Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce 16v - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 63232 пъти)

didotooo, welded и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 26, 2013, 16:31:40
Отговор #20

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4436
За Спринт няма цели панели все още.
Може би ще минат едни 15 години докато се повиши интереса и цените на частите за да започне производство.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Август 26, 2013, 20:14:07
Отговор #21

Неактивен vankovarnata

• Публикации: 233
Говорих примерно цял под, а не кръпки. Изработва се самостоятелно всеки детайл според изрязаното.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Август 27, 2013, 20:14:48
Отговор #22

Неактивен krankenstein

• Публикации: 6606
Лелее, тоя кит ми се чини поне сантиметър да е дебел! :o Трябваше да снимаш с линийка за по-голяма убедителност... затова съм предубеден към "реставрирани" у нас коли, освен ако не съм видял подробна история на реставрацията в снимки. Предпочитам колата ми да си стои със следите от времето под боята, отколкото с половин тон кит.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 29, 2013, 22:33:56
Отговор #23

Неактивен fit_ness

• Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
На майсторите трябва да им се виси над главите. Миг невнимание от твоя страна и са лепнали два пръста кит. Жалко, че не можем сами да си правим бояджийските работи :winktongue:
ЗАЗ-966   1971г.

Септември 16, 2013, 11:34:44
Отговор #24

Неактивен Speeder

• Администратор
Тези дни имаше визитация при пациента.

Кърпежите вървят.
Почти целите дъна ще са сменени. Интересното е, че нямат уребрения и ще стане съвсем като заводско като се боядиса.
Малки са, а и с по-сложна форма затова нямат ребра явно.

Междинните прагове са сменени също.

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Септември 19, 2013, 07:12:12
Отговор #25

Активен hydrometalique

• Публикации: 1682
    • http://www.dsclub-bg.com
Пациентът ще оздравее, сигурен съм !
Успех от мен !

Октомври 09, 2013, 11:08:36
Отговор #26

Неактивен Speeder

• Администратор
Може още да нямам здраво купе, но си купих здрав мотор!

Е, колко е здрав ще се види като го отворим за ревизия, но е голям красавец :

1700 16V BOXER

Очаквам с него Алфата наистина да "СПРИНТира"  :))
В 16 клапанова версия не се е вграждал оригинално в Спринт, но на запад го инсталират без проблем.

Винаги съм искал и някоя по бързичка Алфа (ако може боксерна) ,но пък нямам нито време, нито място да се занимавам с прехвръляне на двигатели и модификации. Точно поради тази причина на дневен ред не стоеше конверсия към 1.7 16 клапана.
Поне не до момента, в който Пешката от Алфа форума не се появи с идеята да се заеме с конверсията към 16 клапана.
Аз не се отнесох много сериозно докато пак той не ми звънна с новината, че има работещ 16 клапанов боксер и ме чака да го чуя.
Чух го. Е, не е съвсем идеален, но се надявам да стане след ревизията, която му предстои.

С новия мотор от 145ца идват и някои проблеми на първо четене.
Нужен е всмукателен колектор, както и изпускателен от Алфа 33. Всмукателният е по-висок при 145/6 и не се събира под капака. Въпреки това, в интернет видях един Алфасуд с точно такъв колектор под капака. Предполагам са му скъсили рънърите.

Голямата дилема е по окачване/полуоски.
В миналото моя Спринт е конвертиран към окачване от 33ка 1.5 , 2ра серия. Дисковете отпред са външни. Стабилизиращата щанга е захваната отстрани на носача. До колкото разбрах от Боби така са по-старите боксерни Алфи. На 33 16в щангата била по-тънка и захваната отгоре на носача.

Вариантите ми са два:
1. Оставам си с настоящото окачване и полуоски като сменям двигателя и на предния тампон се прави подложка, за да го повдигне мотора от оригиналната греда за 8 клапана.
2. Сменям гредата пред мотора с такава от 33 16 клапана, но ще ми трябват и полуоски, носачи и амортисьори от 33 16клапана т.е. кола донор. Тук недостатък е по-тънката стабилизираща щанга отпред.

Увериха ме, че вариант едно е изпитан и при него работи чудесно. Моторът е захванат солидно за гредата и няма проблеми.
За момента остава този вариант. По-евтин е и стабилизиращата щанга ще е по-дебела.

Най-вероятно мотора ще го сменяме пролетта, защото купето не е готово, та има време за размисли и подготовка.
Рибата в морето, олиото вече цвърчи в тигана. Малко такава е работата за момента, но би трябвало да стане.

Ей, така от нищото и си отворих супер много работа  O0

Октомври 09, 2013, 12:57:53
Отговор #27

Активен fulcrum

• Публикации: 3738
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Подрравления!   :)

Свирни за още подробности!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 09, 2013, 19:59:45
Отговор #28

Активен fifo

• Публикации: 813
Хаха, честито! :))

Така е с колите, които стягаш за няколко годинки  ;)

За бърз боксер що не прибереш оная 75-ца?
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 09, 2013, 20:05:47
Отговор #29

Неактивен Speeder

• Администратор
Коя 75ца?
Те са с редови и В6 мотори.

Sud, Sud Sprint, 33 и някои 145/6 са боксери.