Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 133784 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 16, 2018, 17:15:10
Отговор #350

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Пазя се аз от милицията. Като ги засеча и отнемам газта дотолкова, че нито да пукат спортните ауспуси при затворени дросели, нито да реват на пълна газ.
Има една зона на оптимално отворени дросели, 4 броя в моя случай, в която генерацията не се чува почти.
Хората с проходните гърнета знаят за какво говоря ;)

Иначе с кеф си ходя до Икеа на пазар. В багажника влиза всичко!
Чудесно премислена и функционална форма на багажника.
Нищо, че отворът му е отгоре, все пак трябва да има и красиви хоризонтални стопове!



И като я гледам тази снимка си мисля, че зелените стъкла стоят чудесно на червеното купе и най-вече на зеления мокет отвътре. Доста екстравагантен цвят мокет за повечето хора.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 26, 2018, 13:43:33
Отговор #351

Неактивен denises26

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Невероятна е колата! Има страшно спортна и в същото време елегантна линия, италианците знаят как да "рисуват". Поздравления, много безаварийни километри пожелавам!

Юли 29, 2018, 14:51:27
Отговор #352

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Митак , моите адмирации. Невероятна кола със здраве да си я караш дълги години.

Септември 27, 2018, 13:44:06
Отговор #353

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Мерси!
Старая се да я доизпипвам в някои отношения и в тази връзка си набавих две дреболийки.
Плафонче за моторния отсек и капачка за рамото на задната чистачка. Тия две неща са от изключително малкото неща, които са съвместими с по-старите модели и затова ги има налични, ново произвоство с перфектно качество.



145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 27, 2018, 23:14:43
Отговор #354

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
във Варна мернах такъв спринт скоро, пак червен, с прясна серия на регистрацията и с някакви грозни тунинг брони...

Септември 28, 2018, 09:15:19
Отговор #355

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Сега като гледам тази снимка се чудя дали преди боята не беше една идея по-тъмно бордо. Това преди реставрацията.  Или пък има варианти на бордо изобщо в по-вишнев цвят. Може и да се бъркам или в главата ми за излизат образи от други автомобили.

Септември 28, 2018, 09:43:35
Отговор #356

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
във Варна мернах такъв спринт скоро, пак червен, с прясна серия на регистрацията и с някакви грозни тунинг брони...

Това във Варна е GTV 2.0, което е силно модифицирано и скандализиращо пуританите на тема Алфа като мен :)
GTV, за разлика от Спринт, е с редови алуминиев мотор, задно задвижване и схема Транзаксъл.

Сега като гледам тази снимка се чудя дали преди боята не беше една идея по-тъмно бордо. Това преди реставрацията.  Или пък има варианти на бордо изобщо в по-вишнев цвят. Може и да се бъркам или в главата ми за излизат образи от други автомобили.

Боре, цветът беше коренно различен. Кодът му беше пак оригинален на Алфа, но дооста по-тъмен. В момента новата Джулия се предлага с подобен  цвят с името Rosso Monza, вдъхновен от легендарната Alfa Romeo 8C 2300 Monza.
Въж първата страница от темата. Там Спринта е състоянието, в което го взех.
« Последна редакция: Септември 28, 2018, 10:37:06 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 28, 2018, 10:15:37
Отговор #357

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Хич не се и сетих да погледна в началото  :)
Имам спомени явно някакви, нали съм го виждал в първоначалното му състояние  ;)

Септември 30, 2018, 23:22:24
Отговор #358

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Бях планирал участие в Ретро рали Родопи, но точно в последния момент всичко отиде подяволите, за втори път......

Остана ми само един следобед за последна езда на Спринта и паркиране в топъл гараж.
Великолепен вървеж. Усещането е като все едно я карам за първи път, от това всеки пък!
Велика машина стана, вече ми е любима!

Ще се видим с нея през 2020г.!
2019 трябва да е годината на Алфетата.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 28, 2018, 09:42:06
Отговор #359

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Май съм забравил да спомена, но лятото отстраних един дразнещ проблем по Спринта.

Под парното, с годините, се бяха натрупали листа и кал и беше тръгнала ръжда, за щастие повърхностна



Гадости имаше и в модула на парното, разбира се!
Поне не се наложи сваляне на таблото. Благодаря на италианските инженери за улеснението!
Изобщо, тази кола е мислена като много лесна за поддръжка и всякакъв ремонт, за разлика от доста от събратята си  :))



Търкане до здраво и след това, Würth!




Измитото парно и боядисан “леген” под челното стъкло.
Малко в стил Уилър дилър е ремонтчето, но съм убеден, че няма да има проблеми за напред защото , след като засъхна боята, напръсках обилно с консервант за кухини и снадки.

« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 09:52:50 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"