Автор Тема: Alfa Romeo Sprint Veloce - 1983 още едно италианско купе от Перущица  (Прочетена 133835 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2019, 23:43:18
Отговор #370

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
kaci strikes again!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 18, 2020, 11:16:08
Отговор #371

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
“Чукващ и пали”
Това е положението на любимата ми за шофиране кола. Не я бях палил цяла година.
Още първите тактове на боксера навяват спомени за луди шофирания, а дълбоката седалка и стегнатия волан надъхват за газ в завоя.
Без да преувеличавам, платформата на Алфасуд е много напредничава за времето си и гарантира спортно усещане.
4 дискови спирачки, 5 скорости, резервоар пред задния мост, предни спирачки монтирани на скоростната кутия, обемно купе, огромен багажник, свободнодишащи боксерни мотори.

На всеки фен на старите Алфи препоръчвам да се замисли за Алфасуд или Спринт като най-евтиния и забавен начин да караш класик алфа.
Даже напоследък, с покачването на цените на Ладите, си мисля дали не бих сменил моята 21061 за някой хеч Алфасуд... но пък в Ладата има голям сантимент.

Пускам малко снимки от леко импровизираната ни среща “Исторически Алфи - Перущица”, която ще развием през идните години.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 18, 2020, 19:58:27
Отговор #372

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Любопитен съм да погледна под капака.
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 19, 2020, 08:35:36
Отговор #373

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Любопитен съм да погледна под капака.
Благодаря

Само една снимка изнамерих и то не добра.
Ще го снимам при първа възможност.

Основно се вижда всмукателния колектор на боксера 1.7 16v. Останалото са маркучи, а долу някъде са главите.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 16, 2021, 23:36:56
Отговор #374

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Покрай екскурзията наречена ClassicCar Излет 2021 си припомних що за фантастична и луда машина е Спринта.
Върви като озверял, оборотомера почервенява на всяка скорост, а от ауспуха излиза рев наподобяващ мотоциклетен двигател.

Има си и недостатъци като опиращата в задния мост генерация, но лесно им прощаваш дори след първия завой.
По прохода Троян-Кърнаре си направих ролеркостер езда. Това е единствената ми кола, която мога да настъпвам както на изкачване, така и на спускане. Липсата на тегло и яките спирачки са фантазия!
Любопитен съм как ли се усеща Лотус Елан, който е още по-лек и също толкова мощен.

Ето и някоя снимка:


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 17, 2021, 00:01:29
Отговор #375

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бурян ми каза, че много харесал как върви и лежи на пътя Спринта, след като го покарал.
Макар че и по Фейса, а и на живо, използва прилагателното- приятен )) , за което аз му акцентирах, че е крайно недостатъчно, за да се охарактеризира Сюда.
Приятно може да кажеш, че примерно вози и се кара Ягуара ми еС-тайп, ама за такова горещо миникупе да използваш това определение, е крайно недостатъчно, предполагам.

Но, колегата предполагаемо, голям опит с по-бързи лекички коли с предно няма, освен Трабанта му и Голфа 1-ца /които не ще да са особено мощни или особено втвърдени на окачване/, така че му е простено.  :)

Иначе твоя Спринт със сигурност си върви диво.
Аз преди години съм карал и съм се возил и на стандартен Фолио Верде Сюд с 1.5 карб мотор, както и на един от 1991 год. от последните , с 1.7 инжекция мотор /екс-на майстора на Кобра 2 сервиза, Сашо/, и вървяха страхотно и двата, а този твоя, предполагам е още по-добре.

Сравнението с Елан може би трябва да се конкретизира, понеже Лотус правят 2 коренно различни генерации Елани.
Оригинала от 60-те години е още по-лек от Сюда, но пък е на задно предаване.

Елана 2 Ген от нач. на 90-те год. е вече кола с предно предаване.
Този нов Елан е съвсем свободно базиран на шасито и механиката на 80-ското ориз-купе Исуцу Пиаца, но с от Лотус преработено всичко.
Да, той е с предно предаване, и лежи ужасяващо добре на пътя, особено покрай значителната си ширина, но пък е по-тежък от Сюда доста.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_Elan

Така че, да, всички Лотуси са крайно интересни коли.
Но от тия техни модели, дето аз съм се возил или карал, за най-директен намирам пост-1995 Елис модела. Но пък той си е чист картинг, в крайна сметка. )
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 00:05:27 от USfan »

Юли 23, 2021, 00:32:48
Отговор #376

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288

По прохода Троян-Кърнаре си направих ролеркостер езда. Това е единствената ми кола, която мога да настъпвам както на изкачване, така и на спускане.
Това ми напомни за един стар лаф за 'талянките: Ако искаш бегачка - вземи си Алфа, ако искаш катерачка - купи си Ланча :-)

Ноември 09, 2021, 22:19:14
Отговор #377

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Малък, но сърцат. Това е Спринта.  Все още на разумни цени, но не и евтин.

Купувайте докато има! 🤌🏻

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 19, 2022, 21:58:02
Отговор #378

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Все хубави снимки и спомени. Ей така го разбирам и аз, колите са за каране и хубави места, които да посетим с тях O:-)

Януари 30, 2022, 21:43:19
Отговор #379

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Красота  :)