Автор Тема: Москвич 2140 - история на модела  (Прочетена 31046 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2022, 23:27:53
Отговор #30

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Относно серийните номера по месеци, може и да има нещо вярно. Поне моето излиза произведено месец и нещо преди да е купено :) Относно промените по месеци през годините....или е много не пълно или много не точно... Когато се преминава на пластмасови перца на броните, реално в същия момент се сменят престилките  и предните калници( поне) ...Тогава мисля сменят и волана. Не пише за преминаването към  дефорсиран мотор в серийното производство... и т.н.

Януари 03, 2022, 11:08:18
Отговор #31

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Привет,
Поздравления за начинанието, аз също ползвам тази статия. Но, следва по-корективно да подходиш към превода, още в началото става ясно, че не е нов километражът през февруари 1976 г., а таблото. Километражът с кръглите уреди се вгражда сам по себе си още от началото на 1974 г. мисля.
Има и редица други неточности в превода - не се променя текстурата на пластмасовите детайли, те реално обхващат само пепелника и обшивката на предните А колони - променя се структурата на винила на таблото, корите на вратите и тунела около скоростите и т.н.
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 11:12:14 от Avtolubitel »

Януари 03, 2022, 23:39:54
Отговор #32

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Текстурата на таблото и другите детайли с полиуретан се променя 3 пъти. веднъж някъде 76-77 и след това около 81-2ра .

Януари 12, 2022, 13:17:36
Отговор #33

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
      Значи при моя скромен опит съм виждал и притежавам 5 вида табла на 2140 - първите от 76г. са черни със ситна шарка. След това през 77г. има черни със едра шарка. През 78г. стават сиви със едра шарка, през 81г. стават сиви с различна едра шарка, а някъде 82г. вече стават сиви със ситна шарка /но различна от тези през 76г./ Съответно и останалия полиуретан в купето съответства на таблото. Относно останалите неща от статията мисля че почти всички съвпадат, тъй като реално съм виждал такива изменения на реални москвичи които всъщност са ми паркирани в двора :) Също съответстват и номерата на купето по месеци и години.

      А сега нещо интересно дето доскоро не знаех и пак научих от Drive2.ru: Преди 2140 или може би паралелно е била разработвана серията 3-5, която била със пружинно задно окачване и даже автоматична скоростна кутия. Съответно прототипа не бил одобрен за серийно производство тъй като явно щяло да е много скъпо и завода се ограничил до новия модел 2140. Първоначално било взето решение 2140 да бъде с пружинно задно окачване, същото това от прототипа 3-5. Били произведени 6 бр. 2140 с пружинно задно окачване, като за целта имало съвсем малко изменения по купето. Изпитанията показали обаче че на моменти пружинното окачване се представя наравно и дори по зле от ресорното, поради което решили че няма смисъл да се вгражда серийно и останала старата, безотказна и направо вечна система с ресори. Какво е станало с тези прототипи никой незнае, но толкова е било сигурно, че новия 2140 ще бъде с пружини, че дори са отпечатани множество книги за ремонт на новото окачване, дори на немски език. Аз скоро си купих такава на български от 78г. където действително има схемата на пружинно задно окачване и инструкций за ремонта му. Интересното е че е издадена 78г., а реално си е останало в забрава още през 76г. Има само една единствена снимка на 2140 с пружинно окачване и тя е явно от представянето на модела:



А ето и снимки на самото окачване:













      Окачването било изпълнено с два щамповани носача, две надлъжни и една напречна щанга. И за една бройка познатите ни 2140 щели да бъдат изцяло с пружинно окачване. Но москвич си е бойна машина и явно само ресори могат да го удържат в пътя :)