Автор Тема: Alfa Romeo Alfasud Sprint - 1976  (Прочетена 17681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2013, 16:55:33
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
уникална е наистина! но защо лявата кожена част на шоф. седалка изглежда много по-лъскава от останалата кожа?

Това и аз го видях, но след като публикувах темата.
Ще разгледам следващият път като се видим с адаша.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 29, 2013, 18:41:18
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Прекрасна кола. Като чисто нова е. И е бяла. Белият цвят е с особено значение. Подобаващо подхожда на марки като Алфа Ромео, Пежо, Ягуар и някои други овални английски марки. Излъчва чистота. Трудно е да се поддържа и пази от повреди, обаче. В същност е непретенциозен цвят. Под негово въздействие лесно и добре се скриват недостатъци, като малки драскотини и кривини по ламарините. Които, ако е тъмен биха личали от сто километра.  Много е готина. Дано бъде такава и за напред. С малки изключения, аз лоша Алфа не съм видял. Поне не тези в стил ретро. Сигурно защото не ги карат ежедневно и целогодишно по десетки хиляди километри. А и не това е предназначението на един такъв автомобил. Колкото и да му се иска на човек ежедневен транспорт от този стил, реалността и движението в трафика го съсипват точно за 2-3 години.  Човек има една странна свобода....

Май 29, 2013, 20:01:56
Отговор #12

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Уникална е Алфата, наистина. Това, че е сменено едно парче кожа не е болка за умиране.  :D

Май 30, 2013, 11:31:13
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
уникална е наистина! но защо лявата кожена част на шоф. седалка изглежда много по-лъскава от останалата кожа?
Това е най-уязвимото място, особено при спортни седалки тип Рекаро първо там се протриват при честото качване и слизане... просто трябва да се намери кожа по-близка до оригинала... това да и е кусура.
Навремето и аз първо се увлякох по италианките, наистина при шофиране дават усещането за Автомобил с голямо "А". Имал съм фиати 600 и 850 Спорт купе, после за малко да си купя и 124 Спорт купе, но финансовите ми възможности тогава бяха силно ограничени и всичките тези коли имаха ужасно изстрадали купета, за да са ми по джоба цените... затова навремето се отказах, а сега вече съм навлязъл надълбоко в съвсем други води :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 06, 2014, 11:37:54
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Покрай реставрацията на моя Спринт едно возене в белия красавец ме вдъхнови истински.
Направихме си разходна по обезлюдялите булеварди на нощна София. Точно като в седемдесетте! :)

Спринта вози стегнато и уверено преминава през неравности. Няма подскачане, няма тропане нито дрънчене. По паваж вози гладко и тихо.
Вратите се затварят с леко усилие заради перфектните му уплътнения.

Уредите се осветяват от мека зелена светлина. Помислено е и за подсветка на управлението на парното.

Замислих се, че като се возиш в стара Алфа се наслаждаваш на самата машина повече отколкото на возията.
Няма значение накъде си тръгнал, важното е да се движиш и да усещаш!



145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 06, 2014, 11:51:14
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Адаш, със всички класик коли е така, особено спортните - таблото, волана, звука на мотора... изобщо усещането за Автомобил. Това не е просто комфортно придвижване от т. А до т. Б... макар че и в това отношение май са доста по-надеждни от съвременните "тамагочита", стига да са добре поддържани разбира се :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 01, 2015, 22:35:20
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Красавецът не е спирал да кръстосва България откакто дойде от Италия


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 03, 2018, 08:07:19
Отговор #17

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Този чудесен Спринт продължава да се радва на безусловните грижи на собственика си.

Километража се върти и носи само усмивки! :)
През 2016 година Спринта даже се върна до Италия за да участва в 40 годишнината от създаването на Алфасуд Спринт

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 29, 2018, 10:24:42
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 29, 2018, 11:13:29
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, колата пътешества!
А фона е идеален, интересна находка, но и типична за бълг. села.
Партера е правен и почти довършен през соца, а надстройката е почната сигурно през 90те.
И понеже в капиталистическото стопанство мазилката е вече на пазарни цени, просто не е нанесена на горния етаж.  :))