Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88145 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 23, 2013, 15:41:56
Отговор #10

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Радвам си ,
В събота ще се видим ли на старта? И дай най накрая тези лепенки.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 23, 2013, 16:19:06
Отговор #11

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами евентуално ще дойда за старта само ,лепенки ще натоваря и календари ако не забравя  ;D

Юли 24, 2013, 16:27:08
Отговор #12

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво оригиналните и джанти и стоят перфектно.
Като се замисля явно филма Манта Манта те е вдъхновил и до голяма степен от него си се запалил по модела. Този тип филми са спасили много интересни коли. Вероятно твоята Манта нямаше да се движи вече ако този филм не е бил направен.
Поздрави

Юли 24, 2013, 19:00:46
Отговор #13

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Благодаря,
Радвам се, че се харесва някуму постигнатото до тук и да, най вероятно нямаше да жива ако не беше този филм.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 26, 2013, 23:56:45
Отговор #14

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И малко снимки от днес. Утре повече.

P.S. За тези които не знаят, това на заден план е следващия проект Opel Kadett Sport Rally Coupe 1100 Проекта е да стане реплика на истинската Рали бегачка на Opel "Opel Kadett Sport Rally Coupe 1900" Но има доста доста ужасно много работа.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 30, 2013, 10:41:58
Отговор #15

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Радвам се, че "жълтите оченца" са паснали добре! Аз така и не можах да ги сложа при мен, Успех!

Август 01, 2013, 10:31:42
Отговор #16

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
О да не само паснаха ами си и стоят много добре а и светят перфектно.
Вчера ходих на елкон, за да оправим центровката, която се бе разбутала случайно. Оказа се, че при ремонта на кутията и свалянето на мотора и отцепването е изпадал белега на маховика. Падна малка игра докато се намери. След известни мъки Ицо го намери и направихме центровката. Беше се преместило предверението с 5 гр. Коригирахме го и и пуснахме малко повече бензин и сега мотора замърка. Тези дни трябва да сменя филтрите и  горивната помпата. Същата не е сменяна от както е станала кола и налягането е поспаднало (в момента е около 2.5 бара като няма запас) 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 02, 2013, 13:50:29
Отговор #17

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И ....( днес докато се ровя из компа намерих някои доста стари снимкии се сетих за някои премеждия) да допълним малко темата с различни снимки от различни етапи на да го наречем нейното реставриране или по точно възтановяване. Тези снимки са от прибирането от бояджията в халето в което е правех 2006 година.   

и последващите ядове със спирачките (част първа) Понеже бе стояла 5-6 месеца без да се движи предните спирачки бяха клеясали. Извинявам се ако бъркам но Manta B е със 1 спирачно цилиндърче на колела а при мен апаратите са с по две. Тогава беше една заигравка с гумичките и накрая се оказа че моите са същите като на Manta A  за които съвсем случайно се намериха два комплекта.   

След като успях с дружни усилия (на колегите от фирмата в която работех тогава) се появи следващия проблем!!! Смяната на карба с инжекцията. 
               
 Това бе странен филм или поне за мен. Имах кола вече почти година а бях минал повече километри на въже отколкото на собствен ход. Сложихме инжекцията със Сашкина, нищо сложно кледаме книгата гледаме неговата клолица и монтираме ДА АМА НЕ. Слага ме е и тя не пали и това е. По едно време припали но за 4-5 секунди и край. НЕ НЕ и НЕ. Един колега ме упътва към един сервиз. Отивам там а те ..... За каква кола става дума Аз гордо отговарям Opel Manta a оня идиот каква мантра, пауза и ми казва ние таралясници не правим. (умишлено не споменавам сервиза фирмен не говоря за опел) А вътре стои една прогнила 124-ка!! След това един друг колега (бивш моделист) ме насочи към Ицо. Отивам при него но с колата отново на буксир и се почва. Питаме за какво съм а аз вее изхитрял - за  един опел а човека - да не е някоя барака. Тогава гордостта ми проговори НЕ Opel Manta!! A той заряза колата която правеше и пита къде е ? Е случих на човек си викам аз и усмивка ми грее а неговата два пати повече. Оставям колата и питам горе долу колко ще струва. Няма да забравя 25 или 35 лв. на час и отделно частите. Оставям е аз и чакам да се обадят ден два три....... Е_a_и викам си да не ми излезе по евтино да си взема нова отколкото да платя ремонта на моята. И хоп обажда се Оказа се  един термо датчик изгорял и някви кабели бяхме объркали. А сметката беше скромна около 30-40 лв. и вече край на въжето.
Тези 3-4 снимки

са от крайния вид от първата час от въстановяването и
Айде стига толкова за днес.     
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 02, 2013, 19:13:45
Отговор #18

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Във Варна имаше още няколко Манти ,знаеш ли какво им се е случило.Беше преди години . :)
« Последна редакция: Август 02, 2013, 19:16:19 от Consul73 »
Ford weist den weg

Август 02, 2013, 21:58:50
Отговор #19

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Да знам или поне с повечето.
Червено черната е нарязахме взехме това което ставаше от нея (а то не беше много) останалото в музея "НАДИН"
Жълто червената на Станислав се радва на нов живот с нов калибров мотор и е в Бургас ( горната също  бе негова) заедно с него.
Синята на Александър е в един гараж в Аспарухово и чака ред и време за ново съживяване.
Жълтата от Аспарухово е отишла за скраб,
Тази която е била до Руското училище - няма никаква информация за нея
Зелената (незнам къде е стояла преди това) сега на журналист в една забита уличка до оградата на една вила и си гние безпомощно. Но тя е с доста преправки- Фарове от аскона, някакъв руски мотор (какъв не се знае) това е по думи на бащата на собственика.
Червената на Светльо (военния) се оказа м/у два буса като задния не се и опитал да спре на светофара. Сега собственика се чуди какво да е прави.
За моята знаете
имаше една сива но тя не се е движила по нашите улици - взехме е от един пункт за вторични суровини напълно комплектна и е разкостихме.
Мога да спомена за четири броя Manta B в балчик
две червени - и двете са в една морга и за нищо не стават и няма даже какво да се взема от тях буквално.
Една бяла  с оригинален irmschir оптичен пакет - тя е разглобена и прибрана
И една оранжева до преди 2 месеца си бше цяла даже се чухме със собственика и мислеше да е почва да е прави но какво е направил не знам.
Има ако не се лъжа 3 в Добрич а на две едната е моята една червена която си стои в гаража, а за другата нямам идея
Във Варна имаше и две Manta A Едната замина за София а другата е в гаража на собственика си и е доста тунингована.
Май това е .... за други не се сещам в момента. ако се сетя ще пиша. Много бих се радвал ако се намери още поне една да се търкаля и града. Да не съм последния мохикан.  O:-)
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни