Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88188 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 09, 2017, 13:11:02
Отговор #130

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ударил си джакпота с тоя мотор на 90 хил! Само внимавай да не омешаш частите му с тия на моторетката /гледам на масата са и цилиндрите на Явата/, та после Мантата да заработи на два такта :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 09, 2017, 13:59:00
Отговор #131

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Е тогава със сигорност няма да е проблем налягането на маслото  O0

« Последна редакция: Януари 09, 2017, 14:04:25 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 09, 2017, 17:04:10
Отговор #132

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Я да ми услужиш с тази масичка, че ще ми тряба на Калояново за ретро рейсинга :winktongue:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 18, 2017, 11:08:01
Отговор #133

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Матора готов! Сега остана и да го пусна но преди това ми се ще да измисля закрепването на компресора на климатика (понеже само той не е оригиналният от комплекта по разбираеми причини). Което ме навежда на мисалта за възникването на нов проблем. А именно оригиналният компресор е с клиновиден ремък , каквато ми е и шайбата на колановия вал (двойна клиновидна) а компресорите на "новите" коли са за плоски пистови ремъци. КОето ме навежда на мисълта, че ще има поБългаряване някакво 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 18, 2017, 13:18:37
Отговор #134

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Двойна клиновидна шайба от Шкода - 1000 MB и S 100 е решението. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 18, 2017, 14:29:58
Отговор #135

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Кире мантата ми е с двойна клиновидна шайба на коляновия вал. Но за климатика ще пусна отделма тела в Общ технически -Възстановяване на климатик на Opel Manta B
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 23, 2017, 09:56:30
Отговор #136

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И тъй като е зима а аз   миналата зима бях решил да оправя някои забележки по боята и както се случва от малко стана многоооо. Това да оправя онова и хоп цялата на ново. И докато се прави колата етака и мотора реших да сменя. Защо ли? Ами този на който му правих основен ремонта много започна да ме дразни има склонност към загряване ( в през лятото стои на ръба) какво ли не му правих е това си е там си стои и това е и естествено налягането на маслото ми се губи - при загрял мотор на празен ход стои на около 0.5 bara а по книжка трябва да е 2.0 . И тъй като имах едно CIH-че  от един рекорт отворихго ревизия и сега е готов за монтаж. Но нали е зима и ръцете ме сърбят за бели реших и кутията да поогледам и какво да и глем наканих се да сменя семерингите на вала и опашката. И ей така доката ги вадя без да искам е разфасовах цялата. Но се оказа че изотвътре е добре (поне повече няма да се занимавам с нея или поне така се надявам.) И сега седя и се чудя на тъпотията си защо е рабутах колата и как пак няма да мога да е събера за сезона, а имам и климатик да слагам и там е един филм абе ужас.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 24, 2017, 07:56:31
Отговор #137

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Весела история. Май свободното ти време идва в повече. :)
Важното е да му виждаш края.

Не те ли "човърка" отвътре защо загрява стария мотор?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 24, 2017, 08:28:36
Отговор #138

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Причините за загряването може да са много, но аз бих пробвал един стар, елементарен трик. Смяна на термостата с друг, който работи на по-ниски температури, напр. вместо 92°С, слагам 82°С; или вместо 82°С - 72°С. Нещо такова. Едно време някои от старите БМВ-та работиха прибл. на 72°С.

Февруари 24, 2017, 11:19:30
Отговор #139

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
                     Това е проблем със свободното време липсва почти и затова се точи вече година. А колкото до лесните трикове е минах през тях, като и пробвах всички термостати първо на вън с калибровани термометри и да термостатите са ОК. Карах и без термостат както и с изтърбушен и частично изтърбушен. Е все е там!! Сложих и нов външен термуметър с датчик на VDO също тестван навън с калибриран термометър и все едно и също.
               Извода е един - не споучлив ремонт и едни пръснати пари и време на вятъра. Но това е положението. Мотора остава в дълбокия резерв. Цял консервиран опакован и затрупан с други боклуци. Извода до който стигнах е, че буталата които вложих са СКАПАНИ и температурното им раширение е по голямо. Майната му минало свършено взимаме си полука от ситуацията и продължаваме на пред Без проблеми няма решения и прогрес (нищо, че топлата вода е открита одавна понякога се налага лично да е преоткриеш). Лошото е в това, че някои проблеми се решават чисто бюджетно не технически. Но това е положението Тогава нямаше пари за качествени немски бутала и взех бюджетно решение компромис с турски уж правени на едно място с качесвените но май не е съвсем така.
Така бе и със спирачките но сега съм си взел нови оригинални бутала цилиндри помпа и серво и ще ги сменя с тях.
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 11:24:28 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни