Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88119 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2015, 15:18:56
Отговор #110

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Малко нескромно може да прозвучи но няма друга такава. Не съм на 100% сигурен но в България мисля че е единствената. А иначе във Варна има още две Manta B, едната се прави в момента, а другата е м/у живота и смърта след като се оказа м/у два буса на светофар като втория спрял директно в нея.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 30, 2015, 14:41:44
Отговор #111

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Все си мислех, че грешката е в мен. Имах кофтито чувство, че колата работи на доста висока температура а както се оказа не било съвсем така(бях писъл по рано за това ) но ето и снимка от ръководството. Сама малко не разбирам тези 29 lbf\in2 (towa e okolo 2 bara )


Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 30, 2015, 14:47:39
Отговор #112

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Все си мислех, че грешката е в мен. Имах кофтито чувство, че колата работи на доста висока температура а както се оказа не било съвсем така(бях писъл по рано за това ) но ето и снимка от ръководството. Сама малко не разбирам тези 29 lbf\in2 (towa e okolo 2 bara ) или 1 lbf/in2 = 0.06894745 Bar или 29lbf/in2 = 1,99947605 Bar и то при загрял мотор ..



Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 30, 2015, 17:25:22
Отговор #113

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това не мога да си го преизчисля, но правят впечатление прекалено ниските обороти при които се мери. На 500 оборота бензинов 4 цилиндров мотор си е на угасване :o

Декември 07, 2015, 23:25:21
Отговор #114

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
След приключване и на този сезон е време да приберем колата в гаража и извършим някои отдавна планирани дейности. Равносмедката е следната: Годината започна с мъки по карбуратора, минахме през поставяне и на газова уредба и накрая след като се здобихме със здрава инсталация за инжекциона всичко ненужно (карборатор и газово ) се изхвърли. Някъде по време на неволите с карбуратора, и проблемните датчици се наложи да сменим спирачките (цилиндърчета и буталца), е имаше и кумични ситуации като тези от последното рали като пропуст да сложа дефтунга на обезвуздушителния болт на термостата, както и факта, че го напрнавих с по висока глава и той подпираше в дросела и не можеДядо Коледа и Дядо Мраз.









Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 11, 2016, 15:18:37
Отговор #115

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
След като смених термостат и се оказа че колата не иска да пали, и при възникването на много дребни проблеми на куп от работеща кола с подлизващ термостат се оказах с неработеща кола и нов термостат и кутия. Единия проблем се оказа в стартерният ключ - прецакал се е клемореда и дава ложа връзка като в резултат на това колата не може да запали а само припалва. Благодаря на Пламен и Владо, че ме светнаха от къде може да е проблема и как да го решя както и на Киро за бубината. След това вече палеща колата се превърна (върна от историческа гледна точка във времето) в шевна машина. Хлопа трака лопа и работи на къде 3 къде на 4 цилиндъра. След като свалих около 100 пъти капака на главата и все притягах, сменях и какво ли още не по тази глава нищо не се полочаваше. и точно на края вече бях твърдо рашен, че този мотор или ще работи или ще се чупи. Запалих го изпуших зигара две, и го пофорсирах малко (с известен риск да го превъртя) и хоп разлопасе та не се седеше в гаража. След като свалих капака видях че гайката на 3-ти цилиндър на изпускателя се е развила (а всичките са нови) замених е със стара и мотора запя. Някъде между цялото това шетане забелязах, че лампата на волтметара не свети когато колата е загасена но е наконтакт и свети когато не е на контакт(извадиш ключа) Някой да има някаква идея защо по дяволите се случва това.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 14, 2016, 08:11:05
Отговор #116

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Това не мога да си го преизчисля, но правят впечатление прекалено ниските обороти при които се мери. На 500 оборота бензинов 4 цилиндров мотор си е на угасване :o

Може и да не е на изгасване. Зависи конструкторът колко му е заложил. При някои стари коли тези обороти на празен ход са нормални. Аз имам Форд Таунус 2 l, V6, 90 PS, 1966 и празният ход по спецификация е 550 об./мин.!

Април 14, 2016, 09:08:35
Отговор #117

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Някъде между цялото това шетане забелязах, че лампата на волтметара не свети когато колата е загасена но е наконтакт и свети когато не е на контакт(извадиш ключа) Някой да има някаква идея защо по дяволите се случва това.

Коя е лампата на волтметъра? Тази алтернатора ли имаш в предвид? Аз бих проверил дали стартерния ключ е здрав. Когато си на контакт той комутира +12 към всякакви таблото, бобината и т.н. Ако на изваден ключ имаш +12В към мотора би трябвало проблема да е в него, няма откъде другаде да се вземат тия 12В.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 15, 2016, 10:31:16
Отговор #118

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Нямам. Просто си свети лампата
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 07, 2016, 19:09:22
Отговор #119

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Оправих есно друго излезе. След цялата галимация покрай токоввте и клапаните ми направи впечетление че разпрсделитвлния вал се е изместил с около 10мм. назад. Тоест гърбицата не е в центъра на паричката а задния и край (към купети) Защо се е получило това нямам идея. Няной да има и дея и да даде съвет как да го оправя. Нямам идея кога се е получило.
« Последна редакция: Май 07, 2016, 19:14:55 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни