Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318387 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2020, 18:33:10
Отговор #820

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колата не знам дали ще видим направена и с отделна тема, но мен живо ме интересува дали на някой ще бъде позволено да открадне този занаят?
Ще е грехота ако наученото(очевадно добре приложено в работата) не се мултиплицира в поне дузина чираци!
Да,това е много сериозен въпрос ... писал съм вече,че занаятите умират (някои вече са "мъртви") за жалост.
След няколко месеца ще ударя 60 и колко ще мога да работя още само "ОНЯ" горе знае ... който има желание да краде ... то сега всички млади се учат от виртуалния нет,а не от реалния живот.
retrobs.com

Декември 14, 2020, 21:16:31
Отговор #821

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ще преподаваш онлайн...  :)) :)) :))
Кандидат съм. Има ли приемни изпити?
Аз да се запиша за "заваряване с електрожен от 3дни до 5мм" -ускорен курс , "ножовки, пили и къде са стружките" или поне "активна и пасивна борба с ръжда'19"!? 
За дипломна работа ше ми е темата "Винкел , арматурни пръти и отношението им към автомобилъ" или "Флекса или плазмената резачка - по добрия скрап"!
 ;D
Колко каси бира е 1 семестър и има ли отстъпки за студенти родени в 20-ти век?

Декември 14, 2020, 21:29:10
Отговор #822

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ще преподаваш онлайн...  :)) :)) :))
Кандидат съм. Има ли приемни изпити?
Аз да се запиша за "заваряване с електрожен от 3дни до 5мм" -ускорен курс , "ножовки, пили и къде са стружките" или поне "активна и пасивна борба с ръжда'19"!? 
За дипломна работа ше ми е темата "Винкел , арматурни пръти и отношението им към автомобилъ" или "Флекса или плазмената резачка - по добрия скрап"!
 ;D
Колко каси бира е 1 семестър и има ли отстъпки за студенти родени в 20-ти век?
Онлайн не става ... компютърен инвалид съм и трябва да си наема секретарка а,от там и разходите ще се вдигнат (за бельо,ресторанти,хотели/мотели) ... иначе за топлинната обработка и молекулното разместване при металите можеш да оформиш винкел в профил (за теб промоция-без анфас)  :))
retrobs.com

Декември 14, 2020, 21:37:16
Отговор #823

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Цитат
Онлайн не става ...
Нямаш избор Румка! МОН не разрешава присъствено обучение.  :P  Засега. Поне снимки качвай да гледаме. Мисля , че на всички им е приятно и любопитно да зяпат как ламарината става кола.

Декември 14, 2020, 21:59:44
Отговор #824

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Нямаш избор Румка! МОН не разрешава присъствено обучение.  :P  Засега. Поне снимки качвай да гледаме. Мисля , че на всички им е приятно и любопитно да зяпат как ламарината става кола.
Няма как да пусна снимки с лоши заварки и криви панели за радост на няколко колеги от форума защото нямам такива ... може би ще мина на ЛС за който иска да гледа ... темата "ретро сервиз" може и да замръзне!
retrobs.com

Декември 15, 2020, 20:14:57
Отговор #825

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
темата "ретро сервиз" може и да замръзне!
МОН каза: Румен да пуска снимки ,барем некой види 10те разлики!

Румене , редно е да споделяш и грешките ,ако такива има ,за да може някой да не ги повтаря. Ай стига си подценявал хората. Нали викаш било форум и който иска аресва ,който не аресва си казва. По важно в въпросния форум е СПОДЕЛЯНЕ на информация! Е ,глей аз колко простотия сътворих ,ама си карам Рендето с кеф. Дано всичката плява дето съм изписал да има кой да извади полезното и да си кара таралясника с кеф!
/то на Рендето му изтече му гражданската и е под навеса ама догодина като я подновя пак ше джиткам , или па ше го дам на щерката ,ако дойде с книжка.../  :winktongue:
И всичко това с кеф и удоволствие.  O0

Декември 15, 2020, 20:38:54
Отговор #826

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,преди много години правих един VW II-ка след сериозен страничен удар (да припомня,че преди да ме изнудят да се захвана с ретро автомобили основната ми дейност беше възстановяване след много тежки ПТП) ...
закупих цяла страница с колоните,рамката на тавана и задна врата но предна врата нямаше в момемта при донора.Започнах да търся при колеги и се оказа,че един разполага/има такава ... "разпънах" я на стенда,изрязах всичко нужно и започнах да нареждам пъзела.Всичко си пасна и остана да отида да взема предната врата.Започнах да я монтирам и се оказа,че е с около 200 м.м. по-широка ... започнах нови замервания,псувах,търсих си грешката и нищо .... оказа се,че колегата ми е продал от двувратка (след като изришно му казах,че е с 4/5 врати).
Ама тогава нямаше такива телефони и камери,че да имам снимки.
Още се разсмивам като се сетя за този случай :D
retrobs.com

Декември 15, 2020, 20:44:31
Отговор #827

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Добре ,че не ти е пробутал задна дясна или пета врата от кабрио...    :)) :)) :)) :))

Декември 15, 2020, 20:47:57
Отговор #828

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Добре ,че не ти е пробутал задна дясна или пета врата от кабрио...    :)) :)) :)) :))
:))
Понеже поръчката беше много бърза (ако може за вчера) бях готов да режа средна колона и задна врата за да пасна всичко ... абе,щеше да стане като английско такси  :))
retrobs.com

Декември 28, 2020, 20:54:12
Отговор #829

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
След пледоарията на адвокат Механджиев (Механджията) в една друга тема ще помоля съфорумците,които се интересуват от развитието на тази тема и желаят да разглеждат  фотоси да ми пишат на ЛС  за да получат нужната им информация.
Весели празници! :)
retrobs.com