Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88182 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2017, 15:47:09
Отговор #150

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Е да и аз си мислех да не го бластирам но се бе появила корозия от вътрешната страна и то на места на които няма как да се почисти. Тъпото е че го бластирахме само от вътрешната страна. Капака бе прав без кит.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 24, 2017, 07:03:15
Отговор #151

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Същата простотия стана и с нашия преден капак. Даже Благо беше подбрал един от неговите за да е наистина хубав. И след пясъка само от вътрешната страна се получи това разтягане на полетата между гредите на капака. Сега и нашия е черен и за изправяне. Интересното е че вратите и задния капак същите хора ги чисниха ,но с тях нямаше ядове. Предните калници и целия заден десен панел също са ходили на пясък и те са ок след това. Тавана също е подготвен в черно защото е като войнишко канче на места и въобще не искаме да се китосва дебело само защото има кривини. Тавана и предния капак са места ,които не понасят добре кит. Трябва да са максимално изпънати като детайли.

Март 24, 2017, 08:30:45
Отговор #152

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
А таванът черен ли ще е или само пробваш?

Март 24, 2017, 12:38:21
Отговор #153

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Ще видиш Роска. Но както и да е няма да се излиза от каталога. Ще е така както е имало в производство тази модификация.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 26, 2017, 15:36:42
Отговор #154

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И след изправянето с лосчетата :

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 26, 2017, 16:55:14
Отговор #155

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ехее, браво, капакът е станал струна, супер!!!
Относно черния таван, дори и кожен да е, според скромното ми мнение захлюпва и този модел. Тази кола изглежда доста по-добре, когато си е едноцветна. Дори на Мартин Datsuna придоби много по-елегантен вид, когато махната кожата от тавана, която на всичко отгоре не беше черна... Е, въпрос на вкус е, разбира се, ти си знаеш най-добре ;)


Март 26, 2017, 20:28:21
Отговор #156

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Като не ни хареса за ден работа и е пак едноцветна
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 26, 2017, 22:18:17
Отговор #157

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
На всички каросерии купета им тича черен таван. Дали е Опел , Форд , Шкода , Симка , Рено и т.н.  Така че наливам масло в интригата. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 27, 2017, 10:04:01
Отговор #158

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Черният цвят като пасва на всички останали, защото е неутрален. Но като става въпрос за обем и това какво прави неподходящото използване на цветовете, въпросът е съвсем друг. Аз не съм спец все пак, само цапам темата на колегата, но ме съмнява да има универсално правило за това. Съвсем прост е примерът, че 99% от таваните на помещенията, които обитаваме са бели. По друг начин изглежда обема, когато таванът ти е в цвят, още повече - тъмен. Отделно влияние оказва и площта на остъклението. Нещо такова е и при колите, но пак казвам - аз само предполагам, не съм категоричен. Иначе е важна и естествената светлина и да речем фотографът, който ти снима колата. Виж само горната снимка и как фотографът е хванал светлината. Явно е бил някакъв много добър фотограф, че дори без намеси, този иначе толкова кофти Опел, изглежда като слънце O:-) .

Г-н Благой, на Класик рали "Златни пясъци" ще има ли златна Манта под арката, как се очертават нещата? Че ако ти няма да караш и ние няма да караме...

Март 28, 2017, 15:05:16
Отговор #159

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Хайде сдга Г-н Росен кофти бил опела. Натажаваш ме по този начин. А колкото до рали участие всикчо зависи от инж. Маринов. Когато стане бегачката тогава ще се появя под арките. А иначе с този НЕ кофти опел ще се подвизавам само по банкетни мероприятия. Офицялно го пенсионирам от рали календара. И не е защото не ми се кара а защото Първо е Круизно GT купе и Второ само го чупя и най вече кутията а не ми се прави вече.  Докато за кадета има по 3 от всичко :мотор кутии окачване диференциали само няма къде да ги сложа още.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни