Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88773 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 31, 2021, 11:54:30
Отговор #210

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
За кое точно реле говориш, че остава включено?
Бобината ти се захранва само от контактния ключ, без да минава през никакви релета. Да не би да имаш някакво реле допълнително слагано, което байпасира контактния ключ?

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 31, 2021, 14:23:33
Отговор #211

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
НАй вероятно да но не знам къде е. Всепак тази кола когато е била в София и е била свалена инжекцията и сложен карборатор. Тогава най вероятно са и натикали нейде и онзи съпротивлителен кабел. След това се намесиха моите умения като млад роднина на бога на мълниите и имаше един момент в който само творих по ел системата на колата и ейго резултата, а и нали си въстанових инжекцията на колата, по едно време сложи пак карбуратор след  това пак с инжекция и резултата е на лице. 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 22, 2021, 17:41:13
Отговор #212

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Да добавя нещо колкото кумично толкова и тъпо.
Днес реших да мина технически преглед но ме върнаха. Причината е много много тъпа.
Докато си събирах колата реших да нулирам километража и естествено когато съм го закачал не е щракнало жилото както трябва и сега скоростомера не ми работи. Видях го по пътя към пункта, но си рекох голяма работа. Да ама не! В системата излиза че колата е минавала технически преглед през 2015 г. и е била на 52000 км. а сега на 00000км. Това не било възможно според системата и ме изхвърля. И сега или трябва да пренаредят километража на 52300  или трябва да намеря документ от сервиз за подмяната на километража. Е такова нещо не очаквах. Голям карък. Сега докато се наканя ще минат 3-4 месеца.
Но има и положителен ефект, разбрах, че предните амортисьори са с по къс ход, уплътнението ми на маслената помпа прокапва и от макар и малкото каране видя ,че гарнитурата на диференциала подлизва.
Е сега поне имам причина и то основателна да сваля таблото и да си сменя регулатора на напрежението на уредите (уредите работят на 10 v ). А именно температура, бензин и налягане на маслото.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 11, 2021, 11:45:00
Отговор #213

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Успях да мина технически преглед. Километража се оказа, че не съм го закачи - сега си работи нормално вече. Смених и регулатора на напрежение и вече всички уреди ми показват нормално ( резервоарът ми не е пълен до преливане, температурата си дойде на мястото както и налягането на маслото). Но минаването на технически преглед не означава, че съм готов и няма какво да правя. Трябва да регулирам предния мост, да наместя горивната смес, че сега СО ми е горната граница (че и отгоре) Странния теч на кутията да оправим, появиха се някакви странни звуци (най вероятно и преди си ги е имала но не съм ги чул). Дори се повозих малко (15 км.) бях забравил какво е усещането в тази кола. А на всичкото отгоре вече има и парно което топли (откакто имам колата това ми е за първи път) Сега съм поставил нови срокове за приключване на работата по тази кола - до средата на декември малко оптимистично като за мен но да се надявам че ще стане, че и план съм си направил:
1. Сходимост на предница;
2. Източване на водата и наливане на антифриз;
3. Теч кутия;
4. Смяна на масло на диференциал + гарнитура;
5. Отстраняване на деругите по боята които нанесох докато е събера;
6. Поставяне на лайсни и разни емблемички;
7. Поставяне на лип под предната престилка;
8. Снижаване на окачването;
9. По чето каране на колата;

Остава да видим до къде ще е докараме!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 10, 2022, 13:54:16
Отговор #214

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Успях да мина технически преглед. Километража се оказа, че не съм го закачи - сега си работи нормално вече. Смених и регулатора на напрежение и вече всички уреди ми показват нормално ( резервоарът ми не е пълен до преливане, температурата си дойде на мястото както и налягането на маслото). Но минаването на технически преглед не означава, че съм готов и няма какво да правя. Трябва да регулирам предния мост, да наместя горивната смес, че сега СО ми е горната граница (че и отгоре) Странния теч на кутията да оправим, появиха се някакви странни звуци (най вероятно и преди си ги е имала но не съм ги чул). Дори се повозих малко (15 км.) бях забравил какво е усещането в тази кола. А на всичкото отгоре вече има и парно което топли (откакто имам колата това ми е за първи път) Сега съм поставил нови срокове за приключване на работата по тази кола - до средата на декември малко оптимистично като за мен но да се надявам че ще стане, че и план съм си направил:
1. Сходимост на предница;
2. Източване на водата и наливане на антифриз;
3. Теч кутия;
4. Смяна на масло на диференциал + гарнитура;
5. Отстраняване на деругите по боята които нанесох докато е събера;
6. Поставяне на лайсни и разни емблемички;
7. Поставяне на лип под предната престилка;
8. Снижаване на окачването;
9. По чето каране на колата;

Остава да видим до къде ще е докараме!

Остана малко време и реших да се поровя и забелязох, че не съм писал отдавна. Поглеждайки поставената си цел, смея да се похваля, че почти съм успял.
Остава само липа и окачването но има време и за тях.

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 25, 2022, 15:55:30
Отговор #215

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Еййййй значи нещо като се закучи и това е. Не става и не става. Уж оправихме течовете, а се оказа че нищо не сме оправили. Сменихме гарнитурата на кутията и маслената помпа и след месец пак протече. Ъж пак ги оправих и ново двайсе, - протече маркуча на спирачките ( на задния мост) уж нов, марков скъп ........ но протече. Не стига това но и един термодатчик ме Е_ава. Надявам се да е той защото ако е термо релето ще ми струва скъпо а и го няма. Проблема е следния при студено палене колата се дави и край цапа свещите и няма палене, а ако запали пали на 3 цилиндъра. Вадим чистим и вече е ок. Май и стартера се гъбарка ( а той е ремонтиран ) Такивати ми дребни неволи. Имам спомен, че преди години таи кола е бях позарязал и не е бутах 1-2 год. и след това започна с подобни номера без чет.
освен тези неволи има и дребни много дразнещи тъпотии като стържеща накладка, липса на парно, и да нов теч от казанчето на парното (тук никой не ми е крив като реших да се правя на гъзар с подготовка за климати и забравихме да проверим парното).  Както и да е ще се помъчим още малко само да ми мине ядъ над колата поради следната причина: Вчера докато се опитвах да е запаля ми падна акумолатора и ток ми даде един голф :(
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 25, 2022, 19:43:21
Отговор #216

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Леле доста нервички ти създава , но пък иначе няма да е интересно ! Късметлия съм ,че каквото оправя като проблем по Нисаните - то на 90% е сполучливо . Парното в студено време си е направо задължително да работи , играх го този филм и сега съм супер щастлив . Истината е , че машините си искат каране иначе започват с номерата . Успех и пускай по някой снимка .

Март 01, 2022, 20:00:05
Отговор #217

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Еййййй значи нещо като се закучи и това е. Не става и не става. Уж оправихме течовете, а се оказа че нищо не сме оправили. Сменихме гарнитурата на кутията и маслената помпа и след месец пак протече. Ъж пак ги оправих и ново двайсе, - протече маркуча на спирачките ( на задния мост) уж нов, марков скъп ........ но протече. Не стига това но и един термодатчик ме Е_ава. Надявам се да е той защото ако е термо релето ще ми струва скъпо а и го няма. Проблема е следния при студено палене колата се дави и край цапа свещите и няма палене, а ако запали пали на 3 цилиндъра. Вадим чистим и вече е ок. Май и стартера се гъбарка ( а той е ремонтиран ) Такивати ми дребни неволи. Имам спомен, че преди години таи кола е бях позарязал и не е бутах 1-2 год. и след това започна с подобни номера без чет.
освен тези неволи има и дребни много дразнещи тъпотии като стържеща накладка, липса на парно, и да нов теч от казанчето на парното (тук никой не ми е крив като реших да се правя на гъзар с подготовка за климати и забравихме да проверим парното).  Както и да е ще се помъчим още малко само да ми мине ядъ над колата поради следната причина: Вчера докато се опитвах да е запаля ми падна акумолатора и ток ми даде един голф :(

За течовете - кофти работа, особено пък на нови части. Направо си е за яд!
Не разбрах какво е това термо реле, за което говориш? Твоята кола има ли 5ти инжектор? Имаш ли схема?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 05, 2022, 09:49:46
Отговор #218

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Да имам 5-та дюза. Това реле (датчик) мери температурата и при необходимост включва 5-тата дюза при палене. В останалото време само подава информация за температурата.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 06, 2022, 09:27:40
Отговор #219

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
При Опел не знам как точно е организиран инжекциона, но при БМВ и Пежо от тия годин L-jetronic , това което управлява 5тия/7мия инжектор е т.нар Thermotime switch. Той служи само за управление на този инжектор+ подгряването на Aux. air valve. И при тези коли ако го изключиш тоя датчик не влияе на работата на нищо друго. ОТделно си има датчик за температура за инжекциона+ още един датчик за температурна индикация за таблото.
Каквато и да е работата с тия датчици все едно, ти можеш да изключиш 5тия инжектор за да не ти обогатява допълнително. При БМВ този инжектор работи под 10 градуса външна температура (по спомен).
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9