Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318476 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2020, 17:50:40
Отговор #640

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679



retrobs.com

Август 16, 2020, 19:36:56
Отговор #641

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Каква е идеята на собственика. Визия на стара Волга отпред, или изцяло ОРЕЛ във Волгова кожа?

Август 16, 2020, 19:42:10
Отговор #642

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Каква е идеята на собственика. Визия на стара Волга отпред, или изцяло ОРЕЛ във Волгова кожа?
"Волгова кожа" се доближава много до идеята  :)
п.п.Бих добавил волгови доспехи ;)
retrobs.com

Август 16, 2020, 21:45:13
Отговор #643

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
ОПАЗ
или
ВОПЕЛ
и емблема оригиналдъ:


 :)) :)) :))

Август 16, 2020, 21:54:11
Отговор #644

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
ОПАЗ
или
ВОПЕЛ
и емблема оригиналдъ:


 :)) :)) :))
Нямам нищо против твоите шеги но все пак трябва да се уважава клиента!
Щом някой ти се доверява и плаща за извършен обем от работа би трябвало да му се отвърне с коректност и качество!
Моля,това да е последна шега към клиент!
« Последна редакция: Август 16, 2020, 22:00:56 от РумбатаБс »
retrobs.com

Август 17, 2020, 13:16:11
Отговор #645

Активен krasi-mir

  • Публикации: 123
Убеден съм, че крайният резултат ще е перфектен, но ме глождят едни въпросчета.

Да разбирам ли, че се сменяват само външи панели, таванът и конструкцията остават?
Къде ще се регистрира колата, т.е. в България възможни ли е да се узакони един такъв трансформър?
Ако да, какво ще е по документи - марка, модел?

Август 17, 2020, 17:49:57
Отговор #646

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Убеден съм, че крайният резултат ще е перфектен, но ме глождят едни въпросчета.

Да разбирам ли, че се сменяват само външи панели, таванът и конструкцията остават?
Къде ще се регистрира колата, т.е. в България възможни ли е да се узакони един такъв трансформър?
Ако да, какво ще е по документи - марка, модел?
Да,всички екстри от интериора остават .... а,тя си е много запазена  :)
На останалите въпроси най-добре би ти отговорил собственикът .... не сме коментирали но мисля,че има "вратички".
retrobs.com

Август 17, 2020, 20:20:49
Отговор #647

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Нямам нищо против твоите шеги но все пак трябва да се уважава клиента!
Щом някой ти се доверява и плаща за извършен обем от работа би трябвало да му се отвърне с коректност и качество!
Моля,това да е последна шега към клиент!
Не знаех ,че клиента ти наднича из форума...  :-[  Извинявам му се !
Качествена работа съм убеден ,че ще му осигуриш. Вероятно резултата ще е впечатляващ и му пожелавам успех в начинанието. На мен също ми допадат подобни идеи ,не съм привърженик на "всичко треба да е оргинално".
Просто преди да погледна тука разглеждах оная тема с генийте и инженерните чудеса.

Август 19, 2020, 20:10:10
Отговор #648

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Някой слънчев ден ако ме посети музата за писане ще драсна 2-3 страници с подробности за напасването на две  несъизмерими каросерии ... сега на прима виста мога да нахвърлям няколко.
За мен най важното е да се спази линията на двата автомобила при прехвърлянето на панелите от едната на другата ... иначе ще изглежда като чуждо тяло поставено без причина някъде.Променя се хоризонталната дъга на преден капак,променят се и пантите (триизмерно),променя се успоредната хоризонтална ширина към капака на калника,лявата панта на капака се преработва за да не пречи на механизма на чистачките,рамката около радиатора при Волгата е с пресоточкови заварки и трябва да се пасне към част от подкалника (на Волгата) към подкалника на Опела така,че да не пречи на нищо покрай него за евентуален демонтаж .... и още,и още,и още .
Всичко това съм изпълнил технолочично с крепежни елементи (по оригиналните отвори) и може при нужда да се демонтира.
Стига за днес! :)
п.п.Снимки в събота  ;)
retrobs.com

Август 19, 2020, 22:58:24
Отговор #649

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470

Стига за днес! :)
п.п.Снимки в събота  ;)
[/quote]

лудия гений с брадата работи от понеделник до петък,  а фотографа само в събота , а ?...  :D
 а в неделя и Господ почива ....
 като оставим шегите настрана,  това е адски много работа и предварителни измервания, ширини,височини, междуосие и все дреболии, което после се вземат за даденост от редовия зяпач и любител,  но аз съм проучвал схемата със нова кола и ретро черупка  , няма такъв филм , това рамки и стъкла, колонките на вратите, праговете и все допирни точки,  само мога да завиждам на клиента ти, за тебе нямам думи....