Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318392 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 20, 2020, 09:27:49
Отговор #650

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Супер интересен проект :)

Август 20, 2020, 21:35:54
Отговор #651

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Стига за днес! :)
п.п.Снимки в събота  ;)


лудия гений с брадата работи от понеделник до петък,  а фотографа само в събота , а ?...  :D
 а в неделя и Господ почива ....
 като оставим шегите настрана,  това е адски много работа и предварителни измервания, ширини,височини, междуосие и все дреболии, което после се вземат за даденост от редовия зяпач и любител,  но аз съм проучвал схемата със нова кола и ретро черупка  , няма такъв филм , това рамки и стъкла, колонките на вратите, праговете и все допирни точки,  само мога да завиждам на клиента ти, за тебе нямам думи....
Твоят пост ме подсети да споделя пред потребителите на този форум които през времето ми станаха клиенти .... може би сте се запитвали дали съм отделял повече внимание на един или друг проект.
Не,категорично НЕ!
Всеки следващ проект е предизвикателство за мен ... веднъж вече писах,че не робувам на марки и модели ... дали ще е Москвич на бай Киро от КВАРТАЛ Макак на Шумен или Порше на .... все ми е тая ... тенекиите са еднакви както и банкнотите  :)
п.п.И последно да добавя (един "колега" твърди,че има разлика в технологията на каросериите при старите и съвременни автомобили) не,категорично НЕ ... просто новите са по-фини  ;)
retrobs.com

Август 22, 2020, 17:26:06
Отговор #652

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Август 22, 2020, 17:32:34
Отговор #653

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
мерихте ли широчини ,междуосия и други преди да изберете основния донор - шасито , и корубата на волгата за да си паснат максимално или нагаждаш тенекиите на каквото е докарал клиента ?

Август 22, 2020, 17:38:26
Отговор #654

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
мерихте ли широчини ,междуосия и други преди да изберете основния донор - шасито , и корубата на волгата за да си паснат максимално или нагаждаш тенекиите на каквото е докарал клиента ?
Ами,май повече е напасването ... опитвам се да вкарам творчество  ;D
retrobs.com

Август 22, 2020, 17:41:52
Отговор #655

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
да не я видим в една друга тема тука , за гении и инженери нещо беше май ..... ;D

Август 22, 2020, 17:49:16
Отговор #656

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
След като премахнах обилното количество напукан кит от преден десен калник се вижда (както и очаквах),че целия е в деформации (на жаргон-начукан като чобанска манерка) ... отне ми доста време и труд за да го възстановя до положение да поеме минимално количество кит.
п.п.И да напомня пак ... автотенекеджийската дейност не е само рязане и заваряване ... нужно е и възстановяване  :)
retrobs.com

Август 22, 2020, 23:46:13
Отговор #657

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ето едно видео как от Crown Victoria направиха Dodge Charger оня легендарния General Lee
Защото видиш ли всички тенекета за General Lee са налични по магазините.
На тях им плащат да ги скачат във въздуха на разни събития.

 
« Последна редакция: Август 22, 2020, 23:57:06 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 23, 2020, 17:34:21
Отговор #658

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ето едно видео как от Crown Victoria направиха Dodge Charger оня легендарния General Lee
Защото видиш ли всички тенекета за General Lee са налични по магазините.
На тях им плащат да ги скачат във въздуха на разни събития.

 

Е,едва ли мога да сравня американския пазар (търсене и предлагане) с нашия роден ....
retrobs.com

Август 23, 2020, 17:54:21
Отговор #659

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Е,едва ли мога да сравня американския пазар (търсене и предлагане) с нашия роден ....
Пазара им като и държавата им на има няма 200 години ,ама пък мащабите някак си...
При нас държава 1300 +  а, пазар има няма на цели 30 години и какъв потенциял само ,а!?. В развитие един вид. Всяка последна неделя на месеца.... ;D :))
Това радиатора на климатика ли наднича под решетката?