Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88137 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2015, 02:37:10
Отговор #90

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
 :winktongue:

Март 30, 2015, 14:22:40
Отговор #91

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така резултата от мероприятието с гарнитурата на кутията се оказа успешен (за сега). Не тече. След като си монтирах допълнителни прибори (на специално направена кутийка за целта монтирана на не засягаща по никакъв нчин оригиналността на интериора) за температура на охлаждащата течност и налягане на маслото съм много по спокоен. Налягането на загрял мотор на празен ход е накъде между 0,5-0,75 кг. както го дават и по книжка, температурата не надхвърля 75 градуса. И тъйкато ме дразнеше наличиео на мъртавци по таблото си оставих и старите (оригиналните прибори и датчичи) и резултата при сравнение на показанията е убийствен- температура на нови - 75 градуса на стариа задминаваме червения сектор (контрола дистанционен сертифициран термометър) налягането на студен мотор стария излиза от обхват а като поработи малко (минута две )0.00 кг. като дам газ отива на 4 и остава там, а новия манометър показва добри резултати. При студен мотор показва 3.0-3.5 кг. - и като форсирам не мърда (значи и упражнението с клапана на маслената помпа е било успешно).

И една  интересна повреда от събота (можеби нормална за Opel) оказа се изгнило телчето което придържа иглата на карборатора, а самата тя запецнала в положение в което камерата се пълни с бензин но дадеш ли газ и пресъхва и гасне. 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 10, 2015, 21:10:21
Отговор #92

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571

 
 

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 10, 2015, 21:36:52
Отговор #93

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Добре изглежда ... браво!
retrobs.com

Май 10, 2015, 22:30:56
Отговор #94

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благо, разкажи повече за ралито , каква марка халогени за мъгла си поставил? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 10, 2015, 23:27:35
Отговор #95

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Благо, съществуват хидравлични манометри. Може да монтираш и такъв тип. Дали ще прекарваш кабели или тръбичка, второто излиза по-лесно. Е, ако не те плаши първоначално това, че тръбичката ще се напълни с моторно масло.  :)) Таблото, оригиналното, какъв му е проблема ?  Може ли да се сменят повредените уреди и да се заменят с нови ? Не искам да се разваля цялото табло, а само да се сменят бобинките и стрелкичките на проблемните уреди. Ако е възможно това. Освен уреда със стрелката, за неговата правилна работа е важен и датчика, който е завит към двигателя. Нарочно казвам ,,двигателя", защото тези датчици, може да са завити в ,,кладенец", към цилиндровата глава или към някой маркуч, понеже не се сещам, къде точно е при тази Манта.  :)

Май 11, 2015, 09:02:16
Отговор #96

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Напълно съм съгласен с теб. Но към момента се спрях на ел. уреди които поставих в допълнително направена конзола за тях така, че да не нарушавам по никакъв начин целоста на интериора и неговият вид. А самата конзола сложих в/у скоростната кутия. Колкото до това датчика за маслото на опела е монтиран заводски (и сега си е там) от дясно на мотора под четвърти цилиндър, единственич недостатък е, ча изпускателите минават на около 10 см. от него, а датчика за температура е в термостатната кутия под самия термостат.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юни 28, 2015, 20:53:20
Отговор #97

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Приключи поредното мероприятие. Отново успешно завършихме че дори и точки взехме, е не мина без перипети и малко ядове но и това го има. Ето и малко снимки 

 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 14, 2015, 09:50:23
Отговор #98

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Туп Туп - да изтупам малко прахоляка.
След като ми остана малко време поработих малко по колата.
Първо разкарах карборатора който се оказа че смуче въздух от къде ли не но най малко през дроселите.
След това си монтирах инжекцията но вече с нова инсталация и взе че запали от ряз.
Смених си водната помпа с такава на "Hepu" старата се оказа че и "буксува" турбинката и хоп тя и парно имала тази кола.
Ново термостатче ( започващо отварянето си на 87 градуса и напълно отворен на 95 (както си му е реда и по книжка)
Регулирахме и газовете на газ анализатора до необходимите заводски стойности и колата запя, върви не грее че и налягането на маслото се оправи. И тъйкато не е карана доста време резонно изникна нещо ново - задните спирачки решиха да задържат - както казват бял кахър и без друго трябва да и сменя течността така че имам занимание за през студените зимни дни.
След всичко това е покарах малко -около 100-150 км., без да ме издразни с какво то и да е било.
За през зимата съм запланувал някои неща по колата: Да сменя семерингите на кутията - което е крайно време да се случи, да и сложа правелния диференциал, ако услея да и сложа климатика, и ако остане лев и време да е боядисам. 
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 10:00:14 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 14, 2015, 10:43:03
Отговор #99

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
...За през зимата съм запланувал някои неща по колата: Да сменя семерингите на кутията ...
Благо, ние май сме с еднакви скоростни кутии?
Ако не е тайна ,откъде и какви семеринги ще слагаш?