Автор Тема: Ауди 80  (Прочетена 15347 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2013, 18:57:10
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Малко не съм съгласен със спирането на помпата Кире, ама кажи какво имаш предвид, сигурно има тънкост дето не я знам.За другото съм съгласен и наистина на газ е много лесно да погребеш К джетроника.
Няма никаква тънкост Ники , просто се изключва да не върти напразно. Може и да не се изключва , тогава няма да се
напукват и съхнат каучуковите снадки за правия и обратния бензин( за механични помпи само обратния) ;)
Иначе газаджиите в болшинство изключват , знаеш газта не е основно гориво , винаги се оставя в резервоара повече от 1/10  или
минимума за лампа. :)
и за свежестта на платната на помпата , била тя електрическа или механична.
« Последна редакция: Август 31, 2013, 18:59:11 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 31, 2013, 19:11:39
Отговор #31

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За изправността на бензиновата уредба е по-добре помпата да работи, по този начин не остават сухи инжекторите, отделно се охлажда рампата от постоянно циркулиращия през нея бензин, за механичния инжекцион с по-високите му работни налягания, това е още по-важно.С две думи, дори и да не се ползва, всичко по уредбата е хубаво да си е накиснато в бензин.Инжектори, хванали нагар от работа на газ, но от другата им страна мити от бензин при неспряна помпа, в 80% от случаите тръгват след ултразвук, ама такива, покарани при спряна помпа примерно година, стават само за запушване на дупките в главата да не дърпа въздух :D.

Август 31, 2013, 19:23:28
Отговор #32

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Забравяш важна подробност Ники - при К - Джетрона дюзите не са електрически , просто без спиране на помпата не става
(е става манджа с грозде) :))
« Последна редакция: Август 31, 2013, 19:27:25 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 31, 2013, 21:00:51
Отговор #33

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Прав си, извинявам се, за това забравих :-[, по принцип визирах Л-джетрониците и мотроника.
« Последна редакция: Август 31, 2013, 21:03:06 от michev »

Септември 10, 2013, 17:14:40
Отговор #34

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Здрвейте имам въпрос пак за Ауди, но не 80 а А4 интересуваме какъв е диференциала на Ауди А4 1.9 ТДИ 90 коня, понеже кутията се прецака и намерихме от 110 коня Ауди, на 110-ката му намерих дифа и той е 3.7:1, но немога да намеря на 90 коня.Ако някой знае моля нека каже.

Ноември 20, 2013, 10:25:03
Отговор #35

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте - ще се опитам да се върна към темата на колегата, който търси кола за около 1000 лева.
Наистина не са достатъчно за читава кола. По добре да изчака и до добави още 500-1000 лева, които ще му трябват за обслужване и някой дребен ремонт след като вземе колата.
Споделям мненията на колегите които препоръчват Б4 с двулитров 2,0 мотор със 90 или 115 к.с. Пристрастен съм към Ауди от 80-те и първата половина на 90-те години. Бих предложил и Пасат с бензинов двигател, който също е здрав и много просторен отвътре.
В момента на обяви има и няколко Аудита 100 от 80-те години, които са с 1,8 литрови мотори 90 к.с. Малко са слаби на динамика, но са издръжливи и за размерите си не харчат много. И имат 570 литров багажник!
По отношение на механичния инжекцион на Ауди съм чувал доста критики. От личен опит обаче - минал съм около 30 000 км на газ с Ауди Купе от 1985 г с 2 литров мотор 115 к.с., което беше на около 200 000 км и не съм имал абсолютно никакви проблеми с инжекциона. Преди да го подкарам на газ обаче смених всичко по запалителната система свещи кабели и т.н.. Следващия собственик ми беше познат и по спомен преди да го продаде му беше навъртял още 80 000 км. Друг мой приятел караше Ауди 200 от 1984 г. на около 300 000 км и също никога не се е оплаквал от механичния инжекцион, но тази кола на газ не беше карана. И като цяло 5 цилиндровия мотор на Ауди за мен е страхотен мотор - издръжлив и със чудесен звук.
Докато търсиш това, че една кола ще е с 5 години по-стара от друга, предвид бюджета ти и възрастта на колите като цяло, които ще гледаш според мен не трябва да има никакво значение. Гледай състояние и да ти е на сърце, защото ремонти не може да няма. И когато ги има по-добре да ремонтираш кола, която харесваш отколкото някаква безлична такава, която си купил изцяло заради практични съображения.
Поздрави,
 

Ноември 20, 2013, 17:20:59
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Забравяш важна подробност Ники - при К - Джетрона дюзите не са електрически , просто без спиране на помпата не става
(е става манджа с грозде) :))

Хихи, точно така.  :D
Но, всъщност става и без спиране на помпата работа на газ.
Аз съм го пробвал на едно Ауди 90 с 2,2 мотор, е така от научна гледна точка. ;)
Значи маха се кръглата ламаринка на дебитомера, тогава въздуха свободно преминава през корпуса му, и не повдига там плунжерите да отваря шлиците към инжекторите.
И в резултат, хем караш на газ, хем има нялягане на бензин по системата.  ;D
Но така палене става само в отн. топло време, или в гараж, направо на газ.

Ноември 20, 2013, 17:52:49
Отговор #37

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Хихи, точно така.  :D
Но, всъщност става и без спиране на помпата работа на газ.
Аз съм го пробвал на едно Ауди 90 с 2,2 мотор, е така от научна гледна точка. ;)
Значи маха се кръглата ламаринка на дебитомера, тогава въздуха свободно преминава през корпуса му, и не повдига там плунжерите да отваря шлиците към инжекторите.
И в резултат, хем караш на газ, хем има нялягане на бензин по системата.  ;D
Но така палене става само в отн. топло време, или в гараж, направо на газ.
Мхм това е вариант който опитах и аз на моя змей.Да на топлото палех без проблем на газ но като стана около 4-5 градуса сутрин - мноого трудно...да не гоеорим като бях на село и беше -4.....Затова когато си поставях газта помолих да НЕ спират помпата,за да всичко да е "накиснато в бензин" - както се изрази един колега.Така ме посъветва и мой приятел който си купи такова Ауди(ама същото - седан)ново и го кара до ден днешен ;)
Проблеми не е създавала от тогава.Вече 1година.
Иначе е вярно че К-Джетроник - а и газта не се обичат много.Незнам какво е положението ако се монтира газов инжекцион?!Ще попитам и ще кажа.  ;D
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Ноември 20, 2013, 19:08:50
Отговор #38

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Аз пък не намирам никакъв смисъл колегата да си купува кола сьс сложна бензинова горивна уредба при положение,че само , ще пали на бензин. Има достатъчно Аудита с обикновен моноинжекцион та даже и с карбуратори и с обикновени газови уредби.И мерцедес 124ка става ,но трябва да е от по ранните модели,че после става трудно  и с всмукателните тръби и с газовите инжекциони но тях пък ръждата ги гони . Според мен идеалната кола за 1000лв е Опел Астра от 90те г.

Ноември 20, 2013, 19:58:08
Отговор #39

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Бензина охлажда дюзите.

На класичекия К - Jetronic липсват някои от  основните сензори за работа на бензин и впоследствие при монтиране на газов
инжекцион за съгласуване на работата на бензиновата и газовата операционни с- ми - ламбда сонда , сензор на дроселовата клапа
сигнала/импулса от електромагнитни дюзи :).

п.п Цецо regreed май вече си купи друго. ;)


РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987