Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 03, 2013, 10:14:22
Отговор #20

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
От години не съм виждал Манта на живо . :)
Ford weist den weg

Август 30, 2013, 10:19:35
Отговор #21

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Еми заповядай на някое от мероприятията и ще видиш Manta
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 23, 2013, 21:51:29
Отговор #22

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
на кратко проблема: Смених си горивната помпата и филтър и всички маркучи. след това колата си работеше и движеше нормално. Вчера колата запали на 3 цилиндъра.  Изчистих  дистрибуторната капачка и за малко заработи на 4 (2-ри се върна от почивка) но за кратко и пак на 3. ОК Дистрибутор, купих нов и вече не палим и това е ток има от бубината  към делкото и от него до всеки един цилиндър. бензин също (както се казва ток има кон да убие, бензин да те удави). реших че съм объркал реда на палени да ама не какво ли не проверих но не иска, завъртях маркучите и пак в най добрия случай просто върти. А  в другия случай детонира където си поиска но не и в цилиндъра. Дайте идея???? Колата е с L-jitronic комутатор и датчик на Хол. Напрежение и оперативни напрежения по   L-jitronic-а има както пише в книгата но не пали и това е!!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( Почти съм убеден че е някоя дребна идиотия както винаги се полочава но каква е ...... идея нямам. Дайте идеи.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 24, 2013, 10:30:45
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Като загрее до работна температура не се ли оправя? Че аз съм го ял тоя ... и не ти го пожелавам, накрая смених гарнитура, шлайфах глава и всичко се оправи :) Относно разните Жетроници Киро fulcrum е твоя човек, та ако ако успееш да добуташ хлопела на рали Родопи гарантирано ще ти помогне - знаеш го не тръгва никъде без докторската чанта ;)

п.п. мен ако питаш един Вебер или най-добре два двойни ще ти решат проблемите веднъж завинаги, а и ще караш съвсем друга кола. Ще ти дам кръгче с Пижо да видиш за какво иде реч 8)) За мен ГТИ е мръсна дума и чуя ли за дърти "конски инжекции" направо се обривам...
« Последна редакция: Септември 24, 2013, 10:38:06 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 27, 2013, 21:52:16
Отговор #24

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Sigorno si prochel , no vse pak smenih glavata prepasnah klapani I hop 3-ti izchezna anai interesnoto e che pali samo I edinstveno kato otkachish baipasa na drosela no I durji 2000 oborota I kato go zakacha I umira a prez cialoto vreme e na 3cilindarA. Ostava samo edno edinstveno neshto da proveria tuikato zabravihme kompresomera tezi dnishte I zameriakompresiata sluchaino da ne sumizpusnal neshto.
« Последна редакция: Септември 28, 2013, 23:58:50 от dido1903 »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 31, 2013, 13:54:46
Отговор #25

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Ето и от мен една загадка!!!!

Малко пред история:

    Точно преди рели Родопи смених горивната помпа на колата и всичко бе ОК до 5-6 дни преди старта когато колата заработи на 3 цилиндъра. Причините се оказаха две глава спукана на 2-ри цилиндър и кабелите на инжекторите се оказаха по накъсани. Тъй като не ми се занимава с тях а и все още не мога да си намеря нови оригинални букси за инжекторите и датчиците реших да си сложа карбуратора. С този тип инжекцион всичко става много бързо, сменяш смукателния колектор, термостата, изходящия маркуч на радиаторчето на парното и входящия на радиатора, изтръгваш жиците на инжекциона, сваляш му релето и управлението както и дебитомера и си готов. Плюс това когато бях купил колата тя си бе с карбуратор. Подаването на горивото става посредством електрическа помпа на 3 бара минава през един тройник и клапан едновременно.

Та на гатанката.

    Този тройник играе роля и на клапан. Има три накрайника единият е маркиран с буквата R , на другият има стрелка и надпис pierburg (тези двата са на едно ниво и маи имат общ вход) а третия нищо. Викам лесна работа R е return, надписа pierburg марката на джаджата стрелката посоката на горивото или както аз го разбирам към карбуратора а третия трябва да е вход. Слагам стягам скопите на маркучите и проба. Бензин тече от всякъде. Натягам скобите късам 2-3 и избива следващата скоба по линията. Преди да го сложа го пробвах и бе проходим от всички страни. Въртя аз всякакви комбинации и ефекта е потресаващ. Или няма ниво в карбуратора или прелива от въздушния филтър.Смених иглата и леглото на поплавъка и пак нищо. Щом преди е работела така значи и сега трябва да работи. Или аз греша нещо или се е скапал този тройник. Веднага се сетих за добрата стара Лада, някои модели имат един тройник за обратно гориво дали този тройник ще ми свърши работа е питанката?? Или по специално и ма едни самари които са с ел. помпа и са с карбуратор и си имат такъв тройник.
Ето и малко снимки на този БУРКАН



хаха докато рових за по качествена снимка попаднах на една която аз нямам  но се е оказала някъде из нета и това е моята кола със сигурност. На тази снимка маркучите са подредени по абсурден за мен вариант но мисля да го пробвам R - отива в кабуратора, стрелката pierburg - обратно гориво а тази без надпис идва от резервуара?!?!?!?!?!?! :o :o :o :o :o

         
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 31, 2013, 14:52:57
Отговор #26

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Долния - входящ
Другите два на проба-грешка.
Ако не бачка - от първия карбураторен Голф
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 01, 2013, 22:35:07
Отговор #27

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Хаха оказа се запушен травопроводд на обратното гориво или поне засега. Или по точно със ограничена проходимост. Тези дни и конкретни резултати.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 22, 2013, 09:41:59
Отговор #28

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Тръбопровода се оправи. По интересно е как се справих с наляганията. Попадна ми един учебник по термодинамика и не знам защо се зачетох в него и се оказа че имало защо! В него имаше две дюзи образно казано, една с понижаващ ефект а другата с повишаващ ефект на налягането. Веднага бяха приложени и ефекта покъртителен. Вече не се уливаме, и държим ниво. И като се замисля колко просто нещо игра с диаметър и дължина на маркучите и някаква странна сметка (или поне за мен имайки предвид, че аз съм геолог). Сега остана само да докарам центровката и пей сърце. Е да не забравим да се похвалим с новите си спирачни дискове.   
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 22, 2013, 18:03:40
Отговор #29

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И с тоците е така, Благо , напрежението е налягането , а тока е дебита. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987