Автор Тема: Лада 1500 - 2103 в Русе  (Прочетена 9434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2013, 14:09:42
Прочетена 9434 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
От доста време се каня да попълня редицата от автентични "рускини" с една Лада 1500.

През 2008ма братовчед ми от Русе ми дойде на гости и се заговорихме за автомобили.
Оказа се, че човека си търси сносна кола на цена до 2000 лева.

Условието му беше само едно. Не трябва да е БМВ!
Човека имал БМВ е30 дизел и от там намразил марката. Каквото имало по нея да се счупи се счупило :)
Вероятно е била пълен дроп, но няма значение...

Отворихме мобилето и, естествено, най-запазените автомобили за под 2000 лева бяха Лади.
Така попаднахме на тази бяла дупнишка красавица :)

На братовчед ми му е ясно, че бюджета му е ограничен, а и не му трябва да показва "социален статус", така че звъннахме един телефон и малко след това пътувахме за Дупница.
Цената беше около 1200 лева мисля.

Определено си заслужаваше понеже ръжда почти нямаше, а и двигателят работеше много приятно.
Като цяло си личеше, че е пазена кола.
Автентична, с чудесен салон и гадни нови аксесоари, които лесно се отстраняват.

Хареса ни и я подкарахме към Перущица, а след това и предстоеше път до Русе.

В движение се оказа, че има някакво биене от към кардана, но нямахме време за ремонти.
В последствие братовчед ми се обади, че е сменил кардана с нов, но биенето остава.
Всичко друго беше нормално.

След това замина за Англия и колата стои в гараж някъде около Русе.



145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 21, 2013, 14:23:55
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
А да не се продава случайно?

Май 21, 2013, 15:05:00
Отговор #2

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Много е хубава, ама да махнете тоз идиотски волан и да й сложите оригиналния!  :D

Май 21, 2013, 20:54:29
Отговор #3

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Много е хубава, ама да махнете тоз идиотски волан и да й сложите оригиналния!  :D
Това е въпрос на вкус, лично на мен ми допада, оригиналния на мен винаги ми е бил неудобен, много голям и тънък, пък и пластмасата не ми допада.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Май 21, 2013, 21:38:43
Отговор #4

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Честито на собственика и да си я пази. :) Има много хубав интериор.  С електрическа перка, релета за фарове, делко Р 125 (Б) и ,,новите" оборотомер и скоростомер, коя е годината на производство ? 80-та ? Не е по-стара от 77-ма, в това съм сигурен.

Не мога да преценя по снимка, но имам усещане. С тази кола е станало нещо. Някога е имала удар отпред. Може и леко да е била натисната, но едва ли.  Фугите по калниците са спазени чудесно, но около каските на фаровете личи материал, който фабрично го няма там. Точно където се свързва маската със страниците на коша.  Другото нещо, което издава намеса по муцунката е изнесената повече на ляво броня, която някога е била демонтирана, за което има причина. Височината на капака към предния край на дясния калник е по-ниска при ръба от него. Това се коригира лесно. Лошото е, че с тези милиметри ще избяга линията с решетката, която също трябва да нагласите. Отзад е заводска и не е правена.  За биенето е добре да преминете през един оптичен стенд. Не съм я карал, за да преценя как се управлява, но трябва да вози като по вода и да се управлява с лекота. 


Някои от новите аксесоари е добре да не се премахват. Пластмасовите подкалници са едно от най-полезните дела, които могат да се направят. Те винаги могат да се подрежат и да не стърчат по веждите. Ако ги махнете и се кара, бързо ще се пробият калниците, единият е пострадал. Хубавото е, че в днешно време може да се нагоди цвят като оригиналния и няма да личи.  Праговете. Конкретно на тази Лада, имат нужда от внимание. Започнали са да корозират и деформират в областта, където се свързват с предните калници.  Ако братовчед ти реши, може много добре да се коригират тези неща и да се запази.  Много е готина. Никелирани странични огледалца трябват и да се премахнат тези модерни фарове ,,за мъгла".  Ще стане чудно. 

Биенето. Защо решихте, че е от кардан ? Може новия кардан да е по-зле от стария. Под ,,нов" - нов от магазина или втора употреба ?  Масово хората не ги белязват при смяна на карета и след това ги мързи да разглобяват пет пъти, докато улучат фабрично установеното положение. 

Не целя да обидя никого. Напротив - СТРАШНО много се радвам даже, че ще се кара и ще се спаси от заседяване или вторични. Желая на новият собственик дълги години и километри движение.  :)Просто е важно на тези неща да се обърне внимание. За сигурност и безопасност.
« Последна редакция: Май 21, 2013, 21:40:57 от Тодор Живков »

Май 22, 2013, 00:54:15
Отговор #5

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Много ъкъли ама кой ли според вас ще ги стори, аз останах с убеждението че човека е напуснал България 2008 най късно 2009 (може да греша) и никъде не видях, " той се върна и взе да я кара". А можеби ладата сама ще си оправи фугите седейки самотно в гаража НЯКЪДЕ около Русе или докато човека си мисли за нея докато е в Англия. Другари и другарки аз четейки въпреки залисан от тази прекрасна история, малко колкото и да не иска напънах сивия приятел.

п.с браво за ладата дано като се върне човека, ако изобщо реши да го направи да не я зареже на вторични !

Май 22, 2013, 14:32:52
Отговор #6

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами аз заради това и попитах да не се продава случайно, след като собственика е в чужбина.

Май 22, 2013, 15:37:59
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Живков, мерси за задълбочения поглед върху колата!
Най-вероятно всичко описано от теб е така.

Ладата не се продава.
Даже не знам в какво състояние е след годините в гаража.
Просто се сетих за тази кола, намерих снимките и реших, че ще е интересно да се видят.


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 22, 2013, 20:06:01
Отговор #8

Неактивен ретро-маняк

  • Публикации: 108
Прекрасна Лада много запазена има излишни дреболии но все пак е перфектна.Това е прекрасен модел,истинска класика с много хром и много красива,а тази като я гледам няма никакви забележки по-хромираните детайли и е супер запазена.
Москвич 21412- 89

Май 22, 2013, 23:40:52
Отговор #9

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А, моето мнение не задължава никого. Така или иначе, не съм видял на живо как е. То е малко глупаво да се съди по снимки, да знаеш.  Нищо. Да сме живи и здрави.  Идеята ти за тази тема е чудесна, както самият автомобил.  :)