зими, отдолу вече няма да е същият, а много бързо ще е изчезнала възможността за навременно спасение.

Като правихте главите, измерихте ли хлабините на лагерните шийки на разпределителните валове и тези в главите ? Интересно ми е с какви стойности са произведени фабрично и с какви стойности са в сегашно време.   :)

Март 13, 2014, 18:42:16
Отговор #84

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ремъка остана в магазина от който го взех, за съжаление не го снимах.Беше скъсан на едно място все едно е било снадка там.

Отначало като я погледнах отдолу и ми се стори доста добре ,явно изкърпена и пръсната с някаква черна субстанция  :D Обаче след удара като я поразчоплих и ми стана лошо- пръскали са върху ръждата без да я зачистят добре. Текущото състояние на купето става за разходки ,но за здраво каране не е никак добра идея. Изправиха рога ,капака ,фугите по бронята всичко си дойде.Ламарината над рога е изгнила и от удара направо се е разделила от него.Завариха ново парче там.Колелото си дойде на мястото след монтажа на новия носач и щангата.Обаче дърпа на ляво доста и е нужен реглаж.След като всичко си е дошло по старо му ,би трябвало да се оправи с регулиране .Не ми остана време повече да се занимавам с нея ,вече съм в чужбина и така си остана в гаража. Хич не ми харесва положението отдолу и наистина трябва да се вземат мерки.Искам да се разглоби цялостно да се изкърпи и боядиса.Такива са ми плановете ,остава и финансите да осигуря.

На нисана не правихме аз и бащата мотора ,ами си отиде в сервиз.Мотора работеше перфектно и идеята беше да се оправят щетите от ремъка и да се събере бързичко.Бях за малко в БГ исках да и се порадвам малко в движение и не сме мерили нищо ,дори не отворихме картера.Нямаше и причина ,въпреки ,че ако имах време щях от любопитство да разгледам и състоянието на буталата ,вала и лагерите. Ще следвам примера на колегата Мартин с 280ZX -а той в момента е в такъв филм прави цялото купе от-до.Благодаря за съвета и аз стигнах до същия извод.

Юли 17, 2014, 16:14:23
Отговор #85

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тия дни се засекохме с Дидо на пътя за Албена, и понеже беше залез, а и за фон на срещата ни се падна една слънчогледова нива,  :)) нямаше как да не увековеча общо в кадър тия култови Японки и емблематични за десетилетията си Японки- Датсуна 300 Зет от 80-те, и Миатата МХ5 от 90-те.  :)



Юли 17, 2014, 16:18:54
Отговор #86

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, да не ги забравя и тия вече малко по-романтични ракурси,  :shy: да си ги има Дидо и в пълен размер, така за семейния Албум.  ;D

Мисля, че пасването на цвета на Зета, към цвета на някои от облаците и нивата отзад, като по случайност съм го издокарал доста добре.

« Последна редакция: Юли 17, 2014, 16:21:09 от USfan »

Юли 17, 2014, 16:50:43
Отговор #87

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това на изхода на Кранево посока Албена и разклона за Оброчище ли е?

Юли 17, 2014, 22:50:27
Отговор #88

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Брей ,брей ,браво за автомобилите и за снимките.  8))
Вижда се и Албена и Кранево и морето и небето и земята и слънцето  :))
Чудесийка са.  :)

Дидотооо защо мадамата стои малко така ,дръпнато от тебе ...  ;D
Я се стегни малко ...  :))
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 23:06:50 от Toni only Benz »

Юли 17, 2014, 23:04:08
Отговор #89

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Тия дни се засекохме с Дидо на пътя за Албена, и понеже беше залез, а и за фон на срещата ни се падна една слънчогледова нива,  :)) нямаше как да не увековеча общо в кадър тия култови Японки и емблематични за десетилетията си Японки- Датсуна 300 Зет от 80-те, и Миатата МХ5 от 90-те.  :)

Ей жалко, на 100 метра от Вас посока Варна е имало и един Датсун. Трябваше да се обадите да го докарам за снимките:)