Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 321619 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 25, 2015, 20:06:27
Отговор #100

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Не, не е врачанска! Софийско е купето, дойде преди години от старозагорскоо.

Май 25, 2015, 20:14:55
Отговор #101

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
това не е ли врачанския чаленджър?  :o  щото като модел мяза на него, и с тоя цвят...
Никога не питам каква е историята на колата (клиента решава дали да ми разкрие неща от  кухнята) аз просто си върша работата.
retrobs.com

Май 25, 2015, 22:49:12
Отговор #102

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
да, и аз се учудих, че може да изглежда така скоро след реставрация... имаше тема в офроуд форума за него

Юни 03, 2015, 21:15:21
Отговор #103

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Никога не питам каква е историята на колата (клиента решава дали да ми разкрие неща от  кухнята) аз просто си върша работата.

Хаха, бе трябва упорито и доста  :)) да се пита, ако трябва и не само собственика /който може и въобще нищо да не знае в повечето случаи/ ами и насам-натам, разбира се, ако целиш връщане в абс. оригинален вид.
Понеже допълнителното инфо, колкото и да е плаващо и недоказуемо /извън нали сайтовете и разни там сводки с данни по Нета, които специално за Чаленджър са доста богати/ може да разкрие неща от полза за реставрацията, които няма как да разбереш по остатъците от метала и каквото там е физически все още налично.

Иначе да, колегите се сещат, предишната му уж реставрация и тоя зелен цвят бяха у Враца правени.
А оригинално колата беше някакъв син металик.
И за да довършим историята на произхода, трябва да споменем, че тоя Чаленджер, базова версия с шестак мотор и тройка ръчни скорости, оригинално и с плоския стандартен преден капак без дупки поръчана, има отн. интересен първи собственик у нас.
Това е известния през 70-те и 80-те години цирков акробат Йулиан Мицев.
Познавам го лично от дете по стечение на обстоятелствата, и разбира се помня и всичките му коли по соц. време, които основно си бяха американски.
След като продаде Доджа в началото на 80-те в района на Стара загора, той известно време караше един жълт Пинто база Форд Мустанг 2 с 5.0 мотор. А след него, чак до края на 80-те, акробата караше един първо черен, после кафяв със златни пръски Транс Ам 3 ген 6.6 мотор.
Който точно този Транс нашия колега Пешо Панов може и да е виждал като малък за малко пак по Стара Загора, защото оттам беше закупен на един търг на конфискувани коли Транса.
Е, може пък тази последна УС-кола на акробата да е и косвена причина и Пешо още от малък да се привърже бойно към този култов модел от филма Смоки и бандита, и разбира се- Шофйорът.

Та такива работи с историята.
Кола без история за мен е като жена с малки гърди, или още по-лошо, жена с присадени такива.  ::)
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 21:17:55 от USfan »

Юни 05, 2015, 20:22:10
Отговор #104

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Мда,едва ли фаянсаджията  правещ ремонт на баня в Обеля или Люлин пита кога  герой на соц труда е поставил последният елемент на панелката? ;D
retrobs.com

Юни 05, 2015, 20:33:54
Отговор #105

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
... герой на соц труда е поставил последният елемент на панелката? ;D

и заслужил значка "Отличник в соц. съревнованието" ...  :)

Юни 07, 2015, 12:28:19
Отговор #106

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
това не е ли врачанския чаленджър?  :o  щото като модел мяза на него, и с тоя цвят...
Баш той е ;) А на снимката се вижда и последния му собственик :)

Август 07, 2015, 20:11:23
Отговор #107

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Не е Форд от 50-те ама пак си е работа ...
retrobs.com

Август 07, 2015, 20:12:17
Отговор #108

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
retrobs.com

Август 07, 2015, 20:13:14
Отговор #109

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
retrobs.com