Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88148 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2021, 13:06:41
Отговор #200

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Какъв е точно проблемът?  :)
Виждам, че за английския автомобил има качени снимки. Принципът е един и същ...

Март 12, 2021, 11:26:15
Отговор #201

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Снимките:










Март 12, 2021, 15:25:21
Отговор #202

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Дребните проблеми на които се натъкнах са:
След като наредих задния мост и реших да почистя всичко от зад и хоп...... задния десен рог точно където се хваща рога (дъгата) и тя прекрасно китната върху гнилоча. Добре че е Марин и да сътвори нов.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 18, 2021, 13:45:34
Отговор #203

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
 Малко да посъживим темата.
След като направихме задницата и пуснахме колата най на кая на гуми, дойде веме да е запалим. И естествено дребните досадни проблеми продължават. Някои от тях са от не доглеждане или от заплес. Например когато е запалих се оказа, че не съм стегнал тръбите на охладителя на скоростната кутия.
След тях бях забравил да стегна един щуцер на на блока и бликна антифриз.
Но най досадния проблем в момента е един ШИ_АН + който ми се губи. И то точно този към бубината. Като и дам + колата пали, (давам го от бушонното табло където същият се командва от контакт тоест когато дам на контакт имам + а когато върна в изключено положение той изчезва) Много хубаво но колата пали но не гасне !!!! Изключвам от контакт и тя си  работи а табло свети като коледна елха! Пробвах с реле не става пак същото. Единственото ми обяснение е да се гъбарка клемореда на стартерния ключ. Не ми е останало време да го проверя. Не че не ми идват идеи как да го побългаря но нещо не ме радва това изпълнение.
Но пък мотара пее, държи си 1200 оборота (не съм ги регулирал още) работи гладко и равномерно и държи на празен ход около 4.5 бара налягане на маслото. Дори и като позагрее мотора на около 80-90 градуса. Това много ме радва а и кутията зацепи. сега обаче се спука един воден маркуч (естествено един от трите които бях решил че няма да сменям.
Плановете ми в момента при първа възможност да оправя гасенето на мотора, да и сложа страничните стъкла и предната броня (само като се сетя за нея и ми става лошо, тъйкато тя си имаше специални захвати които не мога да открия (моята броня е хромирана и си спомня, че бях правил нещо по тях за да е напасна както трябва но на този етап не ги откривам никаде) ако успея и с това колата отива да се полира (преди това да се отстранят деругите които получи в седствие на дългия престой в гаража и непредвидените дейности по нея).
Все още съм оптимист, че това лято ше е покарам най накрая.  Но като знам какво се случва с плановетемии за тази кола ........ дано не се размина.
« Последна редакция: Май 18, 2021, 17:46:26 от dido1903 »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 20, 2021, 14:30:35
Отговор #204

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
За съжаление май ще се побългарява работата с това гасене.
Не мога да открия проблема и това е.
Вчера пробвах да взема + директно от клемореда на стартерния ключ. Палим и работим, но когато върна ключа обратно моторът продължава да си работи, е малко попрекъсва (неравномерно но работи и се форсира).
когато издърпам кабека гасне.
Пробвах и варианта с диод, но пак не гасне.

Или обобщено.
Подавам + :от контакт, директно, през реле, с диод, с диод и реле, и все едно и също работим не гаснем.
Минава на вариант № пореден с копче (така беше някога колата, но след това нещо разбутах и се оправи а сега не помня какво беше това което разбутах). Може би когато я събера ще отиде при някой ел.техник за да я оправи.
За сега се предавам нямам време и нерви за това.   
« Последна редакция: Май 20, 2021, 16:09:09 от dido1903 »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 20, 2021, 17:40:48
Отговор #205

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Инвестирай малко в книга с електрическа схема.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 24, 2021, 08:21:50
Отговор #206

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Инвестирай малко в книга с електрическа схема.
Сериозно ли? Мислиш си, че не съм се ровил из схемите, във няколкото вида ръководства за тази кола. Но както и да е.
Получих жокер от приятел и най вероятно е правилния. Днес ако остане време ще го пробвам. И ще споделя резултата.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 24, 2021, 10:06:14
Отговор #207

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Бензиновата кола се гаси когато и спреш искрата, както е известно. От тук нататък няма нужда да я палиш за да намериш проблема. Даваш контакт  и очакваш +12V на възбуждането на алтернатора (Синята жица) и на бобината. Връщаш контакта  и се очаква и на двете места напрежението да изчезне. Ако не изчезва  започваш да търсиш проблема по кабелите и разните релета по пътя. Само, че аз мисля, че при твоя Опел  между бобината и акумулатора има само едно нещо - стартерния ключ. При мен на Рекорда няколко пъти ми се е случвало да върна ключа и да не ми изгасне мотора веднага.  Твърде вероятно е именно ключа да ти е проблемен.
 Ако не се оправиш  драсни ми ЛС  ще се чуем по телефона , ще го оправим това.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 24, 2021, 19:54:40
Отговор #208

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Преди да разхвърлиш контактния ключ и в случай, че имаш резервна бобина пробвай първо нея да смениш. Преди няколко години на един Москвич срещнах същия проблем. Цяла година го гасил човека от клемата на акумулатора. Три ключа сменил. Накрая сменихме бобината и почна да си гасне.

Май 31, 2021, 09:31:52
Отговор #209

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Проблема  не е ключа или бубината. Цялата работа е в някое реле според мен. Когато завъртя ключа в позиция 0 колата не гасне но като натисна спирачките и угасва. Както каза Владо релето не работи и остава паразитно напрежение (или по точно резисторчето се е прецакало) което оставя котвата влючена на 12V+ към бубината и запалването не се прекъсва и колата си работи. Имаме запалване матора се върти а с него и алтернатора и оттам всичко си стои. Този проблем ще се решава на някакъв по късе етап - нали сега гасне макар и с пиниз. Все пак имам да зглобявам още а и има да се полира и разни други дивотии ще излязат. Мисля да се възползвам от услугите на някой специалист защото ми писна да се ровя по тази инсталация.
Положителното е, че имаме сериозен напредък. В събота останах скучаещ и времето беше с опела (не ставаше за разходка с децата) и се озовах в гаража. Дори направих първите 300м шофиране. Извадих е от гаража 150м. по улицата в едната посока и след това още толкова до гаража. Върви, спира кеф. Нещо стърже по спирачките но майната му ще го видим като дойдат новите пружини (с тези темпове едвали ще ми остане време преди това да е запаля) и да кеф голям държи 4.5 бара налягане на маслото при  загрял мотор  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни