Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318639 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 04, 2020, 21:03:10
Отговор #690

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
 Колега нервите са лош съветник.




Имате ли нещо като ценоразпис ?
Например:

Монтиране на нов калник
Монтиране на нов преден капак
Монтиране на врата 2ра употреба

репатрак предлагаш ли, колко взима

Цялостна реставряция ли правиш, боядисваш ли, жиците опрарвяш ли

Ако нямаш ценоразпис може би си платен на час, ако си платен на час дай си сумата, и пак детайлите кой детаил колко часа труд взима приблизително
Ако имаш някъде такава информация ще ида там да чета, вместо да си губя и аз времето

Септември 04, 2020, 21:26:39
Отговор #691

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
А,нерви ... това са търговскоикономически въпроси.
Явно живеещите извън Бг си мислят,че тук няма регламентирани отношения и майсторите се чешат по главите докато плюнчат химическия молив докато калкулират :)
retrobs.com

Септември 04, 2020, 23:57:41
Отговор #692

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Няма никакво напрежение, грешно съм разбран и въпреки всичко се извинявам

Никога не са ми реставрирали кола, и затова имам много въпроси.
Знаете след всеки бизнес или се създават успешни и доверени връзки, или се разрушават завинаги.
Румбата изглежда пич, само дето е на другия край на Родината
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 05, 2020, 14:38:07
Отговор #693

Неактивен дядо владо

  • Публикации: 44
Имате ли нещо като ценоразпис ?
Ако имаш някъде такава информация ще ида там да чета, вместо да си губя и аз времето
За Сф-то репатрак е 50-60 лв. (в и около) иначе го тури 1лв/км.+ за по-спокойно, труда е 2000-2500 качествено от а до я човекочаса (пак според зависи) и те така.......а и аз правя разлика между реставрация (като за "сема шоу" примерно) и реанимация ( да изкараш здраво ретро на пътя)
Старомоден-няма вайбър, скайп и т.н. 0877 17 07 27

Септември 05, 2020, 17:32:34
Отговор #694

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679

retrobs.com

Септември 10, 2020, 16:14:56
Отговор #695

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Извинявай се, че се намесвам и дано никой не се почувства засегнат, но това с ценоразписа е малко смешно. Естествено, че всеки се интересува колко ще му струва даден ремонт, но тук не става дума за някоя модерна пластмасарка, а за стари автомобили -  две еднакви няма, повечето са със скрити "екстри", а да не говорим, че някой направо се налага да ги изгражда. Това си е бутикова работа - цена дадена авансово няма как да е точна и все някой ще е недоволен.
Отделно, че едно е да смениш 15 килограма капак на някоя Ладичка, с най-прости панти, а съвсем друго на някое старо Кади - 6 метра и 100 кила  ;)

Септември 10, 2020, 17:39:52
Отговор #696

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Извинявай се, че се намесвам и дано никой не се почувства засегнат, но това с ценоразписа е малко смешно. Естествено, че всеки се интересува колко ще му струва даден ремонт, но тук не става дума за някоя модерна пластмасарка, а за стари автомобили -  две еднакви няма, повечето са със скрити "екстри", а да не говорим, че някой направо се налага да ги изгражда. Това си е бутикова работа - цена дадена авансово няма как да е точна и все някой ще е недоволен.
Отделно, че едно е да смениш 15 килограма капак на някоя Ладичка, с най-прости панти, а съвсем друго на някое старо Кади - 6 метра и 100 кила  ;)
Колега,явно не сте виждали ценоразпис или по-точно моя .... има и за "минита" има и за "максита" :)
Разликата е в работните часове ... ако за "минито" една дейност е 5 часа за "максито" може да достигне 15-17.
Ценообразуването по марка и модел за мен е много грешна тактика!От много години работя по този начин и до сега всичко си точно.
п.п.Всеки си има право да дава цена както реши ... до момента не съм давал съвети на колеги как да го правят.
retrobs.com

Септември 10, 2020, 18:48:28
Отговор #697

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Забравих да добавя,че в ценоразписа има и раздели "бус","тежкотоварен", "мотоциклет" ... няма как часовете от там и цените да са еднакви за всички тези МПС-та  :)
retrobs.com

Септември 13, 2020, 17:54:29
Отговор #698

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Тази седмица няма ли да пуснеш малка фотосесия, от развитието на проекта Опел-Волга?

Септември 13, 2020, 18:06:40
Отговор #699

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Тази седмица няма ли да пуснеш малка фотосесия, от развитието на проекта Опел-Волга?
Отлага се за другата събота ... при започването на проекта написах "яваш сеир"  :D
retrobs.com