Автор Тема: Възстановяване на огледало  (Прочетена 6823 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2013, 18:26:00
Прочетена 6823 пъти

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Колеги, искам да попитам възможно ли е да се поправи обелената боя, или каквото е там покритие от обратната страна на огледалото? Огледалото, което искам да реставрирам е за мотоциклет, панорамно, кръгло. Знам, че най-лесния вариант е да ида в магазин Всичко по 1 лв и да си закупя от там едно кръгло огледало с размерите на моето или някой квартален стъклар да ми изреже, но то ще бъде плоско, а се стремя да запазя оригиналния вид на огледалото и функционалността му. Ето го и него:





Май 15, 2013, 01:34:37
Отговор #1

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Ако има работилници може да го дадеш да свалят старото покритие и да нанесат ново отгоре,като отзад сложат и хубав лак,за да не се получи този ефект след време,ама не знам дали има още останали живи такива майстори...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 15, 2013, 02:09:18
Отговор #2

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен ще е по-лесно да намериш друго панорамно огледало и при нужда само да му намалиш диаметъра. По принцип се продават такива панорамни огледала по автоаксесоарите, номерът е да намериш кръгло. Също така по левчетата има вдлъбнато (увеличаващо) огледало, може да провериш и за изпъкнало...

Май 15, 2013, 11:28:09
Отговор #3

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Провери при стъкларите.Някой от тях режат стъкла по мярка и нанасят огледално покритие като по тоя начин правят огледала по размер на клиента.На времето Съм виждал тая технология в един стъкларски цех при Нас в Монтана.Правеха всякакъв размер и форма огледала.Покритието се пръскаше с "пистолет" като боя и отгоре се нанасяше запечатващия грунд срещу атмосферни влияния.Не е никак сложно стига да имаш необходимите матеряли и инструменти.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 15, 2013, 11:32:39
Отговор #4

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Такъв стъклар в Бургас има на ул. Оборище, а в София в Люлин срещу блок 916 и на бул. "Черни връх" на кръстовището със ул. "Сребърна" :)

Май 15, 2013, 12:17:59
Отговор #5

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Благодаря за отговорите, и аз съм решил ако не намеря кой да ми го оправи да търся по магазините за автоаксесоари, или в краен случай ще го заменя с плоско. В Русе съм и чак до София или Бургас за едно огледало  да ходя ми е далечко ;)

Май 15, 2013, 13:00:40
Отговор #6

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ако не намериш в Русе, може да ми го пратиш до Бургас. ул. Оборище ми е до г*за, само Ники да обясни къде точно се намира стъкларя.

Май 15, 2013, 22:39:20
Отговор #7

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Няма проблем :)

Август 08, 2022, 17:27:48
Отговор #8

Неактивен gradushka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,
Виждам, че темата е старичка, но бих искала да попитам дали все още някъде в София предлагат такава услуга?
Става въпрос за възстановяване на огледало на мотоциклет.