Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2013, 10:49:24
Отговор #30

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В него имаше две дюзи образно казано, една с понижаващ ефект а другата с повишаващ ефект на налягането. Веднага бяха приложени и ефекта покъртителен.

Благо, стана ми интересно за тези дюзи. Вътре в показания елемент ли са или си добавял нещо външно?
Ако си добавял, как си сметнал какво налягане ще получиш?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 24, 2013, 17:18:12
Отговор #31

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благо, стана ми интересно за тези дюзи. Вътре в показания елемент ли са или си добавял нещо външно?
Ако си добавял, как си сметнал какво налягане ще получиш?
Митко, аз ще отговоря кажи - речи наполовина.Дюзите са конусообразни и са вътре в корпуса на филтъра.Тъй като
ми предстои внедряване на такъв от Голф 2 в моя шкодов проект споменавам малко от принципа на действие.

Това е 3 в 1 - регулатор , стабилизатор и разпределител на горивния поток. Има ги за различно налягане.
Ако по някакви причини налягането на изхода на помпата се повиши , едната дюза ограничава това до входа на карба/рейката на инжекторите да не постъпва гориво с налягане по - високо от работното за системата.

Стабилизиращият ефект се изразява в това 
при евентуални колебания на налягането на горивото на входа на изхода то да остава постоянно.

За сметките - нека Благо разкаже. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 06, 2013, 22:22:51
Отговор #32

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да. Интересно ми е как е подходил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 11, 2013, 09:27:45
Отговор #33

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
.... И така свърши и този сезон. Време е да направим кратка равносметка! В началото желанието бе голямо, заплюхме си доста мероприятия от календара на които да участваме, но уви "чичко кърък ни догони и като ни хвана още в самото начало та чак до днес. Крайния резултат е повече от умопомрачителен успяхме да участваме едва на две и половина ралита. (И половина понеже на последното само стартирах карах половината дистанция и се повредихме). Да се надяваме, че къръка ще си остане в тази година, и дай Боже догодина да можем да си покараме повечко колата.
     Какво всъщност се случи на последното мероприятие: След като колата ме предаде малко преди Рали Родопи се започна едно лудо ремонтиране и подмяна на различни елементи - горивна помпа, дистрибутор, палец, глава, клапани, гарнитури, датчици, свалих инжекциона сложих карбуратор, разни регулатори, и какво ли още не. Имах две разврени глави еднато сложих на мотора а другата заедно с тази която бе на мотора отидоха за ремонт. Много хубаво но се оказаха БРАК (за скраб). Седмица преди последното рали за сезона успях най накрая да запаля колата (Благодарение на Петко) и в един момент както си работеше съвсем нормално, кротко и спокойно се чу един странен звук (все едно си задържал стартерния ключ на позиция за палене докато мотора си работи)..... е стартерниа ключ се прецака. Добре майната му - палим с кабели, но не стига това но за да ми е и по трудно да паля се развали и смукача. Веселбата стана пълна когато по трасето разбрах че и гарнитурата на главата се издухала или поне се надявам да е така. Започна да вади пара като парен локомотив от ауспуха и антимръза да изчезва без да имам теч. Не стига това а и самия мотор текна като лейка. Тече масло от всякъде Картер, симеринги на коляновия вал, от делкото абе от всякъде. След толкова мъки и карък се надявам само на едно... дано тази глава да е здрава и да става за работа за да мога да си направя мотора (другия), че другата алтернатива не ми се нрави много - а именно да слагам калибров мотор и омегова кутия. Не че има нещо лошо но като ще е гарга да е рошава пък и както знаете аз мисля че целта на ретро автомобилите ни е да са си такива с моторите, кутиите, окачването (колкото и остарели и не надеждни да са те), същото се отнася и за визията.
Хайде Весели празници на всички и нека ЧИЧКО КЪРЪК СИ ОСТАНЕ В 2013 г. Пък ако излезе нещо        ще пиша.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 12, 2013, 19:08:30
Отговор #34

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така мъката продължава..... Днес свалих главата и видимо нищо няма, или поне не си личи. Само дано да не е главата,.....че тогава бай бай бай Чугунче. И колкото и да не искам ще трябва да сложа по съвременен мотор.
Ето и малко снимки: Е поне за новия мотор имам и подходящи джанти.

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 12, 2013, 20:42:01
Отговор #35

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благо , ако си решил да спестиш чугунените мъки , едновалов мотор от рода на C 14/16/18/20 NE ти пасва чудесно в Мантовия кош
и деклото му , разположено на разпределителния вал и то се събира в коша.Като при Омега А.

Има ги под път и над път и не са скъпи , а са и здрави. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 12, 2013, 23:04:56
Отговор #36

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Кофти, помня когато счупих първия си чугун от кафявата аскона. Според мен радиатора беше запушен и не охлаждаше добре.
Май истината е, че този мотор за да се кара по мероприятия си му трябват тунинг чаркалята. Иначе се трошлив. Но пък според мен за евридей с леко подаване на газ е чудесен- има собствен чар.

Колкото до NE-то, аз съм с такъв на Асконата и съм доволен. Харчи ми от 8 до 20 газ- зависи от карането. Лесно обслужваем е и струва между 150 и 300 лв. Цяла омега е най- добре. Единственият недостатък, който аз виждам, е че трябва да се преправя- картер, лапи, делко(което става и от рекорд- ако опрат нещата до там ще помагам).

Иначе супер за труда по колицата. Ако имаш нужда от нещо- знаеш как да ме намериш.

П.С. Подаръкът ти стои в един гараж, заедно със синята ми аскона. Може да се видим преди/след/повреме на празниците.

Поздрави,
Пламен

Декември 13, 2013, 11:42:47
Отговор #37

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Стискайте палци тази глава да е здрава, че съм си намерил чаркала за целия мотор, и ако е здрава как ще избухна с основен ремонт на  Дядо Чугун не е истина. А за "евридейка" и дума да не става такива има достатъчно това е колица за разходка в събота и неделя евентуално и през отпуската. А пламене аз вече съм си във варна и може да ми пуснеш подаръка по еконт
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 13, 2013, 12:09:17
Отговор #38

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благо егати лудницата при тебе ,но е хубаво ,че не се отказваш от оригиналния двигател.

Декември 13, 2013, 13:54:14
Отговор #39

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Тия чугуни са безсмърти и неубиваеми ако се поддържат кадърно, незнам какво ги плюете. Това че някой го е карал 30 години с М10Д и не го е сменял е друг въпрос =)
Хубави гарнитури, хубаво масло и хубави настройки - мотора пее. Единствено не им понасят високи режими без масло иначе без вода деянат колкото се сетите :)
1-во и най-важно - хлабини в маслената помпа
2-ро - нови биелни лагери
3-то - сегменти
4-то - читави настройки на повдигачи и делко
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic