Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 133850 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 28, 2013, 11:02:21
Прочетена 133850 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Май е време да се похваля с още една Алфа в гаража.
Колата я взех съвсем скоро от собственик и голям манияк на Спринт, който мина на Спринтове от преди фейслифта. 
Колата си беше в Перущица и се радвам, че остава тук! Концентрацията на стари Алфи в изключително висока в това малко градче. O:-)

За нея:
Моделът е Alfa Romeo Sprint QV (Quadrifoglio Verde) произведена 1983г. .
Предно предаване с боксерен двигател, 105 коня с механични пулове на клапаните и два двойни Вебера. Това е малкото братче на моята Алфета .
Sprint e чудесен модел с характерна за спортните италиански купета от 70те форма.
На дизайн е по-опростен от GTV, но за мен си остава много привлекателна Алфа Ромео.
Доста бройки са се движили из България с идването на демокрацията, но днес за останали изключително малко.
Моята е карана в последните 5 години като ежедневна кола през лятото, като предното кърпене не е било особено качествено.
Проблема на тези автомобили е ръждата. Изключително лоша защита от корозия, въпреки твърденията за супер галванизация по рекламните брошури. Наел съм се със задачата да възстановя ламарините на купето. За съжаление нямам условия да го направя аз и ще трябва да търся майстор.
За момента колата е с регистрация, документи и в добро техническо състояние. Доста от вас са я виждали по ретро ралита и паради.

Ако стане купето така, че да ми хареса продължавам с детайлите.
Имам да сменя предната решетка заедно с фаровете, понеже в момента е с решетка от преди фейслифта. Липсват и страничните пластмасови лайстни на вратите понеже на предния собственик така му харесва повече. Предната броня не е монтирана правилно и хем виси, хем стърчи.
Все още се намират части по техниката, но колата е с много нови части по окачване и ремонтиран двигател.  Боксерните мотори са все още много разпространени, макар и в инжекционен вариант.
За 105 Алфови коня би трябвало да е доста зло купенце.
В момента не върви както ми се иска, но мисля, че с реглаж на карбураторите от мой доверен човек ще има разлика или най-малкото ще разбера дали всичко с мотора е наред.
Не мисля, че някога ще достигна състоянието на Алфетата, но и не ми е това целта. Искам кола, която лятото да карам по-спокойно и да ми стои на паркинга без да и треперя. Зимата в гараж!  >:D

« Последна редакция: Декември 17, 2020, 12:31:34 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 28, 2013, 11:45:09
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честито! Хубава кола си намерил, а като оправиш забележките, които си изброил по - горе, ще стане още по - хубава! А и ако й намериш и едни оригинални, но лети джанти... Малко странно ми се стори зеленият мокет на пода, но после забелязах, че зелено има и на тапетите на вратите, както и на броните. Може даже да се приеме и за някаква символична връзка със зелената ти Алфа :) .
Друго, което ми направи интересно впечатление е оригиналната ти ограда - някой доста се е постарал и е подходил с фантазия при изработката й! А е и добре поддържана, което е рядкост в наши дни - браво! Може при следващото боядисване да замениш жълтото с бордо, за да е в унисон с колите ти ;) .

Поздрави още веднъж за прекрасното купе (не знам как ще я оставяш където и да е, без да й трепериш, но айде да не задълбавам повече)!

Юни 28, 2013, 12:18:41
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
еее честитооо Митко :)  ...ще трябва да ти подарим замък, че да има къде да ги складираш ;)

Юни 28, 2013, 16:44:47
Отговор #3

Неактивен UT__AT

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
честита, със здраве да си я караш.

Юни 28, 2013, 18:20:56
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Честито,честито! Автопарка се разраства май с италианска насока.

Юни 28, 2013, 23:48:18
Отговор #5

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Честито, Митко! Сдобил си се с хубава Алфа. Със здраве да си я караш.  ;)

Юни 30, 2013, 10:18:49
Отговор #6

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Честито и от мен! Определено Спринтът заслужава да е при теб , попаднал е на правилното място  :) Алфата обикновенно сама избира собственика си , а не той нея  ;) Наистина дизайнът е сходен и доста хора бъркат двата модела , но същевременно имат и много разлики в концепцията - боксер и предно предаване срещу редови 4 цилиндров, трансаксел ск. кутия и задно предаване  8)) Лошото на този модел наистина са ламарините и дано бързо намериш съвестен добър майстор .
http://alfasud.alfisti.net/indexe.htm


Юни 30, 2013, 12:05:08
Отговор #7

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Eeeee Ч. Ч ( Чудесна и Честита )  ;) :D

Юли 02, 2013, 11:05:38
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Мерси, мерси!
Аз гледам да удържам страстите, че има бая работа по купето.
Видя ли хубаво купе ще се развихря и с другите неща.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 03, 2013, 22:35:05
Отговор #9

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
честита придобивка , много красив автомобил със  здраве да го караш. :)