Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318592 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 20, 2020, 20:13:01
Отговор #760

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Е, може и да се изненадаме от крайния резултат. Проблема с изпълването на арките лесно ще се реши с 18 цола джанта и високопрофилна гума. Така и изгледът ще е по - ретро. И пак си мисля, че цвета ще доведе до различна стойка на колата. Дано собственика реши да избяга от скучния цвят на колата сега. А и да ни я покаже в нова тема тук. Интересно ще е да се види завършена и на живо!

Ноември 20, 2020, 20:23:18
Отговор #761

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
джантата прилича на 17 цола, но с това необходимо удължаване на преден надвес предницата еужасно тежка и дълга и съответно изглежда сякаш колата е с 13-ки... мисля си, че ако този проект беше създаден на триизмерно изображение, собственикът щеше да избере друга база за доработка... изработката очевидно е брутално добра, там дума няма... но тази кола за мен ще бъде ужасно непропорционална - самата компановка не позволява дори приблизително напасване на параметри на детайли и прочее - от хечбек с напречен мотор на предно да се постигне хармонична визия на седан с надлъжен мотор и задно, и то с разлика от 40 години в дизайна, е почти невъзможно... знам, че тоя коментар сигурно ще подразни майстора (най-вече заради клиента), но не мога да не си го кажа - това е зверски много и качествен труд, но резултатът няма да е впечатляващ -  майсторлъкът обаче ще е, и това ще гледат всички.
Това как ще изглежда в очите на другите не е толкова важно за мен ... важното е на поръчителят да му хареса ... и технологичното изпълнение  :)
retrobs.com

Ноември 21, 2020, 00:32:29
Отговор #762

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
абсолютно си прав - а за последното едва ли някой тук се съмнява :)   и все пак, мнение толкова, колкото и хора - сам знаеш :)   на всички ще е любопитно да видят какво ще се получи

относно цвета - тая кола трябва да е черна или много тъмен друг нюанс, поне според мен

Ноември 21, 2020, 17:28:13
Отговор #763

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако след обработка с машина (виброшлайф) остават такива "петна" бъдете сигурни,че това са неравности (ниски места)

retrobs.com

Ноември 21, 2020, 18:35:41
Отговор #764

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Гледайки първата снимка, едно не мога да си обясня. След като калника е относително прав, защо е било нужно да се слага един пръст кит, вместо да се попълнят само леките вдлъбнатини? Едва ли е за улеснение, след като ще търкаш кит като роб на захарна плантация?

Ноември 21, 2020, 18:47:56
Отговор #765

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Гледайки първата снимка, едно не мога да си обясня. След като калника е относително прав, защо е било нужно да се слага един пръст кит, вместо да се попълнят само леките вдлъбнатини? Едва ли е за улеснение, след като ще търкаш кит като роб на захарна плантация?
Няма как да разберете колега по снимката колко беше деформиран (всичките 10 панела бяха в такова състояние). Много по-лесно е да се забърка килограмова кутия кит отколкото да се възстанови панела.
Щом някъде има 8-10 м.м. кит другаде трябва да излезе на нула ... ама,това по-добре ще ви го обясни някой професионален автобояджия  :)
retrobs.com

Ноември 21, 2020, 20:03:17
Отговор #766

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Ясно  ;)

Ноември 21, 2020, 20:15:34
Отговор #767

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ясно  ;)
Както казват пияните зидари за кривата стена:
-Ааа,тези с гипскартона след нас ще оправят нещата  :))
retrobs.com

Ноември 21, 2020, 20:36:03
Отговор #768

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Ако не е тайна на занаята, как оправяш кривините? Защото на снимката на която си подготвил панела за присаждане си изглежда като излязал от завода. Ръчен способ ли или ползваш някакви механични приспособления?

Ноември 21, 2020, 20:39:25
Отговор #769

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако не е тайна на занаята, как оправяш кривините? Защото на снимката на която си подготвил панела за присаждане си изглежда като излязал от завода. Ръчен способ ли или ползваш някакви механични приспособления?
Ръчен естествено ... старата гилдия не ползваме 3D принтери  :)
retrobs.com