Автор Тема: Балкан 250 - окаян от всякъде... заслужава ли си изобщо?  (Прочетена 13688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2013, 19:10:28
Отговор #10

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Не му се чуди - вади го и се захващай, ще видиш, че си заслужава. Сега малко да ви поясня - М1 е първият модел, произвеждан серийно от средата на 1957 до края на 1959 г. М2 е от 1959 до 1964, т.е. твоят може да е М2. Щом е преди 1964 седалките му са две, като на М1 са "кантар", на М2 са тапицирани. Първите М2 от 59-60 г имат гумени предпазители от страни на резервоара, същите като на М1.
 Освен това номера на рамата не е набит на табелката, а над нея върху рамата. На табелката може да е набит заводският номер на мотоциклета. Поздрави, смело и успех! :)

Май 30, 2013, 16:07:33
Отговор #11

Неактивен Polsan

  • Публикации: 38
Няма кво да му мислиш разбирасе ,че си заслужава мотора да се реставрира особено заради сънтименталната му стойност.Желая ти успех  при евентоалната реставрация. :)

Май 30, 2013, 19:26:09
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Как да го почва, вие не четете ли още в първия пост, че повечето части просто липсват, даже и двигателя? Затова предложих на колегата ако наистина е мераклия да кара Балкан, първо да потърси по обявите още един по-комплектен, пък от този може да ползва каквото е останало и най-вече документите, пък може и рамата щом номера в крайна сметка е набит на нея. Стига да има много мерак + малко умения и средства може да си сглоби от 2 мотора един и да си го кара...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 01, 2013, 22:48:31
Отговор #13

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Здравейте, колеги!

Взех решение какво ще правя със мотоциклета. Мисля да започвам реставрацията , когато отида на село. Като за начало , мисля да проверя какви части са спасени извън земята и да ги скрия на защитено място. След това трябва да локализирам точно къде е мястото на съкровището, което разбрах че е малко кофти и много видно и ще привлека внимание. Така че то ще остане за последно.
И така ако се окаже, че рамата е в лошо състояние , ще бъде лошо. Надявам се да е поправимо. Живот и здраве другия месец ще се разбере.

Поздрави!
« Последна редакция: Юни 01, 2013, 23:05:00 от K.I.P. »
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Юни 02, 2013, 00:07:36
Отговор #14

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
трябва да локализирам точно къде е мястото на съкровището, което разбрах че е малко кофти и много видно и ще привлека внимание.

Това започва като иманярски разказ :)) Действай бързо и прави снимки!!! Не забравяй четчиците, ситото и линийките за мащабите, все пак да е малко като мотоархеология   ;D

Поздрав и успех!!! Дори и да не стане мотор за каране (поне на първо време), направи си кефа отсекъде!  O0
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юни 04, 2013, 15:36:59
Отговор #15

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
След това трябва да локализирам точно къде е мястото на съкровището, което разбрах че е малко кофти и много видно и ще привлека внимание.

Колега,какви са тия дрънканици ?
Какво внимание,какво място?

Юни 05, 2013, 16:55:11
Отговор #16

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Да не е в чужд двор?  :D :D C:-)

Юни 05, 2013, 18:37:32
Отговор #17

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Колега,какви са тия дрънканици ?
Какво внимание,какво място?


Колега , не са дрънканици, мотора си е закопан и то пред гаража до пътя (още първото мнение пише за това) , не знам къде е точното място (знам къде е но не със точност до метър, но сега не искам да копая 2 метра в страни  :D) Там е проблема че тва не се копае за 15 минути и хоп , а все някой ще мине и като знам че съседите са от ромски произход...  C:-) Но това както казах, така или иначе ще го извадя щом съм решил.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Юни 05, 2013, 22:17:55
Отговор #18

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Никъде не пише това:
Здравейте!

Не съм много по моторите , но научих за един Балкан 250, който е принадлежал на дядо ми (бог да го прости).
Машината е буквално под земята (ама съвсем сериозно на поне 30см под земята) от 30 години със много липси, като няма двигател , трансмисия и др.. (Дълга история е защо се е стигнало до там, ако желаете може да разкажа) По спомени на роднини мотора е преди 1961.

След толкова стоене според мен нищо не е останало , но се чудя заслужава ли си да видя дали все пак не е останало нещо за реставриране. От частите , които са спасени , имаше резервоар (откраднаха го) , фарове и някоя друг част , но другото всичкото е откраднато. Какво да се прави в обезлюдяващите се села... Също ме притеснява че ако извадя нещо останало от мотора , че някой ден когато ме няма ,ще бъде задигнато...

Здраве да е! :)
.........................................

Пълни глупости говориш,според мен момче!
Дано поне да не ни пързаляш...

Юни 06, 2013, 07:47:27
Отговор #19

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ееее това започва да ми звучи като някой стар пиратски роман за деца. Копай при изгрев слънце  на 10 крачки вляво от скелета на капитана  в основата на трите палми. Този мотоциклет ако е стоял токова години под зематя напълно заровен единствената причина според мен поради която ще си струва да го разровиш е  заради снимките които би могъл да направиш при самото разкопаване а и може и някое послание да намериш вътре.Замислям се защо ли някой би закопал мотоциклет пред гаража си.Ти имаш ли някаква представа каква е историята на машината колега?