Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88125 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2014, 18:11:45
Отговор #50

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Да по изтупаме темата малко от прахоляка, както в прочем и колата. Днес си прибрах чаркалаците от ремонт. Кратуната е с нови водачи, флошки и клапани изгладено чело зглобема и чакаща ред за поставяне. Блока е разстърган на 95.5 Новите бутала са на биелите а коляновият вал е полиран готов. Сега идва моя ред да го събера без да го УСЕРА.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 23, 2014, 12:36:12
Отговор #51

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така най-накрая остана малко време за моторчето, и вече е почти готово.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 01, 2014, 00:00:44
Отговор #52

Неактивен slavkov_e21

  • Публикации: 45
  • BMW 316 e21
Сега остава най сладката част, а именно да събереш мотора.. На финалната права си :)
Следя с огромен интерес  8))

Април 02, 2014, 20:42:38
Отговор #53

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Мотора е готов, събран боядисан, и колкото и странно да ми деше всички белези си дойдоха на мястото? Е имаше ядове с гарнитурата на картера, и оптегача на веригата. Едната се напастна много трудно а оптегача... се разпадна. Зглобяването протече точка по точка както е описано в книгата. Сега ми трябва 3 часа да извадя стария моптор от колата, да прехвърля скоростите на новия и да го мушна и запаля. Но за съжаление нещо не мога да ги намеря тези 3 часа. Днес имах малко време но вълеше.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 12, 2014, 18:21:13
Отговор #54

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Днес макар и малкото налично време успях да по работя над колата. Е вярно само час и половина но сложих маховика, лапите и един куп дребни тенекийки по двигателя които кой знае защо бях забравил предния път. Но така и така е вън поне да ги сложа. Учудващо е как в пълният хаус които цари в гаража ми от около година започнах да намирам разни неща като тези тенекийки. Дори си и сложих новите задни седалки (За какво ли са ми като колата още е без двигател ???) - Нищо поне радва окото салона O0
Да се надявам че другата седмица ще поставя и мотора на мястото му!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 12, 2014, 20:28:19
Отговор #55

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
И не забравяй добре да почистиш маслените магистрали! :)

Май 08, 2014, 23:01:30
Отговор #56

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така събрахме мотора и той взе че запали. Вдига масло 4 кг. на студен мотор и съответно 3 кг. при около 70 градуса и 2.5 при 98 градуса (температура на маслото) Но се и появи едно дразнещо потракване. Да се надявам да е някой клапан не регулиран както трябва че иначе пак трябва да вадя мотора. Някави дерзания ме обземат да не е някой лагер (че са и маркови и малко им нямям вяра. Няма да ми е за първи път маркова част или консуматив прецака) Е и малко грее но това може би е от това че мотора е малко стегнат още, все пак има само около 20-25 мин. работа на празен ход.
« Последна редакция: Май 08, 2014, 23:08:12 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 09, 2014, 11:48:13
Отговор #57

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Вземи един стетоскоп и го преслушай, може да даде повече информация...

Май 11, 2014, 21:13:04
Отговор #58

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
И не забравяй да и запалиш гумите след разработката... >:D >:D >:D

Май 26, 2014, 18:43:18
Отговор #59

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Е това е кола със свой характер. Сед като работи намясто около 4 часа минах около 100 км. С лимит на оборотити от 1500 -2000 и едва след това си позволих да достигна 2500 и хоп загсна. Първо установих скъсано платно на ускоритилната помпа след това и новата бензипова помпа bosh започнада работи кога си иска инакрая спря, после запали и работи като на бабами Singer-а. После пък се оправе след около 2 мин,  луда работа прави каквото си иска. А за капак запали и идва се пребрах. Чесно казано се съмнявам да е помпата, или поне ми се иска защото не ми се дават пак 200 лв. За помпа. Това е за сега
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни