Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 318431 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 21, 2020, 21:43:50
Отговор #770

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Румба, майтапа и таланта ти ,да ги оставим за малко ...
 Ама клиента ти ми е със странни РЕТРО разбирания и вкус, неАм думи за Франкенщайна,  който ще излезе от гаража ти , направо за друга тема с гении и инженери отива , ( тебе за гений те броим, щото като мен за инженер не си завършил)
Бях замислил сериозно такава трансформация на нова основа ( w211 E 55 AMG ) да насадя купе от W114 или W123 , но мерихме и основа ,междуосието, широчини на преден и заден мост, надвеси и общи пропорции и се оказа , че трябва да скъся основата на  донора,  W211, за да докараме междуосието и да запазим пропорциите на старите коруби,  и това ме спря ....
 Дано да е доволен от СЕБЕ си клиента ти , другото го знаеш , ...

Ноември 21, 2020, 22:06:38
Отговор #771

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Румба, майтапа и таланта ти ,да ги оставим за малко ...
 Ама клиента ти ми е със странни РЕТРО разбирания и вкус, неАм думи за Франкенщайна,  който ще излезе от гаража ти , направо за друга тема с гении и инженери отива , ( тебе за гений те броим, щото като мен за инженер не си завършил)
Бях замислил сериозно такава трансформация на нова основа ( w211 E 55 AMG ) да насадя купе от W114 или W123 , но мерихме и основа ,междуосието, широчини на преден и заден мост, надвеси и общи пропорции и се оказа , че трябва да скъся основата на  донора,  W211, за да докараме междуосието и да запазим пропорциите на старите коруби,  и това ме спря ....
 Дано да е доволен от СЕБЕ си клиента ти , другото го знаеш , ...
Не знам как да отговоря ... знам само,че един ден "това" ще се движи по улиците и ще е атракция за едни,а други ще ругаят ... ако притежателят на това превозно средство дава газ с усмивка за мен ще е добре завършен проект.
retrobs.com

Ноември 24, 2020, 19:22:17
Отговор #772

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
и се оказа , че трябва да скъся основата на  донора,  W211, за да докараме междуосието и да запазим пропорциите на старите коруби,  и това ме спря ....
Ето ,че някои това не ги спира. Като започнах с Рендето ,майстора каза ,че ако не се намери нещо за донор ,най вероятно ще трябва да игради щасито наново. Само си го представих и получих сърцетуп. Но ,той си го каза някак спокойно ... Направо се втрещих.  Някой хора само им дай матряла и глей кво стаа. Нали забелязваш на Румбата детайлната изработка на всяко малко парче желязо. Не е като а лепнеш емблемата от едната на другата.

Ноември 24, 2020, 19:56:43
Отговор #773

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
На Румбата работата даже и не съм компетентен и не мога да я коментирам  :D
 коментара ми е за вкуса и желанието на клиента ( нищо негативно) , даже се радвам ,че има и такива хора , искат си своето и това е  ;D
 Относно моята идея за подобен проект,  разликата в междуосието беше около 15 см , и това шаси и кардан трябваше да се реже и заварява наново,  ама то към 500 к.с . и малко разум вкарах, та така се разколебах ( сега само на 320 кс си е 123 - та )

Ноември 24, 2020, 20:05:00
Отговор #774

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
На Румбата работата даже и не съм компетентен и не мога да я коментирам  :D
 коментара ми е за вкуса и желанието на клиента ( нищо негативно) , даже се радвам ,че има и такива хора , искат си своето и това е  ;D
 Относно моята идея за подобен проект,  разликата в междуосието беше около 15 см , и това шаси и кардан трябваше да се реже и заварява наново,  ама то към 500 к.с . и малко разум вкарах, та така се разколебах ( сега само на 320 кс си е 123 - та )
Достатъчно екстри вкара в 123 купето така,че тук/в този форум всички сме "болни" от "болест" дето само старите автомобили лекуват  ;D
retrobs.com

Ноември 28, 2020, 17:25:41
Отговор #775

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Ноември 28, 2020, 18:10:54
Отговор #776

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Аз досега не съм се вглеждал, с 4 врати ли ще остане???
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 28, 2020, 18:17:43
Отговор #777

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Аз досега не съм се вглеждал, с 4 врати ли ще остане???
Ами,така ще е  :)
retrobs.com

Ноември 28, 2020, 21:00:21
Отговор #778

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
ПИКАСО ,  и за твореца и за творението  :D :D :D

Ноември 28, 2020, 21:06:50
Отговор #779

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
ПИКАСО ,  и за твореца и за творението  :D :D :D

 :))
Колкото и грозен да съм ухото ми не е на вратъ а,окото на пъпа  :))
retrobs.com