Реставратори > Реставраторски работилници

Ретро сервиз

<< < (226/227) > >>

РумбатаБс:
Здравей!
Това е така нареченото "заваряване без допълнителен материал" ... използва се най-малката дюза за да концентрира температурата в малка точка.Разтопява миниатюрна част от метала на двата панела и се получава "точка".
Използва се кислород и ацетилен.

fokke:
Благодаря ти за разяснението! КОй метод е препоръчителен за най малко короция в последствие  на заварката, този метод,  с материал , пунктшфайц  или телоподаващо  от гледна точка на нагряване и промяна на химичния състав на заварените материали ?

РумбатаБс:

--- Цитат на: fokke в Април 02, 2024, 17:49:36 ---Благодаря ти за разяснението! КОй метод е препоръчителен за най малко короция в последствие  на заварката, този метод,  с материал , пунктшфайц  или телоподаващо  от гледна точка на нагряване и промяна на химичния състав на заварените материали ?

--- Край на цитат ---
Значи при пунктшвайц задължително панелите трябва да са със застъпване .... при другите може да е "челно" (аз съм противник на челното заваряване при интериорни панели (врати,калници,тавани,капаци ... ).
Първо -трябва да се работи много внимателно за да не деформират панелите при термообработката.
Второ-панелите трябва да са обработени с епокси праймер вътрешно (епокси издържа на много висока температура и не прегаря покрай точките/шевовете)
Трето-След като е подготвен панела за боядисване да се консервира вътрешно с еластичните консерванти.
Четвърто-След боядисване да се нанесе технически парафин вътрешно.
п.п.Няма значение с какъв апарат или горелка ще се извърши цялата процедура на заваряване .... консервацията е важна.

fokke:
Ето един интересен инструмент , който отговаря на въпроса как се заваряват ламарини и кръпки.

https://www.facebook.com/reel/393837756850882

Честно казано много рядко съм виждал майстор в БГ да прави подобен тип изкривяване за да не се налага плескането на кит след заварките с цел заличаване на дебелината на новата ламарина, защото са една върху друга нова-стара....

РумбатаБс:

--- Цитат на: fokke в Април 20, 2024, 16:20:35 ---Ето един интересен инструмент , който отговаря на въпроса как се заваряват ламарини и кръпки.

https://www.facebook.com/reel/393837756850882

Честно казано много рядко съм виждал майстор в БГ да прави подобен тип изкривяване за да не се налага плескането на кит след заварките с цел заличаване на дебелината на новата ламарина, защото са една върху друга нова-стара....

--- Край на цитат ---
Берт цанги (само,че ръчни)+перфоратор цанги имам от 25 години и си ги ползвам постоянно.
Който е разглеждал темата подробно ги е виждал на снимки публикувани от мен.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия