Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318294 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2020, 17:29:51
Отговор #750

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Ноември 14, 2020, 20:44:34
Отговор #751

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
И от тази страна е била добре гипсирана Волгата  :)

Ноември 14, 2020, 20:59:29
Отговор #752

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
И от тази страна е била добре гипсирана Волгата  :)
Да,"колегите" добре са се справили с "мазилката"  :(
retrobs.com

Ноември 18, 2020, 20:44:39
Отговор #753

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Въпрос. Колко цола са в момента гумите и каква височина?

Ноември 18, 2020, 21:05:58
Отговор #754

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Въпрос. Колко цола са в момента гумите и каква височина?
Аааа,тук ме хвана неподготвен  :( свалях ги няколко пъти но не ми е работата да се заглеждам в гуми,джанти,двигатели ако са даденост.
retrobs.com

Ноември 19, 2020, 19:47:38
Отговор #755

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Питах не заради друго, а защото в момента въпреки че е вдигната, предните гуми изглеждат нереално малки, на фона на дъгата и големия калник.
Но пък това с какви джанти и гум ще бъде е виждане на собственика.

Ноември 19, 2020, 19:54:29
Отговор #756

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Питах не заради друго, а защото в момента въпреки че е вдигната, предните гуми изглеждат нереално малки, на фона на дъгата и големия калник.
Но пък това с какви джанти и гум ще бъде е виждане на собственика.
Арката на калниците си остава в оригиналната дъга ... само дето двата предни са преработвани колкото дълбочината на оригиналната броня.Спазил съм радиусът и може би ще остане с тежи джанти и гуми.
retrobs.com

Ноември 19, 2020, 21:30:49
Отговор #757

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Забелязал съм, че на еднакви коли с еднакви гуми даже и цвета влияе на това как изглеждат гумите. На паркинга на мола, докато дремех да чакам жената, гледах две еднакви тойоти спрели една срещу друга. Едната сребриста, другата червена. С еднакви джанти и гуми. На червената и седяха като изляти по нея, а на сребристата изглеждаха като харизани. Изглеждаха малки за колата. Смятай колко съм ходил да гледам ту едната, ту другата, че накрая се появи и поядосания собственик на червената и ме пита с остър тон "кво му зяпам гумите". Обясних мо на човека що гледам ту едната ту другата. Засмя се, та после и двамата зяпахме и сравнявахме 5 минути гуми. И той се зачуди и призна, че на еднакви коли но с различен цвят, едни и същи джанти с гуми седят различно.  ;)
Та така, на тая хубавица дето правиш, първо трябва да стъпи на гумите си, да се боядиса и едва тогава да се каже гумите малки или големи изглеждат за колата. Дето се вика времето ще покаже, а обственика ще си решава с какво да я кара. Затова и питах вчера за гумите.

Ноември 19, 2020, 21:40:45
Отговор #758

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Забелязал съм, че на еднакви коли с еднакви гуми даже и цвета влияе на това как изглеждат гумите. На паркинга на мола, докато дремех да чакам жената, гледах две еднакви тойоти спрели една срещу друга. Едната сребриста, другата червена. С еднакви джанти и гуми. На червената и седяха като изляти по нея, а на сребристата изглеждаха като харизани. Изглеждаха малки за колата. Смятай колко съм ходил да гледам ту едната, ту другата, че накрая се появи и поядосания собственик на червената и ме пита с остър тон "кво му зяпам гумите". Обясних мо на човека що гледам ту едната ту другата. Засмя се, та после и двамата зяпахме и сравнявахме 5 минути гуми. И той се зачуди и призна, че на еднакви коли но с различен цвят, едни и същи джанти с гуми седят различно.  ;)
Та така, на тая хубавица дето правиш, първо трябва да стъпи на гумите си, да се боядиса и едва тогава да се каже гумите малки или големи изглеждат за колата. Дето се вика времето ще покаже, а обственика ще си решава с какво да я кара. Затова и питах вчера за гумите.
Има логика в твоя пост ... аз съм забелязъл,че колите със светъл и с тъмен цвят дават визуална разлика във фугите между врати и калници .... ако монтирате врата с друг цвят на кола без да е имала интервенция визуално ще има разминаване ... шублерът дава точно но окото казва,че не е така  :)
retrobs.com

Ноември 19, 2020, 23:44:07
Отговор #759

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
джантата прилича на 17 цола, но с това необходимо удължаване на преден надвес предницата еужасно тежка и дълга и съответно изглежда сякаш колата е с 13-ки... мисля си, че ако този проект беше създаден на триизмерно изображение, собственикът щеше да избере друга база за доработка... изработката очевидно е брутално добра, там дума няма... но тази кола за мен ще бъде ужасно непропорционална - самата компановка не позволява дори приблизително напасване на параметри на детайли и прочее - от хечбек с напречен мотор на предно да се постигне хармонична визия на седан с надлъжен мотор и задно, и то с разлика от 40 години в дизайна, е почти невъзможно... знам, че тоя коментар сигурно ще подразни майстора (най-вече заради клиента), но не мога да не си го кажа - това е зверски много и качествен труд, но резултатът няма да е впечатляващ -  майсторлъкът обаче ще е, и това ще гледат всички.