Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 133788 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2014, 13:29:46
Отговор #70

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Кара ми се вече.
Още повече, че вчера бях на гости при един приятел, който има ето този красавец и още повече се ентусиазирах :



Развинтват ми фантазиите тия стари Алфи.  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 17, 2014, 11:54:06
Отговор #71

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Хайде скоро да започва да бръмчи боксера :)

Януари 17, 2014, 14:28:41
Отговор #72

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тази черната без брони е супер, много изчистено стои, все едно е правена така - да си е без броните :)

Януари 17, 2014, 21:59:32
Отговор #73

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Мистър X от Перник а ? :D Аз съм я виждал когато беше доста по-напред в проекта.
Добра работа е свършил!! :)
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Януари 18, 2014, 19:26:23
Отговор #74

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Има раздвижване и около купето на моя Спринт.

Колата вече е настрани и се довършва пода.
След заваряването на дъната кърпенето минава към задницата.
Около задните колела има гнило.
Ръждата по моста се оказа, че не е сериозна и ще си карам с него.

 
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 19:29:57 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 08, 2014, 23:42:28
Отговор #75

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Преди да се боядисат повърхностите се почистват добре.




Междувременно пристигнаха и стъклопластовите калници. Доста добре са изработени като даже старателно са им копирали и оригиналните места за захващане към купето. Двата тежат около 5 килограма.


 


Намерих си и по-елегантни странични мигачи от оригиналните кубчета. Повечето съвременни Ферарита излизат с такива мигачи, но аз ги взех от едно селско Ферари - Фиат Купе :)
Бягаме леко от оригинала и проектът отива към Resto Mod с максимално италиански аксесоари и стил  :))




« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 23:46:02 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 09, 2014, 10:07:43
Отговор #76

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Ако са много редки тези калници си направи калъп.С времето този материал става крехък.

Февруари 09, 2014, 16:28:48
Отговор #77

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Боже, Господи !  Ще повредите каросерията, хора ! :o :o :o :o  Така установена по този начин и заварени детайли в това положение - после, като я подкараш, тия заварените елементи до година- две  ще ти свалят антикорозионното покритие, директно ще го отлепят, а като корозират - ще се започнат да ти се разкачват.  И най-първо ще тръгне от задните конзоли на предните носачи. Като тръгне от там, след това няма да има спиране на това ,,тръгване" нататък.  Няма да можеш да установиш регулировка на вратите. Като ги регулираш да се затварят добре - много, много бързо ще губят тази регулировка.  Можеш да провериш моето твърдение. Като стане готова колата, мини 1000-2000 км. и виж, колко много е нарушен реглажът, който си направил първоначално. Причината не е в механизмите или пантите. Това не е Москвич или Волга. Италиянска каросерия е, мека като станиол. Дъната не били носещ елемент. Глупости навред. Те са част от цялата конструкция и също имат своя отговорност. Хубаво си погледни задните конзоли на носачите след време. От тях ще тръгнат роговете, понеже ще поддадат дъната точно в този случай. А, през това време, цялата тая тенекия ще се мести и опитва да намества. И понеже ,,капка-тон държи", вместо дъната - дъната ще напънат да разместят други, по-важни от тях части на конструкцията. Не ме разбирай погрешно, показвам ти къде-какво да очакваш след време. Без ,,спъване" на каросерията, действително рискуваш да развалиш щастието, когато си най-щастлив, Митко. Понеже, освен всичко до тук, ще повдигне и напука боята. Да знаеш. Последното ще се получи още в 1-вата година след пускането й в експлоатация.  Моделът е много красива и натурална италиянска мелодия, обаче гайдата в нея, не води до нищо добро. Дано сте ме разбрали правилно  :-[


Февруари 09, 2014, 18:36:31
Отговор #78

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Калници имам и метални и мога да извадя калъп при нужда.

Живков, за здравината може и да си прав. Годините ще си кажат думата.

Аз мисля така: Тая кола е карана с цялата ръжда и разковани ламарини десетки години без да се разцепи и разпадне.
Сега се прави със солидни заварки и мисля, че става бетон. Скоро гледах кола заварявана с цял шев и шева е здрав а около него паяжина. Според мен е по-важно да се обработят заварките правилно.
Това не е Лада, Москвич, Мерцедес и подобни масови автомобили за да и намеря цели нови панели.

Ти как би процедирал в случая Живков ако искаш да караш Спринт, а здрав в БГ не е останал и трябва да се кърпи?
С какво ще го закърпиш? Няма как, това живота на италманияка  :))

Между другото, днес свалях панели от едно старо ГТВ6 от тия години и ако ти кажа колко смешни заварки са правили....
Точки на през 5 сантиметра, между тях никаква обработка. Леко да чукнеш със секача и се разделят панелите.
Така са правени колите оригинално и докато не са изгнили нямат абсолютно никакви проблеми и са доста жилави коли.

Според мен най-важно е да няма пропуск в носещите елементи на каросерията за да може да се разпределят напреженията по всички панели.
В случая със Спринта всеки изгнил елемент се подменя и заварява.

Живков, наистина ми е интересно къде бъркаме и кой е правилният път?
В твоя пост говориш какво ще се случи, а не защо и как да го избегна. Така не ми помагаш. :(
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 09, 2014, 20:03:50
Отговор #79

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не е първата Алфа, която виждам да се кърпи по този начин... имаше една Джулия тип карабинерска в още преди демокрацията я правиха на улицата в квартала така подпряна, но по-натам следите й се губят. Иначе за страничните мигачи на калниците по мое виждане по-добре изобщо без тях - ще стои най-изчистено. На Пежото умишлено ги премахнахме тия грозни кубчета - новия калник, дето го сменихме дори не беше дупчен /има и такъв модел от преди фейслифта оригинално без странични мигачи/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.