Автор Тема: Моят Opel Manta B 1978 - най-накрая да пусна тема  (Прочетена 88120 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 27, 2014, 19:29:57
Отговор #60

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
До тук е докарах. Мисля да поспра малко да се занимавам с нея. (е само ще си си сменя ускорителната помпа)

« Последна редакция: Май 31, 2014, 14:40:23 от Speeder »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 02, 2014, 12:40:26
Отговор #61

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И да изтупамаме малко прахта от темата.
Мина първият ми старт за сезона - XVII Ретро Рали Нептун. За самото предствяне ........ няма да кажа нищо, тъйкато добро класиране няма. Причината за това е допускането на една много груба и същевременно пагубна за класирането ни грешка (от недоглеждане) А колкото до колата тя се справи. Имах известни съмнения, че може да се получи някоя издънка но за мое щастие финиширахме без-аварийно. Съмненията ми бяха в това, че след ремонта колата малко грееше. Това подбуди съмнение в изкачването на наклона посока Слъчев Бряг - Варна е не загря а другото ми претеснение бе за разхода на гориво - лакомият Varajet II  се оказа не толкова лаком ( 9-9.5 l / 100 km.) Което е повече от добре предвид това че мотора е стегнат малко а и да не забравяме че е и автоматик. Но най голямата ми изненада е че от никаде не протече нито от кутията нито от мотора (чак не вярвам че аз съм го правил). 

Ето и малко снимки:



 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 02, 2014, 17:22:55
Отговор #62

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Уффф , като гледам такива морски пейзажи май ще довтасам  , но на Турист  Трофи Благо , с теб сме на един хал по отношение на
горивната система.Намерих ти още един Пиербург тройник. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2014, 14:23:03
Отговор #63

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
........... Този път не завършихме участието си в ралито :( (макар и за първи път си е кофти) Не мога да разбера какво и става на тази кола. След основен ремонт е мотора и вече съм му навартял около 500-600 км. а грее като парна машина, а и разхода този път надмина себеси - 45 литра за 300 км. циркулациа има на антифриза, не надува системата, има си дифузиор, и ново виско нов датчик за температурата нищо запушено само дето грее грее и ктато види баир кипи. Про по дълък баир се минава на варианта с почвивка. А на всичкото отгоре трипати се налага да регулирам накладките на барабаните как така все се натягат сами не ми стана ясно. Ако някои от вас има идея каква може да е причината в греенето нека сподели. Едеинственото което мога да направя е.... имам една нова помпа която е за директна перка (но с по малък размер от тази на виското) да сложа нея и евентуално едим помощен ел вентилатор,, но това не е решение на проблема. Да му мамта и родата...
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 24, 2014, 14:28:52
Отговор #64

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Напълно е възможно да грее и да харчи безумно, от затягащите се накладки... знам за такъв случай, макар и не на опел.Имаше едно интересно изследване в руски сайт, че шофиране с вдигната ръчна е равнозначно на натоварване на автомобила с почти 600 кг товар.А нашите стари, но славни коли, не е като да не усещат всеки килограм отгоре.

Август 24, 2014, 21:35:09
Отговор #65

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
аз имах подобен проблем на твоя със прегряване и надуване в казанчето,всичко се оправи с друг радиатор.помисли и по този вариант
FORD SIERRA POWER

Октомври 17, 2014, 15:31:54
Отговор #66

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
След като имах проблен с температурата (неспиращото и покачване) изведнъж минахме на другия полюс сега не загрявме :) ! Е малко помогнаме. Първо и сложих фюлеринова добавка на бардал - мотора заработи доста по меко и отпуснато, и след това си блокирах и новото виско на перкара (този път с два болта не както бе старото с един централен). Остава вецхе да и сложа термостата. Незнайно как но се получи и усмивчица грейна на лицето ми.!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 17, 2014, 22:58:30
Отговор #67

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
и след това си блокирах и новото виско на перкара (този път с два болта не както бе старото с един централен). Остава вецхе да и сложа термостата. Незнайно как но се получи и усмивчица грейна на лицето ми.!
Не разбрах усмивката след сменен термостат ли е или не?
И чувал съм,че блокиране на виско не е добра идея...  :'(
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 20, 2014, 09:03:03
Отговор #68

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Добра идея е. Е вярно, че зимата няма да стопли но пък аз и без друго през този сезон не е карам. Има и друг минус а именно няколко но я по малко постоянно (3-4).
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 21, 2014, 21:12:01
Отговор #69

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Не ми отговори на питането:смени ли термостата и допълнителен въпрос:провери ли стария и новия термостат как реагират?Пробата се прави на котлон с канче с вода и термометър..
Има и друг минус а именно няколко но я по малко постоянно (3-4).
Това нещо не го разбрах...?

С блокирането на виското лекуваш следствието,а не причината,и в допълнение се правиш на по-умен от германските инженери  :) 
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001