Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 133799 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2016, 00:08:56
Отговор #290

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Най-вероятно ще търся стандартен маншон.

А ето и дълго обещаваният клип със звука на новата генерация :

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 13, 2016, 12:07:05
Отговор #291

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
не се добива реална представа от клипчето, даже малко ми дрезгавее повече със старата, като изключим припукването и дрънченето изотдолу :)   иначе фацата е идеална, спор няма за това... и трябва да си смениш подписа :)   все едно е тотално друга кола, няма грам общо.

Януари 13, 2016, 16:40:32
Отговор #292

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всъщност не разбрах тази със чифтето ли е новата генерация, че не съм се заглеждал преди в ауспуха. Адаш, ако си я тествал при гаражите близо до зоопарка що не се обади да си спретнем едно надсвирване? :)) И двете ми гласовити бегачки спят зимен сън там...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 15, 2016, 10:41:50
Отговор #293

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
"Чифтето" е новата генерация :) Ти виж само стария накрайник колко е зле....

Колата стана доста по-шумна от към гърнета, но пък звука в ниски и средни обороти е страшен.
Отделно се развърта много по-леко и агресивно.

Като "пукне" пролетта ще направим проба и ново клипче в движение.

П.П. Снимката в подписа просто е много хубава. Като направим по-хубава тогава я сменям.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 20, 2016, 17:12:22
Отговор #294

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ползотворната беше зимата.

Монтирах предните КОНИ амортисьори със спортни пружини.
Имаше проблеми с амортисьорите защото телата, в които напъхвахме конито се оказаха спукани след удар в бордюр и трябваше да търся нови, но за щастие Алфистите са услужливи хора и намерих сравнително бързо.

За задния мост не остана време и в момента е със стандартните пружини и амортисьори. Той ще е следващото нещо.

Междувременно си оправих и вентилатора на парното.
Бяха нагоряли контактните пъпки за лостчето.
След внимателно зачистване с пиличка и шкурка заработиха и двете степени.
За щастите, контактите са проектирани с външен достъп и не се налага тялото на контактната система да се разкапсолова.
Вентилатора при Алфасуд се пуска от лостче, което при повечето коли е за чистачките.




Днес пък малко я изкарах за една бърза автомивка.
Получи се и приятна среща с колегата regreed.




145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 20, 2016, 19:17:41
Отговор #295

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Махнете ги тези универсални дивотии, имам известен опит и с търговия на авточасти и ремонт на автомобили, та съм се мъчил с такива глупости. Истината е маншон за модела, производство на GKN, Lobro или Spidan . Идва си комплект със молибденовата смазка, скоби, гайки и шайби, цената за масовите автомобили е 15-25 лева и реално се слага нещо, което кара с години. Маншон за 5 лева, примерно от Евро 07 изкарва до първата зима.
Колега, поне от 6-7 години монтирам такива универсални маншони в сервиза ми и досега няма клиент който да се е върнал с изгнил или скъсан от старост такъв. Ако видиш колко се разпъва при монтиране, друга песен ще запееш за качествата на материала ;) Без лоши чувства :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 11, 2016, 14:32:55
Отговор #296

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И към това мнение, както по-рано обещах, прикачвам цената на монтите и подобренията по тази Алфа.

Освен всичко, в списъка не са включени цена на закупуване на автомобила и няколко години предимно организационна работа от моя страна

Може да коментирате, задавате въпроси.
Затова сме тук в крайна сметка :)


« Последна редакция: Ноември 11, 2016, 14:36:57 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 11, 2016, 17:25:17
Отговор #297

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Много подробно описано, браво!
Салона пипан ли е? Нищо не видях да си похарчил за него  :D

Ноември 11, 2016, 17:47:27
Отговор #298

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Салонът е частично възстановяван преди мен и е в приемливо състояние, което хармонира с неперфектното състояние на Спринта.  C:-)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 15, 2016, 07:05:40
Отговор #299

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Даа, звучи отрезвяващо ..
Добре че не съм си направил такъв списък, досега да се бях отказал от всичко  C:-)

Митко, дебитомера си писал , че си го взел нов за 110 кинта. Това от Ибей или от тук ?