Автомобили > Италиански автомобили

Alfa Romeo Alfasud Sprint - 1976

(1/8) > >>

Speeder:
Дойде време да представя пред ClassicCar-bg.com най-автентичната, свежа и запазена Алфа Ромео в България.
Собственост на един манияк на тема Спринт, който искаше да има стойностна и недокосната от български „майстор”.
Автомобилът е Alfa Romeo Alfasud Sprint.
Произведен 1976та година (това предстои да бъде потвърдено от Alfa Romeo в Италия), първа серия и е с двигател 1300 кубика боксер, 75 к.с. , един карбуратор и механични пулове на клапаните.
Боксерните мотори на Алфа са изключително надеждни и дуракоустойчиви, стига да се спазва елементарна поддръжка и да се пази картера от удари. Последното е причина за смъртта на повечето боксери. Дивите балкански собственици удрят стоманеният картер, той залепя за всмукателя на маслената помпа, недостатъчно мазане и лагерите на коляновия вал заминава.
Мотора на този Спринт е с един карбуратор и лично на мен ми направи впечатление звука и работата на мотора. По-тих е и не е толкова дрезгав и звучен като следващите двукарбураторни версии.
Конкретната кола има невероятна аура, която може да се долови от всеки човек отделил дори и малко внимание на детайлите.
Всичко е оригинално, всичко мирише на ново и функционира така, както и преди 37 години.
Останах без думи, когато видях състоянието на салона. Оригинална тапицерия „шотландско каре” в 100% оригинално и перфектно състояние. Само по брошурите съм виждал такава.
Алфата идва с всички документи, които доказват произхода и, и подробно описание на сервизното обслужване по дати.
За жалост част от оригиналите са останали в КАТ при регистрацията, но са направени ксерокопия.
Спринтът е докаран на ход от Милано като по път е прехвърлил числото 40 000 на тахометъра. Никакви проблеми по пътя. Само удоволствия! 
 

koruderliev:
Браво! Сякаш от музей са я извадили :)

rsk:
Възхитително!!! Голям късмет е да попадне човек на подобен екземпляр, нямам думи.
Със здраве да си я гледа и поддържа собственика!

krankenstein:
Бижу! Толкова запазен Спринт и то от най-ранната серия е доста трудно да срещнеш не само у нас, но и в родината и предполагам. Чудесно, че е попаднала в наистина добри ръце.

peter 1978:
Страхотна кола, страхотно състояние!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия