Автор Тема: Техническа пластмаса между листите на ресорите  (Прочетена 10261 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 10, 2013, 21:18:55
Отговор #10

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Това са антифрикционните листи но не всички ресори ги имат.

Ноември 20, 2014, 14:41:02
Отговор #11

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Тези зелените шайби между ресорните листи от какъв материал се правят?


Ноември 20, 2014, 17:20:33
Отговор #12

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Пластмаса, има ги в 2 варианта - първите са точно като на снимката, а при последните 2140, бяха правоъгълни, пак със щифт за фиксация и две ушенца против завъртане. Българското производство /правеха само кръглите у нас/ не струваха, че се износваха много бързо, продълговатите караха повече, предполагам заради по-голямата контактна площ, а и заради материала, който е различен от кръглите.Ако тепърва ще ги правиш, мисля че има достатъчно модерни материали.

Ноември 20, 2014, 17:32:05
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Полиуретанова основа.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 20, 2014, 18:06:53
Отговор #14

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Благодаря ви момчета :) вече намерих полиуретанова заготовка с правилния размер, само дето е 60 см дълга, т.е. със загубите ще мога да си направя 200 шайби ;)

Ноември 20, 2014, 18:12:26
Отговор #15

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :D :D :D :D
Ето ти повод да се сдобиеш с още 17-18 ретрокрасоти.
Пожелавам ти го!
retrobs.com

Ноември 20, 2014, 22:02:31
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ники, такъв материал никога не е излишен, а и пожеланието на Румбата е добро, може да се замислиш :D

Ноември 21, 2014, 11:55:30
Отговор #17

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Аз използвах тефлонова пластмаса- много издражлива на на триене и високи темпаратури :)

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1810.180.html

Декември 18, 2014, 21:35:29
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Разни древни соц. марки, като например такива от Полски произход, имат калъфи с които са облечени ресорите. Разбира се, вътре са напълнени със гъста констистентна смазка.  Освен това, така се предпазват самите листове от които е съставен ресора, който ако не ме лъже паметта - няма дистанционни подложки между съставящите го отделни листове. Хм, то и за това май ги обличат така от тогавашните времена.  Може и да греша. И да имат подложки, са такива, дето без смазка няма да изкарат и едно джеластрене до другия край на България. Особено пък да хукнеш през през канари, чукари и товаро-подемна дейност.

Вече, по-новите концепции (които са допотопни, като старите, с разликата, че са бих казал влошени вместо подобрени...) имат гумени/бакелитени подложки между листовете на ресорите. С километрите, подложките се изтриват и по някоя време от живота на ресора - напълно изчезват. Тогава, листовете започват да се трият един в друг и да се износват. С изчезването на подложките се охлабват скобите, които осигуряват листовете срещу разместване, завъртане и прочие. Тогава започва да дрънка.

Не мисля, че тефлон е най-подходящият материал за приложение точно там. Тефлонът е износоустойчив, ама дали ресора е толкова износоустойчив, колкото тефлона ? Съмнявам се. Директно, Ви упреквам, че това е грешно решение.  Защото се получава обратен ефект. Все едно да се трие лист в лист, че дори и по-лошо. Тефлона е далеч по-устойчив на изтриване от стоманения лист и  просто така ще ускорите износването на листовете там, където се трият лист-тефлон-лист. Между два метала, не бива да има трети метал, че и по-устойчив от двата. Там е най-удачна гума, (която бързо изчезва), а най-удачна е твърда пластмаса - полиамид например. По-евтино е от тефлон, обработва се по-лесно и ефекта е такъв, какъвто трябва да бъде. Колко хора си дадоха парите за тефлони и други чудни материали, за ресори, да си ги направят вечни, пък накрая разбраха, че така им излезе двойно по-скъпо.  Никога не съм харесвал ресор като окачване - ако искаш да имаш читаво такова окачване, което да не те убие някъде, това иска поддръжка. Трудоемка. И редовна. Нещо, което някак си не се случва.Нито тогава - нито сега. За това поне аз съм избрал да оставя тия листове приоритет само за градските автобуси. Като се возиш да усещаш, че си жив! 
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 21:38:40 от Тодор Живков »

Декември 18, 2014, 22:03:11
Отговор #19

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да се върнем малко по-средата на поста на колегата/преждеговорящ/ .... подложките се монтират в почти крайна точка на следващият лист след носещият ... между скобите закрепващи към ръкавите на диференциала не се монтират такива ... там листовете трябва да са фиксирани един към друг почти на твърда връзка за да може еластичността да се разпредели към двете крайни точки/скоба и ухо/ ;)
retrobs.com