Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88942 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2017, 13:18:03
Отговор #140

Неактивен flux

  • Публикации: 168
Моторът се сменя бързо... аз така като моят беше за гарнитура просто го смених с друг. Е може да не е много в ретро духа- простете  O:-)
Ама поне даваш газ!  >:D

Февруари 25, 2017, 11:54:54
Отговор #141

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Защо да не е ретро. Аз го сменям с абсолютно същия.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 03, 2017, 19:14:25
Отговор #142

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Малко дейности от днес:

Иска още малко работа по маската и веждите и след това отиваме по нататък. Да се надяваме да стане скоро.


Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 20, 2017, 14:40:44
Отговор #143

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Напредваме  O0



И една снимка на кутията и ка за добро е уср_х. Но всяко зло за добро сега поне си смених втора скорост че предния път е оставих. 



И чакащото моторче

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 22, 2017, 15:27:04
Отговор #144

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Това е от вчера. Капака няма да е черен. Боядисан е черен за да се видят  кривините който се получиха след песъкоструенето. Сега ще се изправи но не със спотер ами с несъм сигурен в точното название на джаджите но представляват едни щангички и се избутват кривините отдолната страна. По този начин количеството кит се намаля драстични (майстора твърди че няма да се налага изобщо) но последното ще се провери когато е готов.

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 22, 2017, 19:43:12
Отговор #145

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Защо са се получили кривини по капака от пясъка ?

Март 22, 2017, 19:56:10
Отговор #146

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Понякога се появяват сенки/кривини след пясъка ако металът се е изтънил от корозия но в повечето случаи това са стари вдлъбнатини запълвани с кит през годините.
retrobs.com

Март 22, 2017, 23:47:14
Отговор #147

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Никога не би ми хрумнало да почиствам точно преден капак с пясък,но свят широк,хора разни.....и така....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 23, 2017, 07:20:47
Отговор #148

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...Сега ще се изправи но не със спотер ами с несъм сигурен в точното название на джаджите но представляват едни щангички и се избутват кривините отдолната страна. По този начин количеството кит се намаля драстични (майстора твърди че няма да се налага изобщо) но последното ще се провери когато е готов.
...
На английски съм го срещал като PDR (paintless dent removal) - "изправяне без боядисване". С помощта на силна светлина като "решетка", се избутва ламарината от обратната страна, докато не се докара да е оптически идеално изправена. Става страхотно, ама е голяма играчка и съответно много кинти...

Март 23, 2017, 08:54:38
Отговор #149

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Ако капака е бил прав преди пясъка и това не са открили се стари кривини значи е типичен ефект от сухо бластиране. Местата на които струята е задържана по-дълго
се загряват и измятат на вътре. Това няма да стане с ,,paintless dent removal" защото има разтягане на метала и трябва да бъде свит.
     Това е причината да се ползва водно бластиране за големите външни детайли.

     При мен имам същия проблем със заден десен калник. Човека с машината нямаше усет за работата и така ,,натисна" с пясъка на едно две места, че калника придоби
обратна извивка. Това може да се избегне като се бластира под ъгъл а не фронтално и се увеличи разстоянието до детайла.