Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318485 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 29, 2020, 22:19:39
Отговор #680

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Няма как да не се съглася, така или иначе клиента ти и ти решавате как да изглежда!  ;D
Обаче ме навежда на мисълта да потърся там някъде ,дали нямам капак за рендето и да го направя някак по разчупен. Той е само на две панти и може да се сменя за 3 минути. Даже ще го оцветя в оранж за да изглежда злобно.  :winktongue:
Всеки си решава какво да сътвори ама да се поставят тунинговани капаци,калници,спортни гърнета или спойлери на коли с двигатели на косачки или дизели за мен не е тунинг а КИЧ!
Да си гледат ютуб и да се радват! ;D
« Последна редакция: Август 29, 2020, 22:22:56 от РумбатаБс »
retrobs.com

Август 30, 2020, 21:48:16
Отговор #681

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Всеки си решава какво да сътвори ама да се поставят тунинговани капаци,калници,спортни гърнета или спойлери на коли с двигатели на косачки или дизели за мен не е тунинг а КИЧ!
Да си гледат ютуб и да се радват! ;D
Никъф кич! Догодина с карбуратор от Рено 5  и водна помпа за него /има малка разлика /- 50 -60 коня , а  и с оранжев капак... Капака дига конете с поне 5!  :winktongue: За такъв карбуратор /има си даже ускорителна помпа/ тряба въздух. Сегашния верно е като от косачка.
Сега драпа със 100 на равно и с попътен вятър , а с новия карбуратор минимум 200... изнанадолу.  :)) :)) :))
Най новото за накрая - ЧИП тунинг. Имам процесор от стар сървър - Intel XEON. Ще си го закича на огледалото ,до ароматизатора ,щото с тия два диода в таблото съм за никъде!  8))

По ГОЛФ схемата на Перник за конски сили:

1) 120 редови коня на обикновен Golf II GTI

2) Надпис GTI отпред дава минимум още 5 коня, тази отзад дава 15, щото винаги им гледаш задницата... => станаха 140

3) Затъмнени джамове + 10 коня => до тук 150

4) Допълнителни два фара на предната решетка + 15, но тъй като никога не се използват по предназначение ги намалявам на 10 => колко станаха... 160

5) Голям накрайник на ауспуха... тук работата е сериозна... минимум 25 коня => сумарно станаха 185

6) Може да е само с накрайник на ауспуха, ма па за сметка на това има огромна лепенка REMUS на задния джам... минимум още 25 => станаха 210..

7) Надпис 16V сам по себе си добавя още 15 коня => 225

Малък, но забележим (?!?) спойлер на багажника отгоре подобрява несравнимо сцеплението, рязко спада разхода на гориво и прибавя още 25 магарета та да станат общо 250

9) Лет(Н)и джанти, страхотна имитация на O.Z. купени по 40 лева бройката прибавят още 20 (по 5 на джанта) коня за да станaт общо 270

10) Всяка лепенка на фирми за тунинг прибавя по още 10 коня, т.е. тъй като всеки уважаващ себе си голфаджия има минимум 15 (задължително на различни фирми) общия брой на конете стават 290

11) Само 1 конска сила отгоре, но много GuZaR-ско технологично подобрение са няколко червени светодиода хитро скатани в муфата на ауспух-а. Погледнат изотзадзе Голфот прави кюнците червени!

12) Наличието на РК, КН или в най-краен случай ВН в номера качва съответно 15, 10 и 5 коня. Ако Голфът се кара в София, конете може да се удвоят. Ако шофьорът наистина е от някой от тия градове и кара в София, гореизброените коне се утрояват. Ако драйверът е от тия градове и си кара в града, конете падат наполовина.

Август 30, 2020, 21:55:22
Отговор #682

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)) :)) :))
Ясно става бързо като скакауец  :))
retrobs.com

Август 31, 2020, 12:45:53
Отговор #683

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Интересен проект - оРел във вОлча кожа  ;)
Нали не бъркам, че панелите са с доста намалени размери спрямо оригинала? Ще е любопитно най-накрая да застане до една истинска Волга за сравнение.
А относно творчеството - ако не е тайна, каква е идеята за покрива? Предполагам, че няма да остане с плоският опелов таван?

Септември 01, 2020, 18:17:17
Отговор #684

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Интересен проект - оРел във вОлча кожа  ;)
Нали не бъркам, че панелите са с доста намалени размери спрямо оригинала? Ще е любопитно най-накрая да застане до една истинска Волга за сравнение.
А относно творчеството - ако не е тайна, каква е идеята за покрива? Предполагам, че няма да остане с плоският опелов таван?
Панелите на вратите от Волгата са 170 м.м./17 см. (за които работят с тази мерителна единица) по къси от тези на Опел.
Таванът си остава в този вид.
retrobs.com

Септември 03, 2020, 18:42:13
Отговор #685

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колеги,постоянно получавам (на Л С) въпроси колко би струвала реставрацията на кола и публикувана само една снимка.
Това е все едно да отидете в строителна фирма и да попитате колко ще струва построяването на една къща без да споменете квадратура и брой на етажите :)
retrobs.com

Септември 03, 2020, 21:13:35
Отговор #686

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колеги,постоянно получавам (на Л С) въпроси колко би струвала реставрацията на кола и публикувана само една снимка.
Това е все едно да отидете в строителна фирма и да попитате колко ще струва построяването на една къща без да споменете квадратура и брой на етажите :)

Тука съм абс. съгласен с теб.  :)
А и дори и много снимки да ти пратят, една такава дистанционна оценка може само да е приблизителна, и базова.
За детайлна оценка, ясно че специалист реставратор като теб, трябва на живо да огледа колата.

Като цяло, подценяването на стойността на реставрационната дейност на превозните средства у нас в БГ, а и по света, е много често срещано явление, което мен винаги ме е учудвало.
На всеки разсъдителен човек, би трябвало да му е ясно, че каросерийна, и а и обща реставрация на една кола се прави с пари, и то с достатъчно пари, и в добавка, и с достатъчен отгоре резерв от пари за непредвидени усложнения, които винаги изникват.

Ако човек няма достатъчно и отгоре готови финанси за детайлна реставрация на примерния 1 брой дадена кола, категорично е по-добре да не се захваща с това, понеже процеса най-вероятно ще спре по средата, или още в началото.

Такива наблюдения поне аз имам, базирани на скромния ми над 30 годишен личен опит от каране и правене на ретроколи, както и общуване с хора, на които това също им е хоби, и/или занаят.

Септември 03, 2020, 21:25:12
Отговор #687

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
С всички клиенти извън Бургас процедирам по този начин ... снимки,снимки,много снимки.Обяснявам къде и какво да се снима по-детайлно и досега "окото" не ме е подвело.В такива случаи давам 60-70% от крайната цена за труд защото всички знаете,че има скрити "лимонки".До сега е нямало случай някой от собствениците да се "дръпне" след започването на проекта след като получава обилна фото информация в процес на работа.
retrobs.com

Септември 04, 2020, 20:45:29
Отговор #688

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Имате ли нещо като ценоразпис ?
Например:

Монтиране на нов калник
Монтиране на нов преден капак
Монтиране на врата 2ра употреба

репатрак предлагаш ли, колко взима

Цялостна реставряция ли правиш, боядисваш ли, жиците опрарвяш ли

Ако нямаш ценоразпис може би си платен на час, ако си платен на час дай си сумата, и пак детайлите кой детаил колко часа труд взима приблизително
Ако имаш някъде такава информация ще ида там да чета, вместо да си губя и аз времето
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 04, 2020, 20:54:53
Отговор #689

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Имате ли нещо като ценоразпис ?
Например:

Монтиране на нов калник
Монтиране на нов преден капак
Монтиране на врата 2ра употреба

репатрак предлагаш ли, колко взима

Цялостна реставряция ли правиш, боядисваш ли, жиците опрарвяш ли

Ако нямаш ценоразпис може би си платен на час, ако си платен на час дай си сумата, и пак детайлите кой детаил колко часа труд взима приблизително
Ако имаш някъде такава информация ще ида там да чета, вместо да си губя и аз времето
Да,работя по ценоразпис!
Само реставрация на каросерия с консервация без боядисване.
Репатрак не предлагам.
На останалите технически въпроси мога да отговоря след ден ... трябва да отворя бумагите които са в сервиза.
retrobs.com