Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318826 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2020, 20:35:44
Отговор #580

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
И сега няма...
Ако си пробвал да споделиш снимки, прати ми ги и ще ги кача,Румене.

Април 04, 2020, 20:41:59
Отговор #581

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
И сега няма...
Ако си пробвал да споделиш снимки, прати ми ги и ще ги кача,Румене.
Аааа ... само тази (защото дъщеря ми я пусна през фейсбук).Другите ги качвам от вашата платформа  :)
retrobs.com

Април 11, 2020, 17:28:45
Отговор #582

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Продължавам с КАМАРО-то ....
retrobs.com

Април 11, 2020, 17:42:36
Отговор #583

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
На първата снимка съм заснел стикер от кашон с панели .... може да е от полза за някой :)
« Последна редакция: Април 11, 2020, 18:01:08 от РумбатаБс »
retrobs.com

Април 12, 2020, 09:16:10
Отговор #584

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Това добре, ама сигурен ли си, че имаш правилните панели? На кашона пише "CAMRO".  :winktongue:

Април 18, 2020, 17:25:38
Отговор #585

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Април 18, 2020, 18:50:32
Отговор #586

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Не ти ли трябва чирак?  ::) Много се кефя на начина, по който изпипваш нещата. Много малко останаха хората, за които е важно не количеството на свършената работа, а нейното качество. Адмирации!

Април 18, 2020, 19:01:43
Отговор #587

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не ти ли трябва чирак?  ::) Много се кефя на начина, по който изпипваш нещата. Много малко останаха хората, за които е важно не количеството на свършената работа, а нейното качество. Адмирации!
За сега се справям сам ...  (но годинките се търкалят).
Е,това е реставрация не възстановяване от ПТП по ГО ....там не гонят качество а оборот и договорки със ЗК.
retrobs.com

Април 18, 2020, 20:52:25
Отговор #588

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
От годни гледам в нета рабта на различни реставратори на автомбили. При теб има някакво внимание и към най - малкия детайл. Всеки гледа да направи равни фугите на вратите и панелите, ама не всеки се стреми да нарави и това кето не се вижда вечно. За това бяха адмирациите ;).
А за чирака - майстора си взма чирак, не защото не се справя, а за да научи друг на това което знае. И да се гордее някой ден, ако научи някой друг толкова дбре, че да го надмине в майсторлъка. Пък и да има с кой да пие по една бира, като му се стегне душата.  :)Това ми го каза един стар майстор в Чепеларе преди доста години. Ши ми кания за нож, който си бях наравил. Много го болеше, че никой не иска да се учи и занаята му умира. Много готин човек, дядо Георги.

Април 18, 2020, 21:03:05
Отговор #589

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
От годни гледам в нета рабта на различни реставратори на автомбили. При теб има някакво внимание и към най - малкия детайл. Всеки гледа да направи равни фугите на вратите и панелите, ама не всеки се стреми да нарави и това кето не се вижда вечно. За това бяха адмирациите ;).
А за чирака - майстора си взма чирак, не защото не се справя, а за да научи друг на това което знае. И да се гордее някой ден, ако научи някой друг толкова дбре, че да го надмине в майсторлъка. Пък и да има с кой да пие по една бира, като му се стегне душата.  :)Това ми го каза един стар майстор в Чепеларе преди доста години. Ши ми кания за нож, който си бях наравил. Много го болеше, че никой не иска да се учи и занаята му умира. Много готин човек, дядо Георги.
За това,че доста занаяти се затриха си прав за съжаление ... но живеем в мобилно време с много нови технологии ... след 5-10 години сигурно ще реставрират с ново поколение 3D принтери и сигурно хора като мен (от старото поколение занаятчии) вече няма да са актуални.
retrobs.com