Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88186 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 18, 2016, 08:48:19
Отговор #120

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Направи някоя снимка. Обикновено трябва да има една малка планка, захваната с две болтчета, която да осигурява аксеалната хлабина (обикновено няколко десети от мм). При тези 10 мм !!! изместване имам чувството, че планката просто я няма... и вала се държи от ремъка и и контакта с клапани и кобилици. Тя би трябвало да е откъм страната на делкото, но е възможно да бъде и от другата страна. Зависи от конкретната конструкция.

Май 18, 2016, 10:07:41
Отговор #121

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Незнам как е при Опел, но при Форд ОНСто розпределителния вал излиза от главата и 3те лагера назад и точно там в задната част на главата го държи планка с две болтчета за да стои намясто.  :-\

Това май е такъв вал и в прореза отзад се заклинва планката  :(
« Последна редакция: Май 18, 2016, 11:18:55 от dido1903 »

Май 18, 2016, 19:54:05
Отговор #122

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Това става при износен вал или износени втулки на вала с хлабава верига или повдигачи. Преди или след реглажа на повдигачите стана ? Обикновено иска да дойде напред, защото го дърпа веригата и за това е важно пластмасовото болтче отпред да си е на място и капачката на главата да си е неговата а не от плоските/задна/
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 19, 2016, 08:42:49
Отговор #123

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Стана (забелязах го след ) регулажа. И е мръднал на зад (към купето)
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юни 03, 2016, 15:09:18
Отговор #124

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благо,виж какво съм писал в моята тема за Рекорд Д, ако може да ти е от полза.
Намерих филтър за автоматична скоростна кутия.
Ти сигурно си със същата?

Август 02, 2016, 22:09:01
Отговор #125

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Дядо и внуче :)



« Последна редакция: Август 15, 2016, 08:33:08 от dido1903 »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 09, 2016, 20:32:10
Отговор #126

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И като малките деца не издържам да не се похваля. Днес най накрая се здобих с климатика си. Да поясня вече имам климатика който някога е бил в моята кола (с който е излязла от завода) единствените разлики са компресора и вентилатора. Компресора е е такъв който да радоти със съвременните фреони а вентилатора е малко по мощен. И всичко това благодарение на Владо който грижлово го е стопанисвал през всичките тези години. Снимки утре.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 09, 2016, 22:52:42
Отговор #127

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Стискам палци, мантата е класика. Вече няма такива опели... :(
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Декември 12, 2016, 15:56:15
Отговор #128

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Супер допълнение! Дано успееш да го подкараш безпроблемно!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 09, 2017, 12:58:45
Отговор #129

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Нека вмъкна нещо, за да не оставате с впечетление, че зимната почивка не се използва правилно.
След като така и не успях да подкарам двигаля както трябва ( Работи на прага на прегряване а налягането на маслото му е все в минимума и всичко това след основен ремонт) реших да ревизирам мотора който бе за друг проект но в последстви е оказа, че тук ще  е неговото място. По информация от продавача колата бе на 80 000 - 90 000 км. (Opel Rekord E С мотор 20Е) същия като на мантата само с едни 8 години по нов. След като го отворих ( не вярвах на казаното за неговия пробег) останаг приятно изненадан - хонинга по цилиндрите стои, няма никакъв ръб по цилиндара и почти без нагар. и тъйкато бе отворен смених сегментите и биелнит елагери и го сабрах. Главата е освежих с нови легла на клапаните един вятър и тези дни ще го събера. ето и малко снимки - еее не много качествени но това може гасеницата ми да прави.


Сега остана да си ревизирам диференциала, да сменя спирачките (имам нови тръби, помпа, серво, цилиндри и буталца), един шарнир, маншоните на рейкат да сменя както и семерингите на кутията че това вече не помня кое сваляне на мотора и тези семеринги никога не съм ги сменял. 
Накрадко казано имам с какво да се забавлявам.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни