Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88153 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2014, 22:25:47
Отговор #80

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Не няма да сложа ел. Просто когато ми останат 250 кинта ще си сложа виско на хела. Все пак си искам колата в стоков вид. По мое мнниние колата ми е почти  (90%) сток. А ако почна да е иновирам мисля че мястото и няма да е тук в този форум. Което ме подсеща за другия проект тук но пък той е реплика така че за него вие ще си кажите къде му е мястото.
А на въпроса виско или ел..... както са прецинили немските инж. в bmw, mercedes, opel audi, ford на по натоварените мотори слагат виско. Защо? Незнам. Помислете за това.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 23, 2014, 22:31:58
Отговор #81

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами те самите немци взеха и помислиха и ги направиха с ел. перки ;)

Октомври 23, 2014, 22:55:59
Отговор #82

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Това оправдание с инженерите според мен не е на място (мое мнение). cih моторите на Опел са 40 годишна технология. В никакъв случай не казвам, че са лоши, напротив. Но съвременното шофиране не е като това от преди години, особено градското. Затова и технологиите се развиват според времето. Michev добре го е написал. Но е разбираемо и това, че искаш колата да ти е в максимално стоков вид, въпроса е дали ще имаш бъдещ проблем с греене/охлаждане при наличие на виско, или ще предпочетеш по-съвременния и май по-сигурен начин с ел.перка...Хубава е дискусията.

Октомври 23, 2014, 23:12:00
Отговор #83

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Пружинка,някои се придържат строго към оригинала,други си позволяват известни волности,водени от стремеж към по-добро....
Сподели някакъв проблем и попита за мнения !
Получи мнения и в един момент започна да пишеш с главни букви,което според правилата на форумното общуване се тълкува като повишаване на тон или викане.
Опитах се да обясня защо мисля,че грешиш...в края на краищата стигнахме до препирня,което не ме кефи .
Ти решаваш какво да правиш с колата си,но може ли малко по-кротко...??
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 23:16:17 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 24, 2014, 22:53:33
Отговор #84

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Пич не те познавам и не се заяждам и ни най малко не иска да те засегна или убидя с нещо! Но 1. Споменах че пиша преимно от телефона си (следователно ми е доста трудно да нацеля правилния бутон а и имам и някакъв речник които си прави каквото си иска. 2. Писнами да ме питаш за работи които съм написал доста по рано. 3. Да ти пикая на форумната култута 4. Моляте светниме как може да се случи това на форумен език. 5. Ако случайно съм те засегна теб или някой друг форумен естет моля да извините един неграмотен Варненски Простак. Благодаря.

P.S след като Варненски, Простак и Благодаря са написани с главни букви това означавали че съм се задави докато повишавам тон?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 25, 2014, 01:28:13
Отговор #85

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Така като гледам докато всичко е чудесно и колата върви всички са приятели и бирата се лее. В момента в който се появи някакъв проблем обаче, температурата се вдига, паниката хваща в плен тялото и ума и започва не дотам добрия тон. Никой не е обещавал да дава решения който биха Ви се харесали на първо четене. Ако някой не е разбрал нещо достатъчно добре, е логично да Ви попита пак. Естествено това не значи че сте длъжни да отговаряте на тях а още по-малко длъжни да обяснявате как не Ви харесва че Ви питат.

Ако не поуспокоите страстите ще Ви заключа темата и си търсете помощ от другаде.

Поздрави,
afx

Октомври 25, 2014, 13:12:38
Отговор #86

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Добре
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 15, 2015, 09:08:28
Отговор #87

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
След като по някаква случайност се здобих с нов филтър и гарнитура за картера на автомата вчера отделих време да ги сменя. И естествено се сетих за една класическа приказка от един сондьор от Геоложка при ремонт на сондата  "развиване на гайка на терсене място -8 часа" Е при мен беше почистване на силикон на терсене място 4 часа. Сега остава да не протече като е подкарам чак не ми се вярва. че е възможно това - имайки предвид, че от както е имам тази кола тя все си тече от там кога по малко кога повече.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 17, 2015, 00:22:55
Отговор #88

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
А ас си смених стелките пуснах прахосмукачка и забърсах таблото ,амааа сигурно пак ще се оцапа  :-)

Март 17, 2015, 13:34:48
Отговор #89

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Благодаря за оптимизма!!! Но можеше не чак толкова иронично, имайки предвид тази болежка!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни