Автор Тема: Моето Audi 100 2.3E C3 Avant 1990  (Прочетена 23968 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 21, 2013, 13:31:32
Прочетена 23968 пъти

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Привет колеги!

Нека и аз да се похваля с придобивка(да не е от много скоро(8-месеца) но до сега правих какви ли не щуротий по нея)
За съжаление нямам снимков материял защото с омазани ръце нямам как особено да снимам но поне мога да разкажа и изброя през какво се минава след некадърни предишни собственици и майстори...Та значи:

Колата е "родена" 1990-та  2.3Е 5-так 136к. NF с с климатроник,ел стъкла,огледала...
Взех я началото на октомври.
Още на огледа колата не палеше.Пулих се...зяпах...и накрая се сетих - "абе дали не смуче въздух от някъде?"(мноого са капризни на въздух)
И о дааа чудо - въздуховода към дросела където бе монтирана плочката на газта - скъсан с дупка в която може да влезе малко коте  ;D отгоре на всичко и по дълъг от необходимото(въздуховода де)
Срязах го,напаснах,затегнах скобата към дросела,картерни газове,механичен инжекцион и завъртях ключа...
Колата запали без да се замисли.Заработи перфектно.Тихо и спокойно...
Покарахме я малко насам-натам.На бензин - на газ.Работеше и вървеше идеално.О! Радост
Имаше си и забележки де - ел стъклата не работеха,ревеше за обслужване и настройка на мех.инж и АГУ и още много други неща които ще изброя.Така с усмивка на уста и след щателен преглед за течове и други по мотора купих колата.
Всичко си беше ОК.Нямаше гражданска - платих я(176лв)
Нямаше ГТП и преглед и паспорт на АГУ - направих го - 70лв( плюс стикерче на задното стъкло  ;D )
После реших да видя защо ел стъклата гне работят - бушони,релета - ОК ама ток до модула за управление - няма.
Оказаха се скъсани кабели във вратата.Възтанових ги и ХОП!Имах ел стъкла.Климатроника работеше идеално,ел огледалата също.
Дойде време да напазарувам части за обслужване - останах поразен...
Бях приготвил около 400лв за да купя всички необходими неща за обслужването на мотора но...приятната изненада дойде като калкулираха сметката:
Ангренажen ремък,водна помпа,ролка,филтри,ремъци на хидравлика,алтернатор и климатроник,масло,добавка за промивка на мотора,кабели,свещи,дистрибуторна капачка,палец - всичко 220лв  :o
Захванах се и я обслужих.Започна се едно бЕсно каране всеки ден - работа,пътувания,разходки - нямаше отказ но...
Изведнъж ми отказа датчика за температура на таблото и то докато пътувах за Стара Загора - бях малко на тръни понеже имах още около 30км до града но стигнах резаварийно.Там подмених датчика и като бе тръгнало смених и този на перката.
Седмица по късно щастието пак бе помрачено - водния радиатор протече.реших че новото си е нови - 162лв и радиатора бе мой.Купх антофриз,промих системата и поставих радиатора.КЕФ!!!
Месец по късно на път за Рилския манастир - като спрях горе - УЖАС! колата ми кърви  :o  :( Буквално! Тече хидравлична течност като лейка от помпата.Незнам как но слязох до долу без да се пребия(имах течност де в съда)купих още и наливах докато се прибера до София.
Тук вече купих 2-ра ръка помпа която работеше и работи все още идеално.
Така дойде и по студеното време и колата се сдоби с Нови зимни гуми.
Но магарията не спира до тук - бях тръгнал на банкет.На 300м от нас колата загасна,заби муцуна и отказа да запали повече?!?!?!Гледах,мислих и накрая я оставих.Добутах я до нас(с помощ де.то тоя кораб не се бута току-така) и отидох на банкет.На другия ден започнах да търся проблема - оказа се комутатор - купих нов - пак ме изненада цифрата - 31лв - монтирах и колата запали веднага.
Точно на нова година пътувайки за Маджаре колата започна да се държи странно?!Държеше високи или ниски обороти на празех ход,нямаше мощност,даде ми разхо 25 извън града.Гаснеше безпричинно.работеше на колкото цилиндъра пожелае-когато пожелае...Прибрах я тук и взех решение свалям мех.инж.стъпков мотор и гледам какво става.
Оказа се че стъпковия мотор е заминал,както и Г-образния вакуум към него(имаше цепнатина).
Взех стъпков мотор 2-ра ръка и вакуум от кола непомирисвала газ(личеше си а и наистина колата нямаше следи от АГУ)
Монтирах ги и колата заработи поне на едни обороти но пак не вървеше.Решението бе твърдо - нов механичен инжекцион.
Купих го(213лв от Германия) докара ми го колега който си идваше от там.
Това не е моята кола - върви като нова,работи и мърка като коте без значение на газ или бензин.
За да бъде пълно обновлението обнових и АГУ-то.Всичко - тръбички,тройници,изпарител,клапан(без бутилката)бе подменено с ново.Сега поне ми е мирна главата...
Месец по късно слизайки за работа видях нещо което ме заболя...Някой бе опитал да отвори колата - набил отверка или нещо такова в ключалките но не е имал успех.Вакуумното централно не поддава.Тохава решил да потроши дръжките...Смених ги.както и патронниците...Много ме заболя...
В края на март се сдобихме и с нови летни гуми.
Преди месец смених накладки и термостат.
Общо взето това е моята история с тази хубавица.Всичко се води грижливо.Колата има сервизна история от как е кола.За около 1 год няма(докато не е била моя)
Замислил съм и още много неща но за тях по късно.Ще ви държа в течение!
Поздрави!
Надявам се не съм доскучал...много  ;D Ето и малко сними











« Последна редакция: Юни 21, 2013, 13:53:57 от dido1903 »
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Юни 21, 2013, 17:49:42
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много добре изглежда кораба ,изпъната и лъскава  ;) Не жалиш пари в поддръжката и след като и изчистиш наследените проблеми ще се радваш само на шофиране  ;D Не харесвам особено ауди от тия години ,но тоя модел е наистина готин и привлича вниманието.Успех!

Юни 21, 2013, 20:03:54
Отговор #2

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Страхотен автомобил, колега, със здраве да си го поддържаш и много безаварийни километри да навъртите заедно! Много ми харесват задниците на тези аудита от онези години :)

Юни 21, 2013, 21:25:28
Отговор #3

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Голям уникат, не бях виждал този модел. Най много ми допадна арматурното табло, в сравнение с 80-ките това е едно стилно бижу. Хиляди безаварийни километри!
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юни 21, 2013, 23:28:04
Отговор #4

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Благодаря на Ви колеги!Ще се постарая за напред да има и снимки на интервенциите за да добиете представа за това колко пагубно е за една кола нередовната и некадърна поддръжка(не се съмнявам че знаете просто искам покажа конкретно за какво иде реч та ако някой се сблъска с подобни проблеми да знае как да се справи)Най-важното е това което каза колегата  didotooo - никакво жалене на средства.Напред и нагоре ;)
Предстои смяна на компресора на климатроника тъй като днес започна да поскърцва.
Проблема се оказа в гумения съединител между основната шайба на компресора и тази на която лежи ремъка.Все още не съм го свалил(компресора) че да видя дали подлежи на ремонт.Стискайте палци!
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Юни 27, 2013, 13:03:46
Отговор #5

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравей колега,
Честито и от мен. Тази кола я гледах през пролетта на миналата година още преди да я обявят за продажба. Търсих точно този модел и тази кола беше най-близо до това което исках.
Бяхме договорили много приемлива цена със собственика, но се отказах, защото колкото пъти ходих, толкова пъти откривах нови и нови проблеми.
Като гледам през какво си преминал за толкова кратко време изобщо не съжалявам, че не съм я взел. Иначе колата наистина има потенциал, защото интериора и купето са запазени а има и климатроник.
Съжалявам, че така и не намерих читава такава кола и съвсем наскоро след поредния неуспешен опит вече се отказах да търся.
Желая ти проблемите вече да приключат и да и се радваш дълго време.
Поздрави

Юни 28, 2013, 14:52:04
Отговор #6

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Благодаря колега - да зная за премеждията и желанията за такъв автомобил.Подробно изчетох темата която бе пуснал.
Да доста неща и правих но си заслужава всеки лев.Дано наистина проблемите приключат.За сега няма нищо фрапиращо или пречещо на колата да се кара постоянно(само за сведение - от миналия уиикенд до вчера не съм я спирал - София - Монтана - Бело Поле - Монтана - София - Пловдив - София - Кюстендил - София)Среден разход при скорост около 130 - 150км/ч по магистралите и 90 - 110км/ч по междуградските пътища - 8,5 - 9л газ)

п.с По отношение на проблема с климатроника и по точно компресора - взех 2-ра ръка и го подмених.Стария ще се ремонтира и ще отиде при останалите ремонтирани и рециклирани части ;)
Цената му бе смешна(60лв 2-ра ръка работещ и доста запазен или поне така изглеждаше)
А смяната на гумения(в последствие разбрах че се казва електромагнитен съединител) се оказа пак евтина(частта + работа - 35лв)


Това е за сега.Скоро ще има и още.

п.с 2 Малко снимки от една разходка есента до Рилския Манастир(когато ми протече хидравличната помпа)
Уникална красавица е на фона на есента...





Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Август 26, 2013, 16:43:13
Отговор #7

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Малко Ъп по темата за кораба майка  :winktongue:

На 5.08 заминахме за Созопол.Бяхме 3-ма идиота в колата и претъпкан с какво ли не багажник(то на тоя змей багажника може ли да се напълни?!?!?!)Изуми ме разхода на газ.При скорост 120 -130км/ч(на места за малко 150 -170км/ч) една бутилка(повече от 40л не е събирала никога) стигна от София до Созопол.Даже като си тръгвахме ми стигна до 1-вия Лукойл посока Бургас.
На връщане - същото 40л газ - от въпросния Лукойл(е не мога да се сетя до коя и каква база беше близо  :-\  ) до София(по точно до бул.Сливница - Орион.Там ми свърши газта и за 300м се прибрах на бензин.
На връщане се прибирахме през ноща и скоростта ми бе 130 - на места 150км/ч
Цялото това обяснение е с включен климатроник на отиване(беше 33градуса) а на връщане - нощен хлад.....

Днес се прибрах от с.Венец обл.Карнобат.Пътувахме семейно по неприятен повод.Равносметката е пак същата.При следния преход:София-Безденица(на 20км от Монтана) - Стамболийски(на 20км от Пловдив) - с.Венец(25км от Карнобат)
малко преди въпросното село газта свърши(около 430км) (все пак 5 човека и багаж)

През всичките изброени пътешествия колата се държа чудесно.Установих само че имам за смяна втулка на десен носач(легнах и видях защо леко тресе при 130км/ч)

Това е.1500км(плюс това пътуване от което си идвам днес - София - Кюстендил - София) безпроблемно.
Ето и малко снимки от един красив черен път ..  ;D










п.с Благодаря на dido1903 за качването на снимките тук.Почерпката остава - както вече казах  :winktongue:
« Последна редакция: Август 26, 2013, 18:23:45 от Delane »
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01

Август 26, 2013, 19:29:12
Отговор #8

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
едно такова авантче, ама 10клапана турбо с куатро искам някой ден :)   класика е вече и не се намират ц3-ки

Август 27, 2013, 03:05:30
Отговор #9

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Мхммммм определено с турбо ще да е още по голям звяр.За съжаление ако се намери такова ще е или в лошо състояние(особено мотора и турбото) или ще е перфектно за луди пари.
Но дори и с този мотор - опъва се сериозно по скорост и доускорение на почти всичко.Като навлезе в 3200об/мин и ускорява като луда.Не посмях да я вкарам в максимални възможности заради втулката на носача,но преди да разбера за нея(на отиване към Созопол и на новата магистрала) поддържах без проблеми 190км/ч за около 5мин.Само ей така.Да я пробвам  >:D

И да колега прав си.Не се намират такива.Има няколко за продан които са 1.8(без никакви екстри с мотора на 80-ка )
Има една 2.0 115к.с с екстри но без допълнителните уреди.
И една 2.0 Турбо Дизел орязана без нищо
Това е за авантите.
Седаните са малко повече но са предния модел със старото табло.
Малко сме ама ще се пазим и поддържаме  :winktongue:
« Последна редакция: Август 27, 2013, 03:10:00 от Delane »
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01