Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 135406 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 04, 2015, 17:59:21
Отговор #260

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Този гараж с баварците, ако е където си мисля, да знаеш, че наблизо дремят и два класик шкоди, макар и не толкова лачени /засега/ ;) А тракането на накладките как точно се проявяваше, постоянно ли беше? Аз имам подобен проблем с Пежото, но само на заден ход, макар че наскоро ламаринките ми бяха сменени с чисто нови, освен това спрат повече от отлично, но според майстора се дължало на конструктивен недостатък - асиметричните накладки...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 05, 2015, 08:20:07
Отговор #261

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Не знам да има кола с фабрично тракащи накладки  :))

При мен тракаха при спиране и при движение по паваж и постоянно :) Тракат като кастанети.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 05, 2015, 16:38:43
Отговор #262

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има. И не е проблем тракащи накладки, ами това, че целия апарат започва да дрънка. Като нещо, което аха-да се откачи. Та, има такава кола. Пежо със колесни спирачни цилиндри ,,Teves". Което е по-надеждно, но и по-зле от ,,Girling" и ,,Bendix". Първия модел, когато се раздрънка се поправя със смяна. Въпреки, че има пружинни пластини за обиране на хлабини и осигуряване на натиск между подвижната челюст и водещата я такава. Вторият има цилиндрични водачи и маншони. Износва накладките равномерно. Има и други модели с характерни такива шумове. А, тези, най-дрънкащите и слаби като ефективност спирачки се монтират на най-луксозните и мощни модификации задноприводни автомобили Пежо. :) Едно Пежо 205 1600 има много по-добри спирачки от едно 505 2200. Било то със или без турбо. Като се сетя, че тези творения имат и вариянт с автоматични скорости. До 100-120 км/ч. се спира, да речем добре. Нагоре- почти няма никой.  ::) Много е досадно, когато трака странично огледало за обратно виждане. Или някой декоративен конус в централния отвор на джантата. Ако има централен отвор, де. И да тракат 4-те.  :)) Сещам се, че някои масови модели Алфа Ромео са оборудвани със спирачни апарати  ,,Brembo". Готино нещо.  :-\


Септември 09, 2015, 22:03:29
Отговор #263

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Това с целият спирачен апарат най-често е от водачите, до колкото ми е известно. Този проблем ми е познат от другата ми Алфа - 145 Боксер.


Тук виждаме : бебешка количка, два големи сака, плавници и шнорхел, няколко чанти с обувки, пакет памперси, чадър, плажна кърпа, касетка грозде в купето, детска кошница за кола, комплект инструменти и въже за дърпане ( да има :) )  и лятна хаус музичка през радиото.
Има багажно пространство, доволен съм. За такава малка кола нямам никакви възражения относно багажника.




Най-накрая изпълних още една от точките в програмата "100 неща, които да направя с класиката си преди аз (или тя) да умре" - да покарам покрай морето.
Прозорци долу, ръката през прозореца и с мокри бански обратно към "провинцията". Това беше положението след хубавият Ретро парад в Созопол




145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 11, 2015, 16:17:26
Отговор #264

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Цитат
"100 неща, които да направя с класиката си преди аз (или тя) да умре"

К'во речИИ? Да не си решил сега да депресираш сега по-дъртите присъстващи? :))
Иначе евала, тия коли са за каране - и аз направих наскоро един тур до морето с 130ЛР-а, че и до гръцкото море малко по-рано с другата Шкода 110 с мокри бански, дете и багаж за 3-ма на борда... а не като мой познат дето ми сподели, че не смеел да изкара мерцедеса си /стандартен модел от края на 90-те/ в последните дъждовни дни, щото бил много лачен да не го изцапа :o
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 12, 2015, 12:17:08
Отговор #265

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Сега разбрах след снимките за какво са ти памперсите  ::)
Надрискали сте се от кеф  :)) :)) :))

Септември 12, 2015, 14:20:23
Отговор #266

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
браво! и вече виждам хубави накрайници отзад - правилните са :)

Септември 12, 2015, 18:50:00
Отговор #267

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Митко, няма такава тръпка - да се влачиш по крайбрежието с италианска класика. Почти като на Ventimigia  ;)
Последните две снимки не можеш ли да ги конвертираш на черно-бели ? Ще се получи ... като едно време .

Септември 13, 2015, 10:00:21
Отговор #268

Активен kaci

  • Публикации: 958
Признавам си без бой, че си поиграх малко с последната снимка още щом я видях....


Септември 13, 2015, 13:49:08
Отговор #269

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Признавам си без бой, че си поиграх малко с последната снимка още щом я видях....


Приятен ,, загар '' се е получил , ефект като от слънчево затъмнение. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987