Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 134511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2016, 09:43:24
Отговор #300

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Дебитомера беше голям удар защото по-принцип струват към 370 лв, , а аз го купих чисто нов от някакво момче в olx за 110 лв..
Изпращали му части от Италия и той ги продава без да знае кое колко струва.  :))

Жив и здрав да е! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 15, 2016, 10:34:43
Отговор #301

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Аха, случват се такива оказий, както се казва  ;)
В нашите случаи особено сладки  >:D

Ноември 28, 2016, 18:04:13
Отговор #302

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Май е ред да дам отчет за свършената работа.

Доста неща се промениха по Спринта напоследък.

Най-важните от тях са по-големи спирачки отпред (апарати АТЕ от Опел 2.0 и вентилирани дискове от Алфа 145), спортни амортисьори и по-ниски и стегнати пружини





В резултат колата друса отвратително по паважа и завива като "по релси" когато подуши хубав асфалт.
Спирачките пък дават увереност и вече може да се спира по-агресивно преди завой.

Окачването не е за всеки, но спирачките са задължителен ъпгрейд за всяка такава кола. Супер доволен съм.

Тествах Алфата до Доспат и обратно към Перущица.
Пътят е между Батак и Доспат е невероятно живописен и предизвикателен. 50 километра завои и чисто нов асфалт.
На който му се шофира, това е мястото!





С новото окачване Спринта развива много добро странично ускорение с завоите. Позволява да го караш като картинг. Агресивно и с газ в завоя. Направо ме изуми. Такава кола не съм карал в живота си. Супер лека, следва плътно траекторията дори и при агресивно влизане от ляв в десен завой, а когато стигне лимита занася цялата, не само предницата.
Спиране в завой? Никакъв проблем!
Да е жив и здрав Боби33, той си знае ;)

Изобщо, комбинацията 1.7 16в двигател и Алфасуд/Спринт си заслужава на 1000%, независимо от трудностите и мненията на хора, които не са карали такава машина.
Няма как Алфа 130 коня на 900 кила да не радва.

Отговорните лица в случая са pe6kata212, Bobi33 и бившият собственик на колата. Железни са! :)

Дано тази тема послужи и за кураж на по-колебливите фенове, които имат възможност да сглобят подобна Алфа.
Резултатът е гарантирано добър!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 28, 2016, 22:46:55
Отговор #303

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Всичко това звучи чудесно, ама не ти ли опират гумите във веждите, много близко изглеждат поне на снимки... аз точно затова махнах 15-ките на Пежото, но дори и на широки 13-ки ако седнат 1-2 човека на задната седалка или сложа нещо тежко в багажника /примерно някой шкодов мотор :)/ и гумите започват да стържат о веждите по неравностите... окачването му също е много твърдо, но за писта и планински завои идеално, като изключим недозавиването на предницата. За спирачките подкрепям с две ръце - в авто спорта не е най-важно колко развиваш на правите, а колко по-късно спираш преди завоите. ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 28, 2016, 23:34:12
Отговор #304

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Митко, поздравления за най крайния резултат.
Дори и 1.2 литра базов Суд с 60-конявия си е кеф за каране, а тази сигурно ще е истинска Алфа магия.  :)

Ноември 28, 2016, 23:56:57
Отговор #305

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И от мен , все едно 33 Imola се е прекопирала в/у купето от Спринт  барабар с точния размер гуми ( ако е той де). Аз
съм карал точно такава и не мърда в завой. Много добра пътна устойчивост един път от окачването и главно от
широкия боксер матор и надлъжната скоростна кутия. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 29, 2016, 08:38:30
Отговор #306

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Да, Имолите се славят със спортното си окачване, но те са с малко по-различни и модерни амортисьори отпред, при които чашката на пружината е част от макферсона.

Гумите са 195/50/15 и са идеален размер. В момента леко опират във веждите, но ще ги излекуваме и тях.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 12, 2016, 15:39:34
Отговор #307

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Това и беше шофирането за тая година.
Зимата ще отлежи на сухо:

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 16, 2017, 09:58:45
Отговор #308

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Още с първото излизане от гаража я нагиздих тая пуста Алфа.
Уж вече е завършена, а все си намирам по нещо  :P

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 16, 2017, 11:44:58
Отговор #309

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Друго си е с хромови елементи да я кичиш  :D